Surtaş Şirketler Topluluğu

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaSurtaş İşletmecilik İnşaat San. ve Nakliyat Şti.
 


SURTAŞ, 05.11.1987 tarihinde İZMİR'de kurulmuş ve yine İZMİR merkezli faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
İlk kuruluş yıllarında İzmir, Manisa, Tire ve Bayındır çevresinde kum ocağı işletmeciliği ve inşaat sektöründe hafriyat faaliyetleri yürüten SURTAŞ, 2002 yılına kadar yıkama eleme tesisleri ile başta Hazırbeton Şirketleri olmak üzere, bölgenin kum malzemesi taleplerini karşılamış, inşaat sektöründe ise baraj ve regülatörlerde taşkın önleme setleri, yol düzenlemesi ile büyük inşaat projelerinin hafriyat ve dolgu işlerini yapmıştır. 2004 yılından itibaren, inşaat faaliyetlerinde altyapı yanında kaba ve ince işlere de giren SURTAŞ, başta İzmir ve İstanbul olmak üzere, birçok ilimizde hayata geçirilen önemli inşaat projelerinde görev alarak, sektörün bilinen ve önemli şirketleri arasına girmiştir.
 
Surtaş'ın faaliyet gösterdiği ana sektörlerden birisi olan maden ocağı işletmeciliği 2000 yılında başlamış ve halen BATIÇİM, BATISÖKE ve AKG GAZBETON'da delme patlatmalı veya açık ocak işletmesi olarak Kalker, Kil, Tras ve Kuvarsit malzemeleri istihracı başarıyla sürdürülmektedir.
 
2002 yılından itibaren hazırbeton sektörüne giren SURTAŞ, bölgemizin iki önemli üreticisi olan Batıbeton ve Çimbeton'un hazırbeton dağıtım faaliyetlerini altı ayrı tesisinde yürütmektedir.
 
Kuruluşundan bu yana nakliye sektöründe yer alan SURTAŞ, işletmesini de üstlendiğimiz Batıbeton mıcır üretim tesislerinde üretilen malzemenin, Batıbeton hazırbeton tesislerine nakli, istihracını yaptığı kalker, kil, tras ve kuvarsit malzemelerinin fabrikalara getirilmesi, seramik fabrikalarının hammadde ve mamul madde sevkleri ile diğer nakliye faaliyetlerine devam etmektedir.
 
SURTAŞ, yukarıda anlatılan faaliyetleri yanında, Otomotiv, Sigorta, Tarım ve Gıda sektörlerinde yer almış ve yatırımlarını sürdürmektedir.
 
Bünyesinde barındırdığı 40'dan fazla mühendis ve teknik elemanı olan, 400'den fazla çalışanı, tamamı aktifine kayıtlı 25 adede varan büyük tonajlı iş makinası, 41 adet transmikser, 4 adet mobil beton pompası ve 150 adede ulaşan büyük tonajlı araç filosu organizasyonu ile SURTAŞ, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde önemli bir yere sahiptir.
 
Başta, süreklilik ve kalite olmak üzere benimsediği ilkeleri, deneyimli personeli ve modern ekip ve ekipmanıyla sizlere hizmet vermeye hazırdır.
 
Birlikte çalışabilmek umuduyla, bilgilerinize arz ederiz.