Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
100

Bursa Gemlik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
1 ilçe seçildi arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Bursa cancel
Gemlik cancel
OLİMPUM DIŞ TİCARET.PAZARLAMA LTD.ŞTİ.

Bütçe ve Maliyet Muhasebesi Uzmanı

OLİMPUM DIŞ TİCARET.PAZARLAMA LTD.ŞTİ.
Bursa
Tam zamanlı
6 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Bursa Gemlik İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Ankara Polatlı İş İlanları , Manisa Turgutlu İş İlanları , İstanbul(Avr.) Beylikdüzü İş İlanları , Ankara Sincan İş İlanları , Hatay Antakya İş İlanları

Gemlik İş İlanları

Körfez’in elmas gerdanlığı Gemlik
Coğrafi konumu itibariyle Kuzeybatı Anadolu’nun deniz yolu taşımacılık ihtiyacına cevap veren bir yerde bulunan Gemlik, deniz yolu taşımacılığının en önemli liman kentlerinden biridir. İstanbul, Bursa, İzmit kesişimindeki limanların bölgede lojistik üs oluşturması ve ülkemizin 4.büyük serbest bölgesinin Gemlik’te bulunması ilçenin hızlı bir şekilde gelişmesine sebep olmakta, bunun sonucu olarak da kıyılarda yoğun yapılaşmalar görülmektedir.
 
Türkiye'nin ilk konserve fabrikası Gemlik’te
Zeytin imalatının oldukça geniş yer tuttuğu Gemlik’te Türkiye'nin en lezzetli sofralık zeytinlerinin yetiştirilmekte, üstün kaliteli elma, armut ve şeftali üretimi yapılmaktadır. İlçedeki serbest bölge ve limanlar, Bursa ve yakın bölgelerde üretilen sanayi ve tarım ürünlerinin ihracat ve ithalat kapısı durumunda.
 
En çok ilan Maden ve Metal Sanayi sektörüne
Kariyer.net verilerine göre geçen yıl en fazla ilan 196 ilan ile Maden ve Metal Sanayi sektöründe yayınlandı. Sektör bazında ilçede yayınlanan ilanlar ise şu şekilde devam etmekte:
 
Üretim / Endüstriyel Ürünler: 97 ilan
Otomotiv                                : 85 ilan
Gıda                                       : 49 ilan
Tekstil                                    : 45 ilan
 
En çok hangi işlerin ilanı yayınlanıyor?
Bir yıl içerisinde Gemlik’teki iş ilanlarından 5 ilanın engelli personele, 246 ilanın ise mavi yakalı personele ayrıldığı ve en fazla ilanın 41 ilan ile İşçi pozisyonunda yayınlandığı görüldü. Bunu 13 ilan ile Mekanik Bakım Elemanı ve Satış Danışmanı pozisyonları, 12 ilan ile Üretim Operatörü pozisyonu ve 11 ilanla Proje Mühendisi pozisyonunun takip ettiği görüldü.
 
En çok başvuru Maden ve Metal Sanayi sektörüne
Kariyer.net verileri incelendiğinde Gemlik’te yayımlanan işçi ilanları öne çıkıyor. Yapılan başvurulara paralel olarak Maden ve Metal Sanayi sektörüne 121 bin 162 başvuru olduğu belirlendi. Başvuru sayısında öne çıkan diğer sektörler ise şöyle:
Enerji                                     : 61.960 başvuru
Otomotiv                                : 52.011 başvuru
Üretim / Endüstriyel Ürünler : 43.225 başvuru
Perakende                              : 41.236 başvuru
 
Başvuruların çoğu Bursa’dan
Kariyer.net raporlarına göre, sanayi ve ticaret hacmini geliştiren Gemlik, en çok Bursa’dan başvuru alıyor. Gemlik’teki iş ilanlarına Bursa’dan 290 bin 821 başvuru gelirken, ilçeye gelen diğer başvuru sayıları ise şöyle gerçekleşti: İstanbul Avrupa yakasından 91 bin 290, İstanbul Asya yakasından 80 bin 299, İzmir’den ise 50 bin 541.