Murat Lojistik Ekspres Taş. Tic. ve San. Ltd. Şti.

Lojistik

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yiyecek Yardımı

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.30

Kuruluş Yılı

1959

Adres

-

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Mavi Yaka : 750-999

Web Site

www.muratlojistik.com.tr

Hakkımızda

Ali Kemal Yüksel – 1959 yılında başladığımız nakliye sektörüne insan gücü ile çekilen lastik tekerlekli el arabası ile kamyon tahmil tahliyesi şehir içi yük taşımacılığı ile sektöre başlangıç temelleri atıp, yıllar içerisinde kamyon, kamyonet motorlu taşıtlar ile şehirler arası nakliyeciliği ailenin ikinci kuşaklarına mesleği sevdirerek öğretmiştir. 1991 yılında şirketi ve aileyi İstanbul’a taşıyıp kurumsal kimlik kazanmayı ilke edinmiş üçüncü kuşaklara da bilgi ve tecrübelerini aktarmıştır. 1991 yılında şirketin İstanbul’a taşınmasıyla 2002 sonuna kadar İstanbul merkezli kurumsal firmaların ürettiği dayanıksız tüketim mallarını Türkiye genelinde komple ve parsiyel taşımacılık ve dağıtımını yaparak nakliyeciliğin merkezi Sirkeci de tecrübe kazanmayı başarıp işhanı yazıhane nakliyeciliğinden garaj ve ofis ortamında filo yönetimine geçiş yaptı. 2002 yılı şirketin ulusal zincir mağaza dağıtımına başlangıç tarihi olup Türkiye genelinde frigorifik kasalı, klimalı, asansörlü, kamyon, kamyonet, römork, çekici, treylerle pazardan hakkettiği payı almayı başarmıştır. Özmal frigo kamyon, çekici, treyler filosu ile et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, unlu mamüller,  geleneksel gıda ürünlerini Türkiye geneli makro ve mikro dağıtımda pazarda önemli pay almıştı Özmal frigo kamyon, çekici, treyler filosu ile yeni hal yasası yönetmeliğine uygun olarak ulusal zincir mağaza ve sebze meyve toptancı hallerine taşımacılık yapmaktadır. 1959 yılında lastik tekerlekli el arabası ile başladığımız nakliye sektöründe değişen ve gelişen teknolojiyi takip ederek büyümeye devam etmekteyiz, değişmeyen tek prensibimiz müşteri memnuniyeti ve güvenidir.

Misyonumuz:
Müşterilerimize güvenilir ve üstün kaliteli hizmetler vermek, iş performanslarını arttırırken zamandan tasarruf etmelerini sağlamak, maliyetlerini düşürüp pazardaki rekabet güçlerini arttırmak, sosyal ve fiziksel çevreye zarar vermeden çalışmak ve çalışanlarının gurur duyduğu bir şirket olmaktır.

Vizyonumuz:
Ekonomik sınırların kalktığı, rekabetin maksimum düzeye eriştiği bir ortamda nakliye ve dağıtımı sorun olmaktan çıkartacak imaj, araç ve teknolojik alt yapıya sahip, sektörüne yön veren, öncü bir marka firması olmak, müşterilerine yatırım harcaması yaptırmadan, sektöründeki gereksinimleri karşılayabilecek optimum çözümleri kendi insan kaynakları ve finansal kaynakları ile gerçekleştirmektir.