Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Mobility Consultancy With German and English

Conduent

İlan yayından kaldırılmıştır!
İstanbul(Asya)(Ümraniye)

Uzaktan / Remote

Uzaktan / Remote

İlan yayından kaldırılmıştır!

Job Type

Part-Time

Position Level

Blue collar

Department

Customer Services / Call Cen...

Customer Services / Call...

Application Count

66 application

Job Type

Part-Time

Position Level

Blue collar

Application Count

66 application

Department

Customer Services / Call Cente...

Kariyer Image

QUALIFICATIONS AND JOB DESCRIPTION

Are you looking for a job where you can grow and a company that valuates your experience and effort every day, then we are a match!

 

Be a part of our new project which is a world-famous automotive brand specialized in electric vehicles and EV mobility.

 

We are looking for enthusiastic candidates who have a passion for providing great customer engagement on both the conversation and the excellent service, in all encounters that customers have with the Customer Engagement Center.

 

For this role it is essential that you speak bothGerman and English.


You have the option to work on our fantastic location in Istanbul or a combination of working on location and remote.

 

What is important in your job:

 • Provide remarkable customer engagement experiences.
 • In the conversations with customers and/or prospects you will promote smart and the services that smart provides.
 • You will identify purchase options to support vehicle and related services sales.
 • Support customers to purchase a vehicle or related services on the e-commerce platform.
 • Having a year of sales experience is nice to have.
 • And, of course we have set KPI’s so that we can show our excellent service as a team.


 

Work- and training hours:

 • You’ll work flexible shifts.
 • The training will be approximately 3 weeks, from Monday till Friday from 9.00 AM till 5.15 PM
 • Our Customer Engagement Center is open from Monday till Sunday from 9.00 AM to 9.00PM.


 

What we offer you:

 • A part-time contract.
 • We pay an attractive salary and provide a bonus scheme.
 • The training will be approximately 3 weeks, from Monday till Friday from 9.00 AM till 5.15 PM.
 • On top of that we offer: Sodexo, internet fee, private health insurance, referral program that will allow you to earn extra bonus.
 • From your first day you’ll have access to development programs and world-class training opportunities for your personal requirement to develop yourself.
 • You have the option to work on our fantastic location in Istanbul or a combination of working on location and remote.And did you know this about Conduent?

 • This year we were certified as a Most Loved Workplace®. The certification cites respect, collaboration, and a positive vision of the future (to name a few) as key drivers of the culture at Conduent.
 • Our employees choose to build their careers at Conduent:
 • More than 25% of our associates have been with us for 5 years or more.
 • Through our management development programs about 70% of our Team Leader positions have been filled from our own associate talent pool.
 • Surveys show that 75% of our associates agree with this; "I belong at Conduent".

 


We’ll welcome you into our team

Apply now!

Preferred Candidate

No experience preference
Associate Degree(Student), Associate Degree(Graduate), Bachelor’s(Student), Bachelor’s(Graduate), Master’s(Student), Master’s(Graduate), Doctorate(Student), Doctorate(Graduate)
English(Reading : Advanced, Writing : Advanced, Speaking : Advanced) German(Reading : Native Language, Writing : Native Language, Speaking : Native Language)

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Maaşları Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Nasıl Olunur? Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Nedir? Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş İlanları
Conduent

Call center products and services

Hakkımızda

Conduent olarak biz, iş süreçleri hizmetlerinde dış kaynak kullanımı öncüsüyüz. İş Süreçleri Hizmetleri sektöründe öncü olarak hizmet veren ve dış kaynak kullanımının lider sağlayıcılarından biriyiz. Lider olan Conduent, çeşitli sektörler ve iş süreçleri çözümlerinde derinlemesine ve çeşitlendirilmiş uzmanlığa sahiptir. İşletmelerin ve hükümetlerin süreç verimliliği, maliyet tasarrufu ve uzun vadeli gelir artışı sağlamasına yardımcı oluyoruz. Müşterilerimizin operasyonları hakkında bilgi sahibi olmamız, her gün milyonlarca insana önemli hizmetler sunmamızı sağlar. Acil servis ziyaretlerini % 25 azaltmaya yardımcı olmak, % 99 müşteri memnuniyetini sağlamak, çocuk nafakası ödemelerinde 150 milyar ABD doları sağlamak ve trafik sıkışıklığını % 15 azaltmak gibi Conduent’in hizmetleri ve çözümleri her gün milyonlarca insanın hayatını olumlu bir şekilde etkiliyor. Birlikte, her gün milyonlarca insanın hayatında bir fark yaratıyoruz. Conduent'e katıldığınızda, hem kendiniz hem de şirket için bir gelecek inşa etmiş olursunuz. Dönüştürücü ve oyunun kurallarını değiştiren projelerin bir parçası olarak, işleri başarıyla yönetmenin yeni ve daha iyi yollarını bulmayı keşfedeceksiniz ve kendinize geniş bir alan yaratacaksınız. Deneyimler ve resmi öğrenim programları aracılığıyla büyüme ve gelişme fırsatına sahip olacaksınız. Her gün, bireyselliğin hem fark edildiği hem de bireyselliğe değer verildiği bir kültür inşa etmek için çalışıyoruz - her çalışanın kendi özgün benliğini işe getirebileceği bir kültür yaratmaya çalışıyoruz. İster uzaktan ister dünyanın herhangi bir yerinde bir ofisten çalışın, topluluk duygumuz sürekli etkileşim, işbirliği ve bağlantı ile beslenir. Çalışanlarımız, ekiplerinde, topluluklarında ve genel olarak toplumda olumlu bir fark yaratma tutkusunda birleşmiş durumdalar. Bu tutku bizi her gün çok çalışmaya, yenilik yapmaya, yaratıcı düşünmeye ve sorunları çözmeye teşvik ediyor.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası, Servis, Kreş, Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.), Prim, Yemekhane, Tam Gün Sağlık Hizmetleri, Bireysel Emeklilik.

Conduent İş İlanları

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Maaşları Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Nasıl Olunur? Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Nedir? Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş İlanları