Samsun Yurt Savunma San. ve Tic. A.Ş.

Savunma Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1998

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://www.sysavunma.com

Adres

-

HakkımızdaSamsun Yurt Savunma San. ve Tic. A.Ş.
1998 yılında "Doğu Karadeniz Silah Projesi" kapsamsına, Projenin Samsun ayağı olarak dâhil olan Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.S. (SYS), bugün sistem tasarımı ve üretimi konusunda Türkiye’de Savunma Sanayinin önemli kuruluşlarından biridir.
 
Üretim hattından önce Ar&Ge Departmanını kuran SYS, ilk olarak “Canik” markalı yarı otomatik silahını tasarlamış ve üretimlerine başlamıştır. SYS tarafından üretilen “Canik” markalı silahlar, 4 ayrı kıtaya ihraç edilmekte ve dost ülkelerin güvenlik kuvvetlerinin de hizmetlerine sunulmaktadır. SYS üretiminin %80 ini  direkt ve dolaylı olarak ihraç etmektedir.
 
Bugün SYS, Samsun Organize Sanayinde 10.000 metrekare alan üzerinde, ileri teknoloji ürünü makine ve teçhizatlar ile donatılmış modern tesislerinde üretimlerini yapmaktadır.240 çalışan bulunmaktadır. İlk olarak 2005 yılında, MKE Kurumu için otomatik tüfek, bomba atar ve keskin nişancı tüfeği parçalarının üretimi ile Türk Savunma Sanayine açılan SYS, şu an ASELSAN, TAI, ROKETSAN ve MTU GmbH için ayrıcalıklı bir ortak konumunda, proje tabanlı üretimler yapmaktadır.
 
OFFSET kapsamında MTU Almanya, TAI aracılığı ile Boeing, Airbus, KAI, Bombardier, Lockheed Martin, AgustaWestland gibi Dünya şirketlerine üretim yapan SYS, kuruluşundan bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarında, ülkemizin Savunma Sanayinin bağımsızlığına elinden gelen tüm katkıyı vermeyi hedeflemiştir. Ve bugün ATAK/T129 Helikopteri, Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ), Cirit Füzesi ve UMTAS Projeleri gibi Türkiye’nin en önemli Egemen Sistem Projelerine sistem üretimleri ile dâhil olmuştur.
 
Tesis Güvenlik belgesi ve Üretim İzin Belgesine sahip firmamız AQAP 2120, AS9100 ve ISO 9001 belgelerine sahip ve bu standartları karşılayacak şekilde kalite ve güvenlik sistemi ile üretimlerini yapmaktadır.
 
Kalite Politikamız;
 
Savunma Sektöründe faaliyet gösteren Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye ve dünya da marka olmayı amaçlamıştır.
Bu amaca ulaşmak için,
İş ahlakı, güven ve doğruluk anlayışını benimsemiş,
Gelişen Kalite Yönetim standartları şartlarına uyan, takip eden, çevre ve topluma saygılı
Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini sürekli iyileştirmeyi amaçlayan,
Müşteri memnuniyetini sağlayan,
Personel yetkinliğini en üst seviyeye çıkaran,
Tedarikçilerini Kalite Sisteminin değişmez bir parçası olarak gören,
Sektöründe en kaliteli ürünü üreterek lider olmayı hedefleyen ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesini sağlamak için tüm çalışanlarının katılımı ile üretimde sürekli iyileştirmeyi sağlayarak bir dünya şirketi olmaktır.
 
İK anlayışımız;
Müşteri odaklı üretim anlayışı çerçevesinde; kaliteli ürünler kaliteli çalışanlarla sağlanacağı bilinç ile çalışanlarının kişisel gelişimlerini destekleyen, motivasyonu yükselten ve katılımcı anlayışın benimsendiği bir çalışma atmosferi oluşturmaktır.