Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
213

Finans - Ekonomi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Finans - Ekonomi cancel
ORTAK VARLIK YÖNETİM ANONİM ŞİRKETİ

Tahsilat Uzmanı

ORTAK VARLIK YÖNETİM ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ING Türkiye

Kavacık Şube Dönemsel Müşteri Deneyimi Yöneticisi

ING Türkiye
İstanbul(Asya)
Proje Bazlı
4 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Finans - Ekonomi İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Konya Yarı zamanlı / Part Time İş İlanları , Ankara İnsan Kaynakları İş İlanları , Antalya Sağlık İş İlanları , Bursa Gürsu İş İlanları , Antalya Muhasebe İş İlanları

Finans İş İlanları

Finans İş İlanları
Türkiye’de son yıllarda büyümesini hızla sürdüren sektörlerin başında gelen Finans Sektörü iş ve istihdam konusunda çeşitli ve farklı uzmanlık alanlarını içeriyor. Özellikle üniversitede İşletme, İktisat, Ekonomi, Ekonometri gibi alanları tercih eden gençlerin ilgi gösterdiği bu alan, üniversitede tercih edilebilecek başka birkaç alan sonrasında da tercih edilebilir.
Bunun için günümüzde özellikle üniversitede mezun olunan bölümün ardından birçok üniversitede yer alan MBA programları finans alanında uzmanlaşmak için önemli bir araç olarak görülüyor. Şirketlerin eğitimin bu yönde sürdüren adayları tercih etmesinin yanı sıra çalışanlarını bu eğitim için destekliyor.


Finansın merkezi İstanbul 
Bankacılık, sigorta, leasing, bireysel emeklilik, aracı kurumlar, faktoring gibi geniş bir alana yayılan Finans Sektörünün  Türkiye’deki merkezi İstanbul olarak konumlanıyor. Yurt dışında önemli finans merkezleri arasında gösterilen şehir bu ölçeğe paralel olarak işe alımlar da yapıyor. Araştırmalara göre yeni mezun adayların en yüksek maaş oranlarına sahip olduğu bu sektörde 2013 yılında ülke çapında 17 bin 667 iş ilanını yayınlandığı Kariyer.net’in verileri arasında yer alıyor. Bu rakamlarda İstanbul Avrupa Yakası ilanları 6 bin 641 ilan ilk sırada yer alırken İstanbul Asya’da yayınlan iş ilanı sayısı ise 5 bin 166. Buna karşılık Türkiye’nin diğer iki büyük şehrinden biri olan Ankara’da 2013 yılında 984, İzmir’de ise 700 ilanın yayınlandığı ortaya çıkıyor.


En çok uzman pozisyonları aranıyor
Bu sektörde pozisyonlara göre yayınlanan ilanlarda özellikle Finans Uzmanı pozisyonunun 314 ilanla 2013 yılında en çok arandığı görülüyor. Bunun arkasından 313 ilanla Muhasebe Elemanı ilanı gelirken, 254 ilan yayınlanan Muhasebe Uzmanı ilanı üçüncü sırada yer alıyor. Bu alanda yine Muhasebe Sorumlusu ve Finans Müdürü pozisyonları en çok aranan pozisyonlar arasında yer alıyor. Bu ilanların arasında dikkat çeken pozisyonlar da var. Özellikle bunlar Türkiye’deki bankacılık sektörü hakkında genel bilgi vermesi açısından da önemli birer veri olarak gözüküyor. Örneğin Kobi Bankacılığı Portföy Yetkilisi, Finansal Kontrolör, Gişe Yetkilisi, Yönetici / Yönetmen ve Bütçe ve Raporlama Uzmanı     pozisyonları bu sektörün aranan pozisyonları arasında öne çıkıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Finans - ekonomi uzmanı için iş imkânları nelerdir?

Finans-ekonomi alanı oldukça geniş meslek tanımlarını içerisinde barındırır. Bu sebeple de finans-ekonomi uzmanı olarak iş arıyorsan farklı farklı sektörlerde çalışma imkânı bulabilirsin. Pek çok meslekte olduğu gibi hem kamuda hem de özel sektörde finans-ekonomi uzmanı olarak çalışman mümkündür. Bankalarda müfettiş olarak ya da şirketlerin finans departmanında çalışabilirsin. Bunun yanında, Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi çoğu bakanlık ve kurum, finans ve ekonomi uzmanı olarak çalışabileceğin kadrolara ilişkin ilanlar yayınlar.

Finans- ekonomi alanında çalışmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Finans-ekonomi uzmanı olarak çalışabilmen için üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde veya Siyasal Bilgiler Fakültesinde dört yıllık lisans eğitimi alman gerekir. Bu fakültelerde mesleği en iyi şekilde gerçekleştirebilmen için gerekli olan hukuk, maliye ve iktisat alanlarından dersler gösterilir. Bunun yanında meslekte başarılı olabilmen için analitik düşünme yeteneğine ve iyi iletişim becerisine sahip olman gerekir. Bunun yanında araştırmacı olman da önemlidir. Uzman olarak görev yapabilmek için finans-ekonomi uzman yardımcısı olarak belirli süre boyunca mesleğe dair bilgileri ve tecrübeleri edinmen gerekir.

Finans - ekonomi sektöründe hangi iş ilanları bulunur?

Bahsedildiği üzere inşaattan ticarete, bilgi teknolojilerinden denizciliğe kadar pek çok sektörde finans-ekonomi uzmanı pozisyonunda çalışanlara ihtiyaç duyulur. Dolayısıyla bu pozisyonda çalışmak istiyorsan farklı farklı sektörlerde çalışma imkânın bulunur. Bu sektörlerde bulabileceğin iş ilanları da finansal risk yönetimi, iç-dış denetim, finansal danışmanlık, finansal yatırım, müşteri ilişkileri pozisyonlarına yönelik ilanlardır. Finans-ekonomi alanındaki iş ilanlarını Kariyer.net üzerinden detaylı bir biçimde incelemen mümkündür. Bu sayede kendin için en uygun iş ilanını kolaylıkla bulabilirsin.

Finans-ekonomi sektöründe en çok hangi ilde iş imkanı bulunur?

Çeşitli sektörlerin en büyük şirketleri ve işlem hacmi fazlalığı nüfus açısından daha kalabalık olan illerdedir. Dolayısıyla pek çok alanda olduğu gibi finans-ekonomi sektöründeki iş ilanları da İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana gibi büyükşehirlerde yoğunlaşır. Bu iller arasında da gerek ticaret hacmi fazlalığı gerekse nüfus yoğunluğunun etkisi sebebiyle personel ihtiyacı en fazla olan il İstanbul’dur. İstanbul’da ikamet etmiyorsan ya da İstanbul’da yaşamak istemezsen sırasıyla Ankara, İzmir, Adana ve liman şehirlerinden olan Antalya veya Mersin’deki finans-ekonomi sektörüne ait iş ilanlarına bakabilirsin.