Pera Palace Hotel, Maçka Konaklama ve Otel

Turizm

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 00.00 - 00.00

Cumartesi: 00.00 - 00.00

Pazar: 00.00 - 00.00

Kuruluş Yılı

1892

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Web Site

http://www.perapalace.com/

Adres

-

Hakkımızda

Pera Palace Hotel, Maçka Konaklama ve Otel

Pera Palace Hotel, first opened in 1895, a significant symbol of İstanbul for over a hundred years, has reopened its doors after an extensive restoration in September, 2010.

 

Apart from witnessing historical events that changed the course of history, it was also home to many firsts. It was the first building with electricity and running hot water other than Ottoman Palaces. Its nostalgic electric elevator was also a privilege of the hotel guests. 

 

Pera Palace Hotel had welcomed many iconic names in its history; Atatürk, the founder of Turkish Republic, Ernest Hemingway, Greta Garbo, Alfred Hitchcock, King Edward VIII, Mata Hari, Yehudi Menuhin and many more have stayed at Pera Palace Hotel.

The hotel, located in the historical Pera area, the cultural and social city center, has 115 fully renovated rooms including 16 suits most of which with magnificent Golden Horn views.

Agatha Restaurant, Orient Bar & Terrace, Patisserie de Pera, Kubbeli Saloon Tea Lounge are the popular outlets of the hotel whereas the Pera SPA offers a fitness center, Turkish bath, sauna, steam room and indoor swimming pool along with therapy rooms.

Historical meeting rooms of Pera Palace Hotel combined with state-of-the-art technology host meetings and events. With rooms steeped in historical grandeur, featuring high ceilings and natural light and Galata Room dividable into three, Pera Palace Hotel offers meeting area of over 880 sqm with complimentary WI-FI access and UPS.

*************

Kapılarını ilk defa 1895 yılında açan ve yüz yılı aşkın bir süredir İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan Pera Palace Hotel, kapsamlı bir restorasyonun ardından 2010 yılının Eylül ayında yeniden hizmete girdi.

Birçok tarihi olaya tanıklık etmesinin yanı sıra, ilklere de ev sahipliği yapan otel, Osmanlı Sarayları dışında akan sıcak suyun, elektriğin bulunduğu ilk bina olma özellliğini taşıyor. Bir diğer ilk olan ve bugün hala kullanılan nostaljik asansörü de, o dönemde konuklera sunulan büyük bir ayrıcalıktı.

Pera Palace Hotel, geçmişinde birçok ünlü ismi de ağırladı; Mustafa Kemal Atatürk, Ernest Hemingway, Greta Garbo, Alfred Hitchcock, King Edward VII, Mata Hari, Yehudi Menuhin gibi birçok önemli konuk, Pera Palace Hotel’de kaldı.

Kentin tarihi ve sosyal merkezi olan tarihi Pera bölgesindeki otelin, tümü yenilenmiş, 16’sı süitlerden oluşan ve büyük kısmı muhteşem Haliç manzaralı 115 odası bulunuyor.

Agatha Restaurant, Orient Bar & Teras, Patisserie de Pera, Kubbeli Salon otelin yeme-içme noktalarını oluştururken, Pera SPA’da da “fitness center”, hamam, sauna, buhar odası, kapalı yüzme havuzu ve masaj odaları bulunuyor.

 

Pera Palace Hotel’in tarihi salonlarında ise, her türlü toplantı ve davetler gerçekleştiriliyor. Gün ışığı alan yüksek tavanlı çok amaçlı salonlar ve üçe bölünebilen Galata Salonu ile toplam 880 metrekarenin üzerinde toplantı alanı, her noktada WI-FI internet erişimi ve UPS hizmeti de sağlanan olanaklar arasında.