Lazzoni Mobilya Sanayi Turizm ve İnşaat Anonim Şirketi

Mobilya & Aksesuar

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemek Kartı
  • Yemekhane

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Mavi Yaka : 250-349

Web Site

-

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1897

Adres

-

HakkımızdaLazzoni Mobilya Sanayi Turizm ve İnşaat Anonim Şirketi

 

1897

Lazzoni’nin hikayesi, serender ustası Hasan Bey’in ellerinde doğar, ailenin ağaç işleri ile uğraşan ilk kuşağı, oğlu Osman Bey’i de bir ağaç ustası olarak yetiştirir.

1947

Ankara’ya gelen Hasan ustanın oğlu Osman usta, kapı ve pencere doğramacılığı ile mobilyacılığın temellerini atar. Bulut Kolektif şirketi kurularak Türkiye’nin ilk modüler mutfak üretimine başlanır. Ankara’nın her üç evinden birine girme başarısı yakalanır.

1990

Ailenin 3. kuşak temsilcisi Yaşar Kababulut Ankara Akyurt’ta 25.000 mertekarelik modern üretim tesisini açar. İtalyanın en köklü mobilya firması Nicoletti Home ile yapılan ortaklık, Guseppe Nicoletti ve diğer İtalyan tasarımcılar ile hazırlanan koleksiyon Lazzoni Markasının çizgilerini belirler. Ankara dışında açılan mağazalar ile marka hızla ulusal boyut kazanır.

2010

Markanın dördüncü kuşak temsilcisi Efe Kababulut’un New York’ta mağaza açması ile birlikte, uluslararası kimlik kazanır, Ardından New Jersey; Paramus ve yine New York’ta modanın kalbinin attığı yer olarak bilinen Soho’da dünyanın dev mobilya markalarının bulunduğu Green Street caddesinde açtığı mağaza ile Lazzoni, dünya markası olma yolundaki adımlarını sağlamlaştırır.