Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
27

Balıkesir Makine Mühendisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Makine Mühendisi cancel
Balıkesir cancel
MEHMET KURT

Makine Mühendisi

MEHMET KURT
Balıkesir
Başvurmak için
Son gün
Tam zamanlı
29 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Balıkesir makine mühendisi iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Kariyerini makine mühendisliği üzerine kurmak istiyorsan sahip olman gereken önemli kriterler bulunur. Öncelikle bir mühendis olarak yaratıcılık özelliğini geliştirmiş olmalısın. Yapacağın işin analitiğini belirleyerek en iyi şekilde ortaya koymalısın. Ekip çalışmasına yatkın olmalı ve takım ruhunu yansıtarak projelerin tamamlanmasını sağlamalısın. Bunun yanı sıra bu alanda kullanılan belirli programlara hakim olman da sana avantaj kazandırır. İşverenler, genel olarak çalışanlarının hangi kriterlere sahip olması gerektiğini yayınladıkları iş ilanlarında açıkça ifade ederler. Sen de Balıkesir makine mühendisi iş ilanlarına başvururken tüm bu kriterleri büyük bir dikkatle incelemelisin.

Balıkesir'de çalışacak olan makine mühendislerinin mesai saatleri nasıldır?

Mühendis olarak çalışacak kişilerin mesai saatleri, yasalarla belirlenmiştir. Bu saatler, genel olarak haftalık ya da aylık olarak belirlenebilir. Balıkesir’de mühendis olarak görev alırken haftalık 45 saat çalışman gerekir. Bazı durumlarda ekstra mesai yapman gerekirse alacağın ücret bu kapsamda belirlenir. Eğer kısmi süreli çalışanlar arasında bulunuyorsan haftalık çalışma saatini 25 olacak şekilde tamamlamalısın. Yeni işe başlayan bir makine mühendisi, 2 ya da 3 aylık bir deneme sürecinden geçer. Bu süreçte de çalışma saati koşulu aynı şekilde devam eder.

Balıkesir'de nasıl makine mühendisi olunur?

Balıkesir’de makine mühendisi olarak çalışmak istiyorsan bazı eğitim süreçlerini tamamlaman gerekir. Bu eğitimlerin en başında üniversitelerin lisans programında bulunan makine mühendisliği bölümünden mezun olmak gelir. Bu bölümü 4 yıl sonunda başarıyla bitirdikten sonra bu süreci staj yaparak tamamlamalısın. Balıkesir’de iş ararken avantaj kazanmak için yabancı dil eğitimini de alman gerekir. Bunların yanı sıra AutoCAD, SolidWorks, ANSYS, MATLAB gibi programları da öğrenmelisin. Tüm bu kriterleri sağladığında iş başvuruları arasında öne çıkabilirsin.

Balıkesir makine mühendisi iş ilanlarında yeni mezunlar için alımlar var mı?

Makine mühendisliği bölümünden mezun olduktan çalışma hayatına başlamak istiyorsan Balıkesir'deki yeni mezun iş ilanlarını incelemelisin. Bu süreçte işe başladığın zaman 2 ya da 3 aylık bir deneme sürecinden geçmen gerekir. Bu zaman zarfı işveren tarafından belirlenir. Kimi işverenler 2 aylık bir deneme sürecini yeterli görürken kimisi de 3 aylık deneme sürecini kabul eder. Deneme süreci sırasında hem kendini ve çalışma disiplinini görmüş olursun hem de işverenle ve diğer ekip arkadaşlarınla olan uyumunu ölçebilirsin. Bu süreç sona erdiğinde ise makine mühendisi olarak çalışmaya başlayabilirsin.