Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Maliyet Muhasebesi Yöneticisi

Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.

İstanbul(Avr.)

İş Yerinde

İş Yerinde

1 gün önce güncellendi

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Yönetici adayı

Departman

Muhasebe

Muhasebe

Başvuru Sayısı

124 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Yönetici adayı

Başvuru Sayısı

124 başvuru

Departman

Muhasebe

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

1973 yılında ambalaj sektöründeki faaliyetlerine başlayan KOROZO, gerçekleştirdiği yatırımlar ve sunduğu ilklerle, Türkiye esnek ambalaj sektörünün gelişimine öncülük etmiştir. Bugün Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 164. sırada yer alan KOROZO, 88 ülkeye gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin kalbinin attığı sanayi bölgelerinde dokuz fabrikası bulunan KOROZO, İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya’daki dağıtım ve satış ofisleri ile birlikte global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yıllık 125.000 tonun üzerinde ambalaj üretimi kapasitesiyle ve yaklaşık 345 milyon Euro’luk cirosuyla Ortadoğu ve Avrupa'nın en büyük ambalaj üreticileri arasında bulunan KOROZO, bölgesel ofisleri de dahil olmak üzere toplam 2.750 kişiye istihdam sağlamaktadır.Genel Nitelikler • Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun,
 • Üretim yapan işletmelerin maliyet muhasebesi görevinde en az 5 Yıl deneyimli,
 • Maliyet Muhasebesi süreçlerine ve teknik bilgilerine sahip,
 • SAP CO-PA (Maliyet Muhasebesi ve Karlılık) Modüllerini çok iyi bilen,
 • Muhasebe ve MS Office programlarını ileri seviyede kullanabilen,
 • Muhasebe tek düzen hesap planına hakim,
 • Verileri analiz etme ve raporlama yeteneğine sahip,
 • İngilizce bilen,
 • Analitik düşünebilen, dikkatli ve titiz, takım çalışmasına yatkın,
 • İstanbul/Avrupa yakasında ikamet eden,


'Maliyet Muhasebesi Yöneticisi' arayışımız bulunmaktadır.Görev Tanımı : • Şirket Maliyet kurgusunun, Dağıtım anahtarları ve Masraf yerlerinin yönetilmesi
 • Dönem kapanış işlemlerinin yürütülmesi
 • Ürün Fiili Maliyetlerinin SMM ve Stok maliyetlerin hesaplanması ve hatasız/doğru oluştuğunun kontrolü
 • Gerçekleşen fiili saatlik maliyetlerin geçmiş ve önceden belirlenen maliyetler ile karşılaştırılarak sapmaları tespit edilmesi.
 • Ürün Karlılık verilerinin doğru aktarılmasının sağlanması
 • Şirketler arası ürün transferlerinde doğru maliyet oluşumun ve konsolidasyonun sağlanması
 • Düzenli olarak maliyet analizleri yapmak ve raporlamak.
 • Şirketin mevcut maliyet yapısını geliştirerek sürdürmek.
 • İmalat aşamasındaki işçilik, hammadde/enerji tüketim, fire ve diğer tüm süreçleri incelemek.
 • Stok analizlerini gerçekleştirmek, raporlamak ve tüm stok hareketlerinin kontrolünü sağlamak.
 • Maliyet sapmalarının sebeplerini zamanında tespit etmek ve alınması gereken önlemler konusunda aksiyonlar üretmek.“İşbu ilan kapsamında yapacağınız başvurular aracılığıyla toplanacak kişisel verileriniz veri sorumlusu Korozo tarafından 6698 s. KVKK ve ilgili mevzuat kapsamında iş başvuru süreçlerinin yürütülmesi amacıyla otomatik yollarla işlenecektir. Detaylı bilgi için lütfen Korozo web sitesinden Aydınlatma Metnini inceleyiniz.”

 

Aday Kriterleri

En az 5 yıl tecrübeli
Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Mezun)

Maliyet Muhasebesi Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Maliyet Muhasebesi Yöneticisi İş İlanları
Hakkımızda

KOROZO A.Ş. KOROZO, 1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerine başladı. Planlı yatırımlarıyla yıldan yıla çok hızlı bir büyüme ile ambalaj sektöründe ilkleri gerçekleştirdi. KOROZO, İstanbul ve İzmir’de, toplam 125.000 m2 kapalı alana sahip 7 fabrikada faaliyet göstermektedir. Yıllık 60.000 tonun üzerinde ambalaj üretimiyle, Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük tesisine sahiptir. İngiltere Almanya, Fransa ve Türkiye’deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1400 personeli bulunmaktadır. 35 yıllık deneyimi, plan, proje ve üretimde yüksek kaliteyi hedefleyen, ileri teknolojiyi kullanan, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırarak yenilikler üreten ve tüketici ihtiyaçlarını en üst seviyede gözeten KOROZO, Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi ve lider markası olmanın yanı sıra 200’ü aşkın ülkede gerçekleştirdiği ihracatla bir “dünya markası”dır. Dünya piyasasına geniş ürün yelpazesi ile çeşitli ürünler sunabilen, farklı beklenti ve standartları olan ülkelere ihracat yaparak, ilgili kuruluşlardan kalite belgeleri alan KOROZO, toplam üretiminin % 65’ini ihraç etmektedir. KOROZO, Türkiye’nin ilk çöp torbası ve buzdolabı poşeti “KOROPLAST”ın yaratıcısıdır. KOROZO, ISO 9001:2000 , HACCP, BRC ve TSE kalite belgelerine sahiptir. KOROZO, İstanbul Sanayi Odası verilerine göre, İlk 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasına göre 2009 yılında 178. ihracatta ise, ilk 100 Sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır. KOROZO, Capital Dergisinin bu yıl 5’incisini düzenlediği “Türkiye’nin En Değerli Markaları" araştırmasında bu yıl da ambalaj sektörünün en değerli markası seçilmiştir.

Şirket Sayfasına Git

Maliyet Muhasebesi Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Maliyet Muhasebesi Yöneticisi İş İlanları