Önerler Isıl İşlem Ltd. Şti.

Metal Sanayi, Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1967

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 1-24

Mavi Yaka : 25-49

Web Site

www.onerler.net

Adres

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Turuncu Cad. No:12 Nilüfer / Bursa

Hakkımızda

 

Önerler Isıl İşlem Ltd. Şti.

ÖNERLER Makine - Çelik - Isıl İşlem Ltd.Şti., ilk olarak 1967 yılında kurucusu Sn Adem ÖNER'in kendi imkanları ile yapmış olduğu küçük bir elektrikli fırın ile ısıl işlem faaliyetlerine başlamış ve 1968 yılında küçük bir tuz banyosu fırını ilave edilerek faaliyetlerine devam etmiştir.

1971 yılında organize sanayi bölgesinin açılması ve Tofaş-Fiat ve Renault gibi otomobil fabrikalarının da faaliyete geçmesi ile sanayide hızlı bir gelişme meydana gelmiştir. Bu gelişme ısıl işlemin de önemi arttırmıştır. Bu tarihten itibaren Önerler Isıl İşlem Firması da gelişen teknolojiye uyum sağlayacak şekilde büyüme sürecine başlamıştır.

1986 yılında Tofaş-Fiat firmasının ısıl işlem atölyesi kuruluncaya kadar bu firmanın birçok otomobil ve kalıp aparat parçalarının ısıl işlemleri Önerler Ltd.Şti tarafından yapılmıştır. Bu ilişki halen yan sanayiler vasıtasıyla devam etmektedir.

Önerler Ltd.Şti. 1990 yılında, şu anda faaliyet gösteren binasına taşınmış, bu binadaki geniş alan ve geniş imkanlar sayesinde makine sayısını artırarak faaliyetlerine devam etmiştir. Ayrıca 1984 yılından günümüze kadar geçen süre içerisinde çeşitli indüksiyon sertleştirme tezgahları da faaliyete geçirilmiştir.

Faaliyet kapasitesini geliştirmek için sürekli olarak yeni arayışlarını sürdüren Önerler Isıl İşlem, bu arada kaliteyi asla göz ardı etmemiştir. 1986 yılından bu yana bünyesinde oluşturduğu Kalite Kontrol Laboratuarında malzemelerin müşteri isteklerine uygunluğunu düzenli olarak kontrol edilmektedir.

2002 yılında Vakum fırının devreye alınması ile ısıl işlem metodlarına yenisi eklenmiştir

2002 yılında QS 9000 Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına başlanmış ve aynı yıl içerinde Türkiye’de Isıl İşlem Sektöründe QS-9000 ve ISO 9001:2000 belgelerini almaya hak kazanan ilk Firma olma ünvanına erişilmiştir. Sürekli gelişme konusunda çalışmalarına ara vermeyen firmamız, 2005 Aralık ayı içerisinde BVQI firması tarafından gerçekleştirilen denetim sonucu TS -16949 belgesini almaya hak kazanarak sektöründe yine bir ilki gerçekleştirmiştir.

Önerler Isıl İşlem Ltd. Şti. halen Güney Marmara Bölgesinde birçok otomotiv yan sanayi ve makine imalatçısı firmaya ısıl işlem hizmeti sunan önemli firmalardan birisi durumundadır.