Sampa Otomotiv San. Tic. A.Ş.

Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Tam Gün Sağlık Hizmetleri

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1950

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 250-349

Mavi Yaka : 750-999

Web Site

www.sampa.com.tr

Adres

-

Hakkımızda

Samsun, çağlar boyunca önemli başlangıçların hareket noktası olmuştur. Tarihin akışına adını yazdıran bu kent, şimdilerde Türkiye'nin ekonomik başarısı için önemli bir oluşuma ev sahipliği yapıyor. 1950’li yıllarda üretime başlayan küçük bir işletme, 1994 yılında, daha büyük hedeflere ulaşmak amacıyla gerçekleştirdiği yeni yapılanmayla, Sampa Otomotiv’e dönüştü.
Bugün Türkiye Otomotiv sektörünün gurur duyduğu üretici firmalardan biri haline gelen Sampa dünyanın önemli ağır vasıta, çekici ve dorselerine yedek parça sağlıyor. Sampa Otomotiv’deki tüm ürünler ( AR&GE / Araştırma& Geliştirme ) Merkezi’nın şartnamesine göre üretilmektedir. AR&GE Merkezi yüksek kaliteli ve daha dayanıklı teknolojik ürünler sunmak için dünya pazarındaki tüm teknolojik değişimleri yakından takip etmektedir.
30.000 çeşit ürüne ulasan bir yelpazede yedek parça hazırlayan Sampa Otomotiv, kendisine duyulan güvenin, kalitesinden ödün vermeme prensibine dayalı olduğunun bilincindedir.
Bu nedenle, her çalışanın bilincinde olduğu kalite sorumluluğuyla tüm ürünler, kalite kontrol sistemine ve ISO 9001 - TS 16949 standartlarına uygunluğu için dikkatlice kontrol edilmektedir.
52.000 metrekare kapalı alana sahip olan Sampa Otomotiv şu bölümlere ayrılmaktadır: vulkanizasyon , hava körükleri , kalıp imalat, plastik enjeksiyon, Çeki kolu- V kolu, işleme, metal presleme , sıcak dövme, yüzey işlem, depo ve lojistik bölümleri Sampa Otomotiv, kurulumundan bu yana tüm makina ve ekipmanlarını güncellediğini garanti etmektedir.
Bunun yanı sıra Sampa Otomotiv üretimini , ölçümler ve analiz laboratuvarları ile desteklemektedir.
Sampa Otomotiv, Türk Ekonomisi’ne önemli katkıda bulunan bir firmadır. Ek olarak, Sampa , otomotiv sektöründeki tüm ihracatçı firmalar arasında 46. Sırada yer almıştır.
Sampa Otomotiv, küresel otomotiv sektöründe bir dünya markası olmayı hedeflemekte olup, dünyanın farklı bölgelerindeki depoları ve dağıtım kanalları ile, 116 ülkedeki binlerce müşteriye hizmet vermektedir.

 
DEPARTMANLARIMIZ
Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Direktörlüğü
Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü
Mali İşler Direktörlüğü
Pazarlama Satış ve Marka Direktörlüğü
Tedarik Zinciri Direktörlüğü
Üretim Direktörlüğü
Kalite Direktörlüğü
Yurtdışı Operasyon Direktörlüğü

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ
“En değerli varlığımız insan kaynağımızdır.”
Bireylerin kendilerini huzurlu hissedebildiği, kendi yetkinliklerini ve şirketin başarısını sürekli ileri taşıma gayreti içinde bulunacakları bir  ortamın hem iş yerimiz hem de çalışanlarımız için son derece yararlı olacağının bilincindeyiz.
Bu bilinçle, şirketimiz hedefleri doğrultusunda nitelikli insan gücünün topluma kazandırmak, adaylara eşit fırsatlar sağlamak, girişimci yönetim tarzını teşvik etmek, şirket politika ve stratejileri ile uyumlu bir insan kaynakları planlaması yapmak, eğitimi sürekli destekleyerek uluslararası rekabette ihtiyaç duyulan yüksek performanslı ve sosyal ilişkileri kuvvetli kişiler yaratmak, çalışanların motivasyonunu ve bağlılığını artırmak başlıca politikalarımızdır.