Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
33

Marangoz İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Marangoz cancel
GCM GROUP

Marangoz

GCM GROUP
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
19 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MDF MOBİLYA

Mobilya Ustası

MDF MOBİLYA
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
19 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Marangoz iş ilanlarında hangi kriterlere sahip olmak önemlidir?

İnşaat, yapı, dekorasyon gibi alanlarda herhangi bir ürünün üretilme süreçlerinin pek çoğunda marangoz becerilerine ihtiyaç duyulur. Gerek ortaya çıkan eser, ürünün niteliği ve iş akışında hedeflenen verim, gerekse iş güvenliği açısından önemli olan ilk unsuru mesleki beceri oluşturur. Buna bağlı olarak Kariyer.net ile erişeceğin marongoz iş ilanlarında karşılaşacağın en önemli kriter, çalışacağın alana özgü beceri ve bilgi düzeyindir. Ağaç ürünlerini işleme ve bu süreçte gerekli olan alet, cihaz ve makineleri kullanma konusunda uzman olunması beklenir.

Marangoz iş ilanlarına başvurmak için hangi yeteneklere sahip olmak gerekir?

Ağaç ve türevlerini görsel planına uygun olarak kesen, şekillendiren ve kullanılabilir eşyalara, eserlere dönüştüren zanaatkara marongoz denir. Buna bağlı olarak önemli olan yeteneklerin ilkini gerekli makine ve aletleri kullanım becerisi oluşturur. Üretim aşamasının kilit elemanları arasında yer alan tüm marangozların iyi bir estetik anlayışa, tasarım zevkine buna bağlı teknik tasarım zekasına ve hesaplama becerisine sahip olması gerekir. Gerektiğinde fikir mercileri olan marangozlar; doğru malzeme seçimi, kullanımı ve tasarımı açısından yaratıcı zekaya sahip olmalıdır. Öte yandan öğrenmeye açıklık, etkili iletişim, zaman yönetimi, öz disiplin yeteneklerine sahip olmak önem taşır.

Marangoz iş ilanı en çok hangi bölgelerde yayınlanır?

Türkiye’nin tüm kentlerinde marongoz olarak çalışma fırsatına erişebilirsin. Örneğin ahşap ve mobilya faaliyetlerinin tüm hızla devam ettiği Gaziantep gibi Anadolu kentleri bu alanda çalışmak isteyen kişilere pek çok fırsat sunar. İstanbul, Yalova, Ankara, Antalya, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ gibi üretim ve ticaret sektörlerinin yoğun olduğu kentlerse farklı sektörler ve pozisyonlarda iş imkanı sağlar.

Marangozların çalışma ortamları nasıldır?

Gününün tamamını üretim bölümü veya montaj alanlarında geçiren marangozların sahip olduğu çalışma ortamları, büyük oranda benzerlik gösterir. Öte yandan işletmelerin iş koşulları ve üretim mekanları arasında farklılıklar olabilir. Gemi, mobilya, parke, aksesuar gibi farklı ürünler üreten işletmeler; iş hacimleri, çalışma alanı yüz ölçümleri, sahip oldukları teknolojiler ve çalışan sayılarıyla da farklılaşır. Bu bağlamda en yeni teknolojiler veya orta düzey makine ve aletlerle yapacağın çalışmaları kapalı veya açık alanlarda gerçekleştirmen gerekebilir.