Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
101

Bursa İnegöl İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
1 ilçe seçildi arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Bursa cancel
İnegöl cancel
Helvacıgrup Turz. Lojistij. Ve Gıda San. Tic Ltd.

Garson

Helvacıgrup Turz. Lojistij. Ve Gıda San. Tic Ltd.
İstanbul (Tümü) +27 il daha
Tam zamanlı
2 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Bursa İnegöl İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Erzurum İş İlanları , Engelli İş İlanları , İstanbul(Avr.) Silivri İş İlanları , Manisa Akhisar İş İlanları , Afyon İş İlanları

İnegöl İş İlanları

250 bini aşan nüfusuyla Bursa'nın en büyük ilçesi olan İnegöl, imalat sanayii işletmeleri ile gelişkin bir ilçedir. Hem nüfusu, hem ekonomisiyle pek çok ilden büyük olan İnegöl iş ilanları açısından da farklı fırsatlar bulundurmaktadır. Türkiye'nin 16. büyük sanayi merkezi olan İnegöl'de organize sanayi bölgesi pek çok markanın da doğup geliştiği yerdir. İnegöl mobilyası dünya genelinde bilinen bir markaya dönüşmüştür.

İnegöl, mobilya sanayinde dünya markası olmadan önce de orman ürünleri alanında gelişkin bir ekonomiye sahiptir. Ağaç ve kereste işletmeciliği faaliyetlerinin hep ön planda olduğu kentte bugün 2000 civarında mobilya üreticisi ve 40 bini aşkın mobilya sektörü çalışanı bulunmaktadır. Gün geçtikçe küçük işletmelerden fabrikalara dönüşen, kendi markalarını yaratan işletmeler İnegöl'deki istihdamda büyük bir artış da sağlamaktadır. İnegöl organize sanayi bölgesinde mobilyanın yanı sıra otomotiv ve tekstil başta olmak üzere pek çok alanda üretim yapan fabrikalar bulunmaktadır. İnegöl iş ilanları güncel bakımdan bu işletmelerde önemli iş fırsatları sunmaktadır.

Üretim ve satış iş ilanları

İnegöl iş ilanları 2018 döneminde mobilya ve aksesuar, endüstriyel ürün üretimi ve tekstil sektörleriyle öne çıkmaktadır. Sonra otomotiv, ticaret, mağazacılık, yapı, hizmet, eğitim gibi sektörler gelmektedir. Pozisyon bazında değerlendirildiğinde İnegöl iş ilanları güncel açıdan satış ve üretim pozisyonlarında yoğunlaşmaktadır. Üretim elemanı, ürün sorumlusu, endüstri mühendisi gibi pozisyonlar ile satış danışmanı, satış uzmanı, satış sorumlusu gibi roller öne çıkmaktadır.

İnegöl iş ilanları 2018 dönemi departman bazında incelendiğinde ise üretim ve imalat departmanlarının verdiği iş ilanları başı çekmekte, ardından satış departmanlarının iş ilanları gelmektedir. İnegöl iş ilanları sonrasında sırasıyla mühendislik, pazarlama, kalite, eğitim, iş geliştirme, lojistik ve AR-GE departmanlarının iş ilanları olarak devam etmektedir.

Tarımsal üretim ve hayvancılık

İnegöl ekonomisinde mobilya ve imalat sektörünün yanı sıra meyvecilik de önemli bir yer tutmaktadır. Şeftali, kiraz, elma, armut, kestane, ceviz gibi meyve ağaçları tarımsal üretimde başlıca geçim kaynaklarını oluşturmaktadır. Sebze ve meyve tarımı da oldukça yoğun bir üretim sağlar ve ihracata dönüşür.

Tarıma elverişli olmayan topraklarda ise büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık bir istihdam kapısı olarak öne çıkmaktadır. İnegöl'de bulunan üretme çiftlikleri ile kümes hayvancılığı da ciddi boyutlarda istihdam yaratmaktadır. Dağ köylerinde arıcılık ve kültür balıkçılığı da yaygınlaşmaya başlamıştır.

Turizm sektörü iş imkanları

Osmanlı'nın ilk ve önemli kentlerinden biri olan İnegöl, turizm potansiyeli ile de yeni istihdam olanakları yaratmaya uygundur. Pek çok Osmanlı yapısının bulunduğu ilçede tarihi İnegöl evleri de tarihi dokusunu koruyarak yaşatılmaktadır. Ancak turizm henüz büyük boyutlarda istihdam sağlayacak bir ekonomik büyüklüğe ulaşamamıştır. Oylat kaplıcaları civarında bulunan turistik tesisler sağlık turizmi konusunda istihdam oluşturmaktadır. Bu bölgede turistik kanyon ve mağaralar da mevcuttur.

İnegöl iş ilanları yarı zamanlı çalışma, dönemsel çalışma, staj olanakları ve engelli istihdamı açısından ise sınırlı durumdadır.