Zorlu Tekstil

Ev Tekstili, Kumaş & İplik

Adres

-

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 750-999

Mavi Yaka : 5000-5999

Web Site

http://www.zorlu.com.tr/

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Araba
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Bireysel Emeklilik

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.30

Kuruluş Yılı

1953

Hakkımızda


 
Lider Olma Hayaline Hayat Veren Bir Marka: Zorlu Tekstil Grubu

Zorlu Holding’in temellerini oluşturan tekstil sektörü, halen öncelikli faaliyet alanları arasındaki yerini koruyor. Zorlu Tekstil Grubu bugün, toplam 800 bin metrekarelik kapalı alanı, 6 bin 500 çalışanı ile sektöründe dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alıyor. Temelleri 1953 yılında atılan Zorlu Tekstil Grubu bünyesindeki şirketlerin her biri, gerek sahip oldukları üretim kapasitesi, gerek üretim kaliteleri, gerek pazarlama güçleri ve yaygın dağıtım ağları sayesinde alanlarında dünya markası olma özelliğini taşıyor. 

Tekstil Grubu bir süredir yürüttüğü AR-GE Merkezi oluşturma çalışmalarını tamamlamış olup 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayı ile AR-GE Merkezi Belgesi aldı. Bu belge, yenilikçi tekstil ürünlerinde öncü olan Tekstil Grubu’nun gücüne güç katacak ve bu yenilikleri küresel pazarlara taşıma sürecini daha da hızlandıracaktır.

Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük entegre polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı

Grup şirketlerinden Korteks İplik, bugün Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük iplik, Zorluteks Tekstil ise Avrupa’nın en büyük pamuklu dokuma üreticisi olma başarısıyla göğsümüzü kabartıyor.

Mikroiplik teknolojisinde dünya öncüsü

Korteks, bünyesindeki Ar-Ge ekibi sayesinde nanoteknoloji alanındaki uygulamaları ile mikroiplik teknolojisinde dünya öncülüğünü de elinde bulunduruyor. 

Tekstil ihracatında Türkiye birincisi

TAÇ, Linens, Valeron markalarının yanı sıra Fransız Pierre Cardin markasının ev tekstili ürünlerinin dağıtım ve pazarlama dünya lisans hakkına sahip olan Zorlu Tekstil Grubu, 2014 yılında 300 milyon dolarlık ihracatla tekstil ihracatında Türkiye birincisi konumunda bulunuyor.

Yurtdışına açılan ilk ev tekstil zinciri: Linens

Linens mağaza zinciriyle Zorlu ürünleri, Türkiye’nin 28 ilinde 83, yurt dışında ise 8 ülkede 21 mağazasıyla tüketicilerin hayatına zarafet katıyor.