Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda
 

 

Spor perakende alanında Türkiye’nin lider markası olan Sportive’in kökeni 1980’li yılların sonunda kurulan ve bugün ülkemizin en büyük toptan spor malzemeleri tedarikçilerinden biri olan Toksöz Spor Malzemeleri Ticaret Anonim Şirketi’ne dayanmaktadır.  İlki 2005 yılında İstanbul Merter’de 2.000 metrekarelik bir alanda hizmete giren Sportive mağazalarının ana misyonu spor sektörünün önde gelen bütün markalarını ve bu markaların en geniş koleksiyonlarını tek bir çatı altında toplamaktır.  Sporu bir yaşam felsefesi olarak benimseyen ve spor giyimi günlük hayatının bir parçası haline getirmiş herkese yönelik ürün yelpazesiyle geniş bir kitleye hitap eden Sportive, ülkemizin aktif olarak yapılan bütün spor dallarına yönelik profesyonel spor malzemeleri ve aksesuarları tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.  
2006 yılından itibaren Türkiye’nin en büyük internet spor mağazası www.spormarketim.com adresiyle online satışa başlayan Sportive, yeni kurumsal kimliğiyle www.sportive.com.tr adresinde online satış operasyonunu devam ettirmektedir.  Sportive, bünyesinde bulundurduğu dünyaca ünlü spor markaları, kendi hazırladığı Sportive ve Umbro markalarıyla toplamda 13.900 metrekareyi aşan 10 multi-brand mağazası ve 1 mono-brand Jack Wolfskin mağazası ile ülkemizin önde gelen spor mağazası zincirlerindendir.  Kendi distribütörlüğünde bulunan Jack Wolfskin, Arena, O’Neill ve Head markalarının yanı sıra Sportive çatısı altında yer alan bazı global markalar Nike, Adidas, Puma, Reebok, The North Face, Columbia, New Balance, Lacoste, Tiger, Converse, Asics, Skechers, Quiksilver, Ice Peak, Dolomite, Everlast, Voit ve Hattrick’tir. 
Sportive şirket yapısına 13 Kasım 2012 tarihinde Türkiye’nin en çok işlem gerçekleştiren girişim sermayesi fonu olan İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. yatırımcı olarak iştirak etmiştir.  Aynı tarihte perakende dünyasının lider isimlerinden Zafer Parlar’ı İstventures şirketi ile ortaklığına dahil eden Sportive, günümüzde perakendecilikte 13.900 m2, lojistikte 8.000 m2 alan büyüklüğüne ulaşarak perakende operasyonunda yaklaşık 400 kişi istihdam etmektedir.