Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Proje Taahhüt, Doğalgaz, Yapı, Alışveriş Merkezleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1977

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://www.torunlargyo.com.tr

Adres

Rüzgarlıbahçe Mahallesi Özalp Çıkmazı No:4 Beykoz / İstanbul

Hakkımızda

  Köklü bir geçmişe sahip olan Torunlar Şirketler Grubu, kuruluşundan itibaren kazancını yatırıma dönüştürerek ülke ekonomisine katkı sağlamayı ilke edinmiş bir topluluktur. Torunlar Grubu’nun ana faaliyet alanlarını Türkiye’nin hızla büyüyen sektörleri arasında yer alan Gıda, Gayrimenkul, AVM Yönetim ve Eğlence Hizmetleri ile Enerji yatırımları oluşturmaktadır.
   Grubun halka açık şirketi olan ve hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Torunlar GYO, portföy değeri itibariyle Türkiye’nin en büyük ikinci GYO’su unvanını taşımaktadır. Torunlar GYO’nun operasyonel varlıkları arasında Bursa Zafer Plaza, Torium AVM, Bursa Korupark AVM, Antalya Deepo AVM, Bursa Korupark Evleri, Nish İstanbul, Mall Of İstanbul, Torun Tower, Bulvar Samsun, Ankamall ve Crowne Plaza ve Marmaris Netsel Marina bulunmaktadır. Torunlar GYO'nun yatırımları arasında Torun Center ve 5. Levent projeleri de yer almaktadır. Torunlar GYO aynı zamanda Türkiye’nin en büyük yerli AVM yatırımcısı olarak perakende sektörünün gelişimine katkı sağlayan öncü şirketlerden biridir. Torunlar Grubu, avm yönetim hizmetleri ve eğlence sektörüne yönelik yatırımlar hayata geçiren Torun AVM şirketi ile de sektöründe öncü projelere imza atmaktadır. İstanbul, Bursa, Antalya ve Kütahya’da 56 salon 8700 koltuk kapasiteli Cinetech sinemaları ve Türkiye’nin en büyük temalı kapalı eğlence kolonisi MOİ Park, Türkiye’nin tek kar eğlence merkezi Torium SnowPark ve MOİSahne işletmesi Torun AVM tarafından yürütülmektedir.
   Torunlar Grubu’nun enerji sektöründeki en önemli yatırımlarından birini ise Türkiye’nin ikinci büyük dağıtım şirketi Başkentgaz oluşturmaktadır. 2007 yılında kurulan Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş., 4,5 milyon nüfusa sahip Ankara’nın hızla büyüyen doğalgaz dağıtım şirketidir.
 
    Grubun kuruluşundan beri faaliyet gösterdiği lokomotif sektörlerinden biri olan gıda sektöründe ise Türkiye geneline yayılmış önemli yatırımları bulunmaktadır. Pirinç üretimi, ithalatı, işlemesi ve yem katkı maddeleri üretiminde Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından olan Torunlar Gıda’nın Bandırma, Mersin ve Edirne Uzunköprü’de çeltik fabrikaları bulunmaktadır. Bandırma’daki Yağ Fabrikası, Türkiye’nin en yüksek kapasiteye sahip ham yağ fabrikalarından biridir. Torunlar Gıda’nın Afyon Özçiçek Yağ Fabrikası, Adana Pak Yağ Fabrikası ve Kütahya Şeker Fabrikası’nda da ortaklıkları bulunmaktadır.