WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı

Sivil Toplum Kuruluşları

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://www.wwf.org.tr

Adres

Hobyar Mah. Büyük Postane Cad. Garanti Han Kat:5 Bahçekapı Fatih/İstanbul

Hakkımızda

WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 


WWF Türkiye'nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) misyonu, Türkiye'nin biyolojik çeşitliliğinin korunması ve doğal kaynaklarının sürdürülebilir kullanımının sağlanmasıdır. WWF Türkiye, alan ve tür koruma projeleri, hükümet düzeyinde etkileme ve eğitim çalışmaları yürüterek kalıcı ve somut çözümler oluşturmayı ilke edinmiştir. 

Doğal Hayatı Koruma Vakfı, 1996 yılında Türkiye Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin öncülüğünde kurulmuştur. 2001 yılında dünyanın en etkin ve saygın doğa koruma kuruluşlarından biri olan WWF International'ın Türkiye Ulusal Örgütü olan Doğal Hayatı Koruma Vakfı, WWF Türkiye unvanını almıştır. 

En yeni ve güvenilir bilimsel verileri kullanarak konulara çok yönlü yaklaşan WWF Türkiye, sürdürülebilir kullanımı desteklemektedir.

Çalışma İlkeleri

Bağımsız, partiler-üstü politikalar geliştirmek, En yeni ve güvenilir bilimsel verileri kullanarak, konulara çok yönlü yaklaşmak, İletişim kurmak ve çözüm aramak, Alan projeleri, politikalar, kapasite artırımı ve eğitim etkinliklerini dengeli bir biçimde kullanarak, kalıcı ve somut sonuçlar oluşturmak.

Çevre Koruma Çalışmaları

Tatlısu Kaynakları: Sulakalanların ve tatlısu ekosistemlerinin ekolojik işlev ve doğal değerlerinin korunmasını, su kaynaklarının akılcı kullanımının sağlanmasını amaçlar. 

Deniz ve Kıyı: Deniz ve kıyı ekosistemlerinin biyolojik çeşitliliğini korumayı ve doğal kaynakların akılcı kullanımını sağlamayı amaçlar. 

Ormanlar: Türkiye'nin orman alanlarının (özellikle doğal yaşlı ormanlarının) bozulmasını ve yok olmasını önlemeyi, orman kaynaklarının sürdürülebilir kullanılmasını sağlamayı amaçlar. 

Çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakalım!

 

Unutmayın her şey #BirlikteMümkün