POLİTEKNİK METAL KÖRÜK İMALAT SANAYİ A.Ş

Maden ve Metal Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.00

Kuruluş Yılı

1988

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 25-49

Mavi Yaka : 50-74

Web Site

www.politeknikgroup.com

Adres

-

Hakkımızda

Politeknik Gruba ait ilk şirket 1976 yılında Ankara’ da kuruldu. Mühendislik ağırlıklı bu şirket zamanla büyük çaplı kompansatörlerin ve elektrostatik filtrelerin imalatına odaklandı. Politeknik Grup 1988’ de İstanbul’ da endüstriyel tip kompansatörlerin üretimi için ikinci bir şirket kurarak yeni üretim tesisini açtı. Yıllık 50.000 adedin üzerinde kompansatör ve 1.200.000 metre esnek metal hortum üreten Politeknik Grup, kuruluşundan bu yana Türkiye sanayisine ve yurtdışında değişik sektörlere hizmet vermektedir. Modern teknolojiye dayalı dizayn ve imalat yöntemlerini kullanan güçlü mühendislik grubu ve eğitimli personeli ile, kaliteli, hızlı ve ekonomik çözümler üretmektedir. 

Ekim 2016 da Politeknik Metal Körük ve İnter Metal Flex firmalarımıza ait hisselerinin tamamı Avusturya da 1886 yılında kurulmuş olan, dünya genelinde 55 şirketi ve 60 dan fazla imalat, dağıtım ve servis hizmeti olan tesislerinde 2300 den fazla çalışanı bulunan KLINGER GROUP tarafından satın alınmıştır.

Çalışanlara sundukları eğitim olanakları, araştırma geliştirme faaliyetlerine verilen önem, uygulanan kalite politikası ve Klinger topluluğunun yarattığı bilgi paylaşımı ile başarılı ve istikrarlı çalışanlarımızla gücümüze güç katıyoruz.