POSCO ASSAN TST ÇELİK SANAYİ A.Ş

Maden ve Metal Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

 • Servis
 • Bayram Yardımı
 • Yemek Kartı
 • Yemekhane
 • Özel Sağlık Sigortası
 • Erzak Yardımı
 • Prim
 • Yakacak
 • Kaza Sigortası
 • Giyim Yardımı
 • Tam Gün Sağlık Hizmetleri

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.30

Kuruluş Yılı

2011

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Mavi Yaka : 350-449

Web Site

www.poscoassan.com.tr

Adres

-

Hakkımızda

Paslanmaz çelik, modern dünyanın temel malzemelerinden biri olup, aynı zamanda birçok sektörde uygulamaları bulunmaktadır. Hayat standardımıza yükselen bir ivme kazandırmakla birlikte, sosyal ve çevresel gelişmişliğin de bir göstergesidir.

Posco Assan TST, Türkiye’nin ve bulunduğu coğrafyanın paslanmaz çelik ihtiyacını en iyi kalitede üretilmiş malzeme ile karşılamayı taahhüt etmektedir.

Posco Assan TST, gelişen ve gün geçtikçe sağlam temeller üzerine oturan Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktan büyük onur duymaktadır.

Posco Assan TST Çelik Sanayi A.Ş., Kibar Holding, Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO) ve Daewoo International ortaklığıyla 2011 yılında kurulmuştur.

Kocaeli Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ve ilk yatırım maliyeti 350 milyon dolar olarak gerçekleşen tesiste, yıllık 300 bin ton üretim kapasitesi ve doğrudan 500 personel ile 2013 yılında üretime başlanmıştır.

Posco Assan TST, yüksek kalitede paslanmaz çelik üretimi yaparak müşterilerine en hızlı şekilde servis imkanını sunmayı ve müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir.

Ürünlerimiz

Östenitik;
%18 seviyesinde Cr içeriğine ek olarak östenitik kalitelerde yer alan Ni, paslanmaz çeliğin korozyon dayanımını arttırır ve şekillendirebilirliğini kolaylaştırır. Bu gruptaki paslanmaz çeliklerde mıknatıslanma özelliği yoktur ve dünyada en çok kullanılan paslanmaz çelik türüdür-özellikle yüksek korozyona direnci gereken uygulamalarda- tüp ve boru, gaz ve su tankları ve dış mekan mobilyaları gibi. Posco Assan TST Östenitik gurubu ana ürünleri 304,304L,316L ve 321 kaliteleridir. Yüzeyler 2B (Soğuk haddelenmiş, tavlanmış, mat yüzey) ve BA (Soğuk haddelenmiş, tavlanmış, parlak yüzey) olarak mevcuttur.

Ferritik;
Ferritik kaliteler manyetiktirler ve temel alaşım elementi olarak %10,5-30 oranında Cr içerirler. Ferritik paslanmaz çelikler, içeriğindeki alaşım elementlerine bağlı olarak orta ve üst düzey korozyon dayanımı sağlarlar. Korozyon çatlağına karşı dayanıklı olmalarından ötürü yüksek dayanımlı egzoz borusu,dekoratif panel, mutfak gereçleri gibi alet ve ekipmanların üretiminde kullanılmaları uygundur. Posco Assan TST’nin bu kategoride temel üretimleri; 2B (soğuk haddelenmiş, mat) ve BA (Parlak tavlanmış) yüzey kalitesinde 409, 430, 430J1L, 439 ve 441 kalitelerini içermektedir.