Sağlık ve Eğitim Vakfı

Eğitim

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yiyecek Yardımı
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Kuruluş Yılı

1968

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Web Site

http://www.sev.org.tr/

Adres

-

Hakkımızda

Sağlık ve Eğitim Vakfı

 
Sağlık ve Eğitim Vakfı; Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji ve Talas Amerikan Ortaokulu mezunları tarafından 1968 yılında kurulmuştur. Gelişen Türkiye’ye hizmet ilkesini temel alan vakıf, gelişen ve değişen dünyada; uluslararası eğitim standartlarını benimseyerek, akademik düzeyi ve sosyal bilinciyle fark yaratan bireyler yetiştiren köklü eğitim kurumlarını geliştirmek ve sürekliliğini sağlamak amacıyla çalışmaktadır.

Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
 
1876 yılında Bahçecik, Gölcük’te kız okulu olarak kurulan Üsküdar Amerikan Lisesi, öğrencilerine sağladığı İngilizce hakimiyetinin yanı sıra her türlü spor ve sanat faaliyetleriyle ruhsal ve bedensel gelişime büyük önem verdiğini göstermektedir. Öğrencilerini uluslararası standartlarda üniversite eğitimine hazırlamayı misyon edinmiş olan Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, üniversite sınavlarında %100’lük oran ile başarısını kanıtlayarak öğrencilerinin yüksek öğrenimlerinin Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde devam ettirmelerine olanak sağlamaktadır.
 Firma Sektörü: Eğitim
Çalışma Şekli: 08:00 – 17:00
Sosya/yan haklar : Özel Sağlık Sigortası, Yemekhane, Servis
Çalışan Profili: Beyaz Yaka (250-300)

 
 
Özel Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları
 
Bağlarbaşı ve Beylerbeyi kampüslerinde eğitim vermekte olan Özel Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları, 1997-1998 akademik yılında hizmete girmiştir. İlk mezunlarından itibaren lise giriş sınavında %100’lük başarı hedefini gerçekleştiren Özel Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları tüm öğrencilerini Türkiye’nin başarısı kanıtlanmış okullarına yerleştirmiştir. Bu başarının sonucunda yalnız İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin en gözde ilköğretim okullarından biri olmuştur.
 Firma Sektörü: Eğitim
Çalışma şekli : haftaçi :08:00 – 17:00
Sosya/yan haklar : Özel Sağlık Sigortası, Yemekhane, Servis
Çalışan profili: Beyaz yaka ( 150-200)

 
Özel İzmir Amerikan Lisesi
 
1878 yılında kurulan ve 1986 yılında karma eğitime geçmiş olan Özel İzmir Amerikan Lisesi, geniş arazisi ve zengin bitki örtüsüyle çok etkileyici bir kampüse sahiptir. Üniversite sınavlarında kendini kanıtlamış olan Özel İzmir Amerikan Lisesi üst düzey İngilizce eğitimi, kazandırdığı dünya görüşü ve liderlik vasıfları ile eğitimde kalitenin simgesidir. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi tarafından ikinci kez akredite edilmiştir. Bu özelliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren okulumuz, akademik başarı grafiğini her yıl yükseltmektedir.
Firma Sektörü: Eğitim
Çalışma Şekli: 08:00-17:00
Sosya/yan haklar : Özel Sağlık Sigortası, Yemekhane
Çalışan Profili: (150-200)

 
 
Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları
 
1997 yılında kurulan Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları ilk mezunlarını 2003 yılında vermiştir. 2004-2005 akademik yılından itibaren kullanıma giren ilköğretim binası Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın en büyük yatırımlarından biridir. İlköğretim binasının yanı sıra Özel İzmir Amerikan Lisesi kampüsünün bir bölümünde de yer alan okulumuz, öğrencilerini SEV ve ABH Okulları’nın misyonu doğrultusunda yetiştirmektedir. Okulumuz başarılı bir müfredat, sosyal etkinlikler, sportif ve diğer ders dışı faaliyetlerle kendisini kanıtlamıştır.
 Firma Sektörü: Eğitim
Çalışma Şekli: 08:00-17:00
Sosya/yan haklar : Özel Sağlık Sigortası, Yemekhane
Çalışan Profili: (100-150)


Özel Tarsus Amerikan Koleji
 
1888 yılında erkek okulu olarak açılan Tarsus Amerikan Koleji, 1979 yılında karma eğitime geçilmiştir. Kurulduğundan bu yana Türk toplumuna sanayi, eğitim, devlet idaresi, hariciye ve iktisat gibi alanların tümünde hizmet veren birçok aydın, lider yetiştirmiş bir okuldur. Tarsus Amerikan Koleji, akademik başarılarının yanı sıra spora verdiği önemle de ulusal ve uluslararası sahalarda mücadele eden sporcuları sayesinde ülkemizin gurur kaynağıdır. 2002 yılında yatılılık sistemini yeniden başlatan okulumuz, kaliteli eğitim hizmetini; büyüsünü Gaziantep taşından alan romantik binaları içinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileriyle paylaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yıllardır ev sahipliği yaptığı Uluslararası Folklor Festivali ile başta Çukurova Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye renk katmaktadır.
 Firma Sektörü: Eğitim
Çalışma Şekli: 08:30 – 17:30
Sosya/yan haklar : Özel Sağlık Sigortası, Yemekhane, Servis
Çalışan Profili: Beyaz Yaka (100-150)
 

 
 
Özel Tarsus SEV İlköğretim Kurumları
 
Tarsus SEV İlköğretim Kurumları 1997 yılı itibariyle başta Mersin ve Adana olmak üzere Tarsus civarındaki ilköğretim öğrencilerine hizmet vermektedir. Kurumumuz, Tarsus Amerikan Koleji’ne fiziki yakınlığı, aynı ruhu taşıyan kampüsü, kapsamlı ve sevimli kütüphanesi ile minik öğrencilerini ufku geniş bireyler olarak yetiştirmektedir. Tarsus SEV İlköğretim Kurumları tarafından benimsenmiş olan eğitimde bütünsel yaklaşım çerçevesinde ileri İngilizce bilgisinin yanı sıra, aralarında sahne sanatları ve spor dalları da bulunan çeşitli sosyal etkinlikleri gerçekleştirmektedir.
 Firma Sektörü: Eğitim
Çalışma Şekli: 08:30 – 17:30
Sosya/yan haklar : Özel Sağlık Sigortası, Yemekhane, Servis
Çalışan Profili: Beyaz Yaka (100-150)


SEV Amerikan Koleji
 
SEV Amerikan Koleji (Özel SEV Lisesi) detaylı bir planlama sürecinden sonra Eylül 2014'te İstanbul Çekmeköy'de
açılmıştır. Yepyeni tesisler, en gelişmiş donanım ve teknolojiyle, yeni ve ödüllü kampüsünde geleceğin başarılı liderlerini yetiştirmekte, ferah ve enerji dolu bir çalışma ve eğitim ortamı sağlamaktadır. SEV Amerikan Koleji, öğrencilerini büyük bir titizlikle Türkiye ve yurt dışındaki saygın üniversitelerdeki akademik yaşam için hazırlamakta; kendine güveni olan, topluma ve dünyaya karşı duyarlı ve saygılı olan öğrenciler yetiştirmektedir.
Firma Sektörü: Eğitim
Çalışma Şekli: 07:30- 16:30
Sosya/yan haklar : Özel Sağlık Sigortası, Yemekhane, Servis
Çalışan Profili: Beyaz yaka (100-150)