Döviz Pozisyon Yetkilisi/Uzmanı Garanti BBVA

İstanbul(Avr.), İstanbul(Asya)

Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Sermaye Piyasaları ve Hazine Operasyon Müdürlüğü’nde İlgili Pozisyonun  Sorumluluk Alanı;

Bankanın YP nakit akışının düzenlenmesi ve nostro bakiyelerinin ayarlanmasına yönelik işlemlerin gerçekleştirilmesinden sorumludur.


Görev Tanımı;

1. Bankaya gün içinde girecek dövizi izlemek ve tüm bu verilerden faydalanarak bankanın günlük döviz pozisyonunu çıkartmak,

2. Muhabir bankalar nezdindeki döviz hesaplarımızın hareketlerini izlemek, fon giriş / çıkışlarını günlük nakit akışı planına göre çeşitli bankalara yönlendirmek,

3. Bankanın günlük hareketlerini değerlendirerek, farklı döviz cinslerindeki ihtiyacı tespit etmek, bu dövizi ilgili muhabir hesaplarda bulundurmaya yönelik çalışmalar yapmak,

4. Muhabir hesaplarımızda tutulan fonlardaki gün sonu eksik veya fazlalıklarını incelemek, hesaplar arası transfer talimatı hazırlamak, gerektiğinde fonların bir kısmının veya tamamının gecelik faiz işleyen muhabir hesaplarımıza etmek,

5. Pozisyon yönetimi paralelinde gün içindeki döviz ihtiyacı ve gün sonu döviz fazlasını tespit ederek, Global Piyasalar Müdürlüğü’nü bilgilendirmek, aksiyon alınmasını sağlamak ve takip etmek,

6. Günlük nakit akış raporlarını hazırlamak,

7. Nostro hesaplara ilişkin ortaya çıkan sorunların çözümünü sağlamak, ve muhabir bankalarla bu konuda ilişkileri yürütmek, muhabir bankalardan gelen ekstrelerde tespit edilen uygunsuzlukların seri ve hatasız bir şekilde giderilmesini sağlamak, hesapların kullanım şartlarını takip etmek

8. Mevduat munzam karşılıkları ile ilgili olarak banka içi (Finansal Yönetim) ve dışı (TCMB) temaslarda bulunmak, Finansal Yönetim tarafından hesaplanan munzam karşılık yükümlülüğünü bir önceki dönem ile karşılaştırarak fark varsa yatırmak veya çekmek.


Bu ekibe nasıl birini arıyoruz?

·            İşbirlikçi ve çeşitliliği yüksek ortamlarda çalışmayı seven,

·            Sonuç odaklı ve sorumluluk alan,

·            Müşteri memnuniyetine önem veren,

·            Etkin iletişim kurabilen,

·            Zaman baskı altında çalışabilen,

·            İyi derecede Excel bilen

Bu pozisyonda başarılı olmak için adaylarda aradığımız zorunlu ve tercihen kriterler ;

 

Zorunlu Kriterler;

·            Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun,

·            İş deneyiminde İngilizceyi yazılı ve sözlü aktif olarak kullanan

·            Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.

 

Tercihen Kriterler;

 

·             Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimleri bölümlerinden mezun,

·             TOELF, IELTS sertifikasyon sahibi,


       Görev tanımı ilginizi çekiyor ve yukarıda belirttiğimiz özelliklere de sahip olduğunuzu düşünüyorsanız Garanti BBVA ailesinin bir parçası olmaya ne dersiniz?


* İlgili deneyiminiz, yapılacak mülakat sonucunda 6 ay – 2 yıl arasındaysa yetkili pozisyonu , 2 – 4 yıl arasındaysa uzman pozisyonu ve 4 yıl ve üzerindeyse yönetmen pozisyonunda değerlendirilir.


Hakkımızda

BBVA olarak, çağın olanaklarını herkese sunmak amacıyla dünya bankacılığının dönüşümüne öncülük ediyoruz.

35 ülkede, 72 milyondan fazla müşterisi olan küresel bir finans kuruluşuyuz. Dünyada 125.000'den fazla çalışanı bulunan ve her birinin kendi profesyonel kariyerinin kahramanı ve tasarımcısı olduğu bir bankayız.

Kurumsal sorumluluk yaklaşımımız ve iş modelimiz ile çeşitliliği ve finansal eğitimi ve kültürü destekliyoruz. BBVA'nın bir parçası olmak, kariyerinizi finans sektöründeki en yenilikçi şirketlerden birinde geliştirmek demektir.

 

Değerlerimiz

Değerlerimiz tüm çalışanlarımızı tanımlar, amacımızı gerçekleştirmemize ve tüm işlerimizi ve kararlarımızı yönlendirmemize yardımcı olur: Müşterimiz önceliğimizdir, büyük düşünürüz, tek bir ekibiz.

 

Çeşitlilik yaklaşımımız

Garanti BBVA olarak farklı bakış açılarına sahip çalışma arkadaşlarıyla gelişeceğimize, daha iyi bir çalışma ortamına ulaşacağımıza inanıyoruz. Eşit istihdam sağlamayı görev edinen bir kurum olarak çeşitliliği destekliyoruz. Çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimine fırsat sunan, kendilerini en iyi şekilde göstermelerini sağlayan, gelişimlerine odaklanan işbirlikçi ve kapsayıcı bir çalışma ortamı yaratmak için yeni adımlar atmaya devam ediyoruz.

 

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri