Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Türkiye’de ticari araç üretimine 1984’te başlayan Anadolu Isuzu, o tarihten beri Anadolu Grubu, Isuzu Motors Limited ve Itochu’nun kamuya açık ortaklığı olarak faaliyetlerini ve üretim portföyünü genişletmektedir. Otomotiv sektörünün ticari araç segmentine odaklanan Anadolu Isuzu güçlü bir ürün gamı, etkin satış sonrası hizmetleri ve yaygın bir bayi ve servis ağına sahiptir. Kamyon, hafif kamyon, midibüs, otobüs ve pick up da Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden biri olan Anadolu Isuzu ihracat pazarlarındaki iddiasını sürdürmektedir.

Ticari araçların imalatının yanı sıra pazarlamasıyla da uğraşan şirket, Kocaeli’deki 300 bin m2’lik fabrikasında tek vardiyada yıllık 19 bin adetlik üretim kapasitesine sahiptir. Anadolu Isuzu’nun Türkiye’deki fabrikası, Isuzu’nun tüm dünyayı kapsayan faaliyet ağında kamyon, pick up ve otobüs üretiminde en yüksek kalite ve üretim standartlarını garantileyen Isuzu Manufacturing Management (IM: Isuzu Monazakuri) sertifikasına sahip olan, Japonya’nın Asya dışındaki tek tesisidir. Türkiye’de 29 satış noktası ve 99 servis noktası ile müşterilerine hizmet veren Anadolu Isuzu’nun ayrıca 33 ülkede distribütörlükleri mevcuttur. 2019 sonunda 25 yıllık geçmişinin en büyük ihracat cirosuna ulaşan Anadolu Isuzu, aynı yıl 16. defa midibüs ihracat şampiyonu olmuştur. 2019 yılı sonunda ticari araç üretimi ve Ar-Ge’deki gücünü “Anadolu Savunma” markası ile savunma sanayiine taşıyan Anadolu Isuzu, Ar-Ge Merkezi’nde  Türk mühendisleri tarafından geliştirilen lojistik amaçlı ağır kamyonlarını ilk kez IDEF 2019’da kamuoyuna sunmuştur. Anadolu Isuzu Seyit ismini taşıyan yüksek yerlilik oranına sahip; 8x8 tank taşıyıcı araçları, 8x8 taktik tekerlekli araçları ve 4x4 taktik tekerlekli araç modelleri ile hem iç pazarda hem de dünyada yetkinliğini artırmayı hedeflemektedir.

 

Genel Nitelikler

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
 • Pazar geliştirme, satış konusunda en az 5 yıl deneyimli,
 • İş ve satış geliştirmeye dair fikirler geliştirebilecek ve bu fikirleri senaryolar halinde iş modellerine dökebilme yetisi olan,
 • Pazarı; ürün, fiyat, kapasite, dağıtım kanalı, stratejik hedefler açısından değerlendirebilecek ve satışı gerçekleşecek ürünlere ait detaylı fiyat ve teknik bilgi sahibi,
 • Analitik düşünebilen, dikkatli, sabırlı ve ayrıntıya önem veren,
 • Seyahat engeli bulunmayan ve aktif araç kullanabilen,


İş Tanımı

 • Satış ve pazarlama konularında stratejik planlar üretilmesi,
 • Ürün ve Müşteri portföyünü genişletmek için sektörde araştırmalar yapılması,
 • Rekabet analizi için pazar araştırmaların yapılması,
 • Uluslararası satış departmanı planlarına pararel, yeni pazarlar ile ilgili önceliklendirme yapılması,
 • Öncelikli pazarlarda distribütör adaylarının belirlenmesi ve seçim kriterlerinin oluşturulması,
 • Yeni ve mevcut pazarlarda kurumsal kımlik çalışmalarının yapılması,
 • Mevcut pazarlarda distribütor geliştirme aksiyon planlarının takibi,
 • Rakipler ve pazardaki aktiviteler hakkında güncel gelişmelerin takip edilip analiz yapılması,
 • Müşteri araştırması, satış raporları ve karlılık analizlerinin yapılarak marka iletişim strateji ve aksiyonlarının geliştirilmesi.

 

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri