VİKİNG TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRN. PAZ.SAN.TİC.A.Ş.

Kimya

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1978

Adres

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://www.vikingtemizlik.com.tr/

HakkımızdaVİKİNG TEMİZLİK VE  KOZMETİK ÜRÜNLERİ PAZ.SAN.TİC.A.Ş.

1978 yılında Avcı Kimya ismiyle ve bir satış firması olarak hayatına başlayan Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş, çamaşır yumuşatıcısından ultra çamaşır suyuna, kireç çözücüden yüzey temizleyiciye, sıvı sabundan oda parfümüne kadar 100’ün üzerinde farklı deterjan ve kozmetik ürününü Avrupa standartlarında, tam otomasyonlu sistemlerle üretmekte ve yıllık 214.000 ton üretim yapmaktadır.

Türkiye’de bulaşık makinesi jel deterjanının ve itici gaz içermeyen oda kokusunun ilk yerli üreticisi olan Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş., AR-GE’ye yaptığı yatırımları artırarak Türkiye’yi tüm dünyada temsil edecek önemli projelerin çalışmalarını  yürütmektedir. “Tüketicilerin ilk tercihi olma” hedefini taşıyan Viking Temizlik, “ilk defada hatasız üretim” ilkesi ile hareket etmekte ve üretimin tüm aşamalarında kalite, hijyen, çevre ve emniyet kurallarını gözetmektedir.

Çevre ve İş Sağlığı Yönetim Sistemlerine yapılan yatırımı bir kalite faktörü olarak gören Viking Temizlik, 2004 yılında alınmış olan ISO 9001:2000 belgesinin yanı sıra, 2006 yılı içerisinde alınan ISO 14001 ve OHSAS 18001 sistemlerine geçiş ile “Entegre Yönetim Sistemi”nin kurulumunu tamamlamıştır. Toplam kalite yönetimi için ambalaj kalitesinin de ürün kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği ile kurulan Vikipack Plastik ve Kimya A.Ş., yaptığı yatırımlar ile üretim kapasitesini sürekli artırmaktadır.

Yaptığı yatırımlar, ilkeli üretimi ve titiz çalışmaları sayesinde son 10 yılda birçok başarı ödülünü kazanan Viking Temizlik’in aldığı belli başlı ödüller; 2003 yılında Dünya Markalar Kulübü’nün düzenlediği uluslararası yarışmada Türkiye’nin temsilcisi olarak  “Sektöründeki En İstikrarlı Gelişen Marka” ödülü; 2011 performansına göre EBSO’dan aldığı, Üretimde En Fazla İstihdam Sağlayan Firma Birinciliği, En Yüksek Üretim Gerçekleştiren Firma İkinciliği, En Yüksek İhracat Gerçekleştiren Firma İkinciliği, Yurtdışı Satışlardaki Başarılı Marka ödülleridir. Çevre duyarlılığını şirket ilkesi olarak belirleyen Viking Temizlik’in gurur duyduğu ödüllerinden biri de, 2011 yılında üretimdeki atıkları kaynağında geri dönüşüme aktarmak, doğal kaynak suyu için artırma tesisi kurmak ve enerji tasarrufu için yatırım yapmak gibi çevreci çalışmaları sayesinde EBSO Çevre Ödülleri’nin en büyüğü olan Altın Ödül’dür.