Viking Turizm ve Tic. A.Ş.

Turizm

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaViking Turizm ve Tic. A.Ş.

 

Viking Turizm, 1984 yılında kurulmuş IATA üyesi, A-Grubu bir acentadır. Türkiye'de faaliyet gösteren 410 IATA acenta arasında gerek cirosu gerek altyapısıyla pazarın önde gelen kuruluşlarından biridir. 1995 – 1999 yılları arasında  Rosenbulth ve 1999 – 2006 yılları arasında  dünyanın en büyük seyahat acentası zincirlerinden BTI, Business Travel International'ın Türkiye temsilciliğini yapan Viking Turizm, bu tarihden itibaren BTI’ın isim değiştirmesi sonucunda HRG Hogg Robinson Group Network Türkiye iş ortağı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. HRG, dünya çapında 85 ülkede faaliyet göstermekte olup dünya çapında tanınmış çokuluslu şirketlere global seyahat hizmetleri vermektedir.

Viking Turizm, Türkiye’de değişik büyüklükte ve değişik sektördeki çokuluslu firmalara seyahat hizmeti sunmakta deneyim sahibidir.

 

Viking Turizm’in ana uzmanlık dalı “seyahat yönetimi”dir.  Amacımız klasik seyahat acentalığı hizmetlerinin ötesinde müşterilerimizin ticari hedeflerine varmakta yardımcı olarak çözümleri planlamak ve uygulamaktadır.

 

Global bir Seyahat Yönetimi Şirketinin ulusal ortağı olarak, seyahat endüstrisindeki gelişmeler ve değişimlere odaklı dinamik bir yönetim anlayışı ile çalışmaktayız.

Temel prensibimiz müşterilerimize minimum maliyet ile maksimum hizmeti vermektir. Profesyonel, dinamik, deneyimli elemanlarımız, talep ve ihtiyaçlarınızı karşılamada çok alternatifli fiyatlar ve routingler sunarak, ekonomik ve pratik çözümler getirmektir.

 

HRG Network
Hogg Robinsol Plc.’in 180 yıllık başarılı geçmişi üzerine inşa edilen Hogg Robinson Group, 89 ülkede(*) gerek şirketin sahibi olduğu, gerekse stratejik ortaklık yaptığı seyahat acentalaryla birlikte  oluşturulmuş, dünyanın en yaygın seyahat hizmet ağlarından biridir.

HRG, klasik seyahat acentalığı hizmetlerinin global olarak yönetilmesinin yanı sıra,

 

• Kurumsal Seyahat Yönetimi
• Bütçe Yönetimi
• Danışmanlık
• Spor Organizasyonları ve
• Toplantı Organizasyonları
Konularında hizmet sunmaktadır.

Kurumsal ve Bireysel Hizmetler
IATA havayollarının iç ve dış hat uçak biletlerini, Amadeus rezervasyon sistemi ile online olarak, en son koltuk bazında yer ayırıp taleplerinizi anında karşılamaktayız. İstanbul'u bütünüyle hizmet kapsamına alan 3 ofisimizin yanısıra Ankara ve Adana’daki ofislerimiz ile de 365 gün kesintisiz servis, dünya çapında 150,000'i aşkın otele ve belli başlı araba kiralama şirketlerine anında rezervasyon hizmeti sunmaktayız

 

 

 

Kardeş Kuruluşlarımız

Viking Cargo Ltd.
1996 yılında faaliyete geçen Viking Cargo, her türlü kargo taşımacılığının yanısıra özellikle yurtdışı kargo charter seferleri ile müşterilerimize avantajlı fiyatlar ile profesyonel hizmet vermektedir. Viking Cargo IATA lisanslı bir kargo acentası olup, tüm dünyayı kuruluşunuzun kapısına getirmektedir. Dünya çapında 258 varış noktasına ulaşan uluslararası bağımsız kargo acentaları ağı sayesinde Türkiye'den her tür ihraç malı herhangi bir uluslararsı havaalanına ve varış ülkesindeki yerel son noktada kapıya teslim edilebilmektedir.Her tür taşımacılık ve dokümantasyon konusunda yüksek düzeyde eğitimli ve tecrübeli kardomuz, tüm ihracat sorularınızı cevaplamada tüm yeteneklerini sizin için kullanmaktan zevk duyacaktır. Ayrıca, ulusalarası ağımız sayesinde alıcı ödemeli taşıma da yapılabilmektedir.

Sonfiyat.com
2000 yılında faaliyete geçen Sonfiyat.com, Türkiye'nin ilk sanal seyahat acentasıdır. Sonfiyat.com ile internette tüm havayollarının uçak biletleri ve THY iç hat biletleri on-line rezervasyon ile ve kredi kartı kullanılarak satın alınabilmektedir. Bunun yanısıra, tarifeli uçuş yapan IATA üyesi havayollarının uçaklarının boş kalan koltuklarını son dakikada satışa sunduğu indirimli biletleri ve özel Internet promosyon fiyatlı biletleri de Sonfiyat.com sitesinde satılmaktadır. Sonfiyat sitesinde uçak biletlerinin yanısıra otel ve oto kiralama rezervasyonları da yapılmaktatır. Sonfiyat'ta tüm bunların yanısıra kullanıcıların çok yararlanacakları bir Vize bölümü de bulunmaktadır. Sitenin vize bölümünde ükemizdeki yabancı elçilik ve konsoloslukların adres bilgileri, çalışma saatleri ve vize almak için gerekli evraklar hakkında bilgiler bulunmaktadır. Kullanıcıların Sonfiyat sitesinden kredi kartları ile güvenli bir şekilde alışveriş edebilmeleri için en yeni güvenlik yazılım ve donanımları kullanılmıştır. Siteden kredi kartı ile satın alınan uçak biletleri, kullanıcıların tercihine göre ya adreslerine gönderilmekte ya da havaalanında teslim edilmektedir. Sonfiyat sitesine, www.sonfiyat.com adresinden ulaşılabilir.

Global Teknoloji
Viking Şirketler Grubu'nun bilişim teknolojileri şirketi olan Global Teknoloji, özellikle turizm sektörüne yönelik programlar, havayolları, otel sistemleri, GDS sistemleri için arayüzler ve API yazılımları, 'Fiyat Kontratları Yönetimi' yazılımları, Web tasarım ve uygulamaları, Wap ve SMS servisleri teknolojileri üretmektedir.

AiRep Havacılık A.Ş.
1992 yılında özellikle havayolu temsilciliği yapmak amacıyla kurulan AiRep, Thai Airways (yolcu ve kargo), Asiana Airlines (yolcu), Pakistan International Airlines (yolcu ve kargo), Germanwings, SAS, Air Baltic ve Kuwait Airways Türkiye Genel Satış Acentalığını yapmaktadır. Yakın bir gelecekte varolan temsilciliklerine yeni havayollarını katmayı planlayan AiRep, havayolu temsilciliği konusunda Türkiye'deki en deneyimli firmadır.

AiRep, havayolu temsilciliğinin yanısıra, CruiseRep markası altında  araların