Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
140

Ankara Sağlık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sağlık cancel
Ankara cancel
Aya Validasyon Ambalaj Sterilizasyon A.Ş.

Numune Sorumlusu

Aya Validasyon Ambalaj Sterilizasyon A.Ş.
Ankara
Tam zamanlı
46 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gizli Firma

Eczacı

Gizli Firma
Ankara
Tam zamanlı
2 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Ankar sağlık iş ilanlarında özel sektörde çalışma imkânları var mıdır?

Sahip olduğu iş imkanları ve coğrafi konumu sayesinde birçok alanda öne çıkan Ankara şehri, uluslararası standartlara sahip gelişmiş devlet hastanelerine ve özel hastanelere ev sahipliği yapar. Sağlık alanında çalışan personeller başta özel hastaneler olmak üzere; devlet hastaneleri, kompleks hastaneler, poliklinikler ve aile hekimliği gibi pek çok alanda çalışma şansına sahip olur. Devlet hastanelerinin yanı sıra, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, güzellik ve estetik merkezleri, laboratuvarlar ve tanı merkezlerinde de farklı meslek gruplarına yönelik olarak iş olanakları sunulur. İş fırsatı yakalayabileceğin diğer alanları ise tıbbi cihaz ve malzeme satışı yapan firmalar ve alternatif tıp merkezleri oluşturur.

Ankara sağlık iş ilanlarının çalışma süreleri nasıldır?

Ankara’da sağlık sektöründe görev alan personellerin çalışma süreleri, sağlık kurumunun hizmet politikasına ve vardiya sistemine bağlı olarak pozisyon ekseninde farklılık gösterir. Büyük hastanelerde çalışan uzmanların vardiya ve nöbet usulüne uygun olarak tam zamanlı çalıştığı gözlemlenir. Orta ve küçük ölçekli sağlık merkezleri ile laboratuvarlar ise ağırlıklı olarak belirli saatler arasında hizmet sunacak şekilde çalışır. Sektörün pazarlama ağında yer alan firmalar da günün belirli saatini kapsayacak şekilde tam zamanlı olarak hizmet verir. Kariyer.net aracılığıyla geniş bir yelpazede sunulan tam zamanlı, yarı zamanlı ve vardiyalı çalışma şekline sahip birçok iş fırsatına başvuru yapabilirsin.

Ankara sağlık sektöründe çalışmak için hangi eğitimler gereklidir?

Çeşitli branşlarda hizmet sunan doktorlar adaylarının, 6 senelik tıp fakültesi eğitimini tamamlaması ve ardından uzmanlık için TUS sınavına girmesi gerekir. Sağlık alanında çalışan diğer personellerin uzmanlıklarına bağlı olarak 4 senelik üniversite eğitimi almış olması da yeterli olur. Diyetisyenler, fizyoterapist, hemşireler ve hasta bakıcılar için talep edilen eğitim diploması, idari kadrolarda yer alacak olan; insan kaynakları personeli, muhasebeci, iş güvenliği personeli ve yazılım uzmanı gibi pozisyonlar için de geçerli olur. Öte yandan ilaç mümessili, pazarlama uzmanı, müşteri temsilcisi, şoför gibi idari veya saha bölümlerinde işe girmek için genellikle lisans eğitimi alma koşulu ortadan kalkar. Söz konusu bu pozisyonlarda; araç sürme becerisi, bilgisayar becerisi, MS Office, yabancı dil yeteneği ve satış-pazarlama bilgisi gibi kriterler öne çıkar.Çeşitli branşlarda hizmet sunan doktorlar adaylarının, 6 senelik tıp fakültesi eğitimini tamamlaması ve ardından uzmanlık için TUS sınavına girmesi gerekir. Sağlık alanında çalışan diğer personellerin uzmanlıklarına bağlı olarak 4 senelik üniversite eğitimi almış olması da yeterli olur. Diyetisyenler, fizyoterapist, hemşireler ve hasta bakıcılar için talep edilen eğitim diploması, idari kadrolarda yer alacak olan; insan kaynakları personeli, muhasebeci, iş güvenliği personeli ve yazılım uzmanı gibi pozisyonlar için de geçerli olur. Öte yandan ilaç mümessili, pazarlama uzmanı, müşteri temsilcisi, şoför gibi idari veya saha bölümlerinde işe girmek için genellikle lisans eğitimi alma koşulu ortadan kalkar. Söz konusu bu pozisyonlarda; araç sürme becerisi, bilgisayar becerisi, MS Office, yabancı dil yeteneği ve satış-pazarlama bilgisi gibi kriterler öne çıkar.

Ankara sağlık alanında hangi meslek grupları yer alır?

Ankara’da sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumlar bünyesinde başta doktorlar olmak üzere; fizyoterapist, diyetisyen, hemşire, teknisyen, laborant ve hasta bakıcı gibi meslek grupları yer alır. Araştırma ve geliştirme alanında rol alan meslek dalları arasında genetik ve biyomedikal gibi dallarda uzman mühendisler öne çıkar. İlgili bölümlerden mezun olan adayların yanı sıra, idari bölümde yer alan; muhasebe, halkla ilişkiler, bilgi işlem, kalite kontrol gibi birimlerde görev almak isteyen adaylar da iş fırsatı yakalayabilir. Mesleği satış ve pazarlama olan adaylar, müşteri temsilcisi ve mümessil gibi pozisyonlardan bölge sorumluluğuna kadar pek çok pozisyonda görev alabilirler. Şoför, güvenlik, bilgi işlemci, teknisyen ve daha pek çok pozisyonda iş ilanına Kariyer.net aracılığıyla Ankara sağlık iş ilanları kategorisinde erişebilirsin.