LA Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Bilişim, Yazılım, Bilişim Danışmanlığı

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemek Kartı
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.30

Kuruluş Yılı

2004

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Web Site

www.logiwa.com.tr

Adres

Hukukçular Towers, Cevizli Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, 66 / B No: 8-9-10-11, 34865 Kartal

Hakkımızda

Hakkımızda

Logiwa, her ölçekte yüzlerce firmanın hızlı ve verimli bir operasyon

ile sipariş karşılamasını sağlayan, bulut tabanlı depo ve stok yönetimi yazılımıdır.

 

Chicago Merkezli “Logiwa Tech”in Türkiye’deki LA Yazılım ve Danışmanlık A.Ş. %100 hisselerini satın alması ile Logiwa Türkiye’de ve yakın coğrafyada faaliyet göstermeye başladı.İşletmelerin depo yönetim ve sipariş karşılama süreçlerini daha iyi bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmanın yanı sıra hazır entegrasyon yapısı ile hayatı kolaylaştırmaktadır.

 

E-ticaret platformları, kargo firması ve muhasebe sistemleri ile hazır entegrasyonları sayesinde müşterilerine Dünya’nın en geniş entegrasyon ağını sunuyor. Logiwa; Türkiye pazarında “Depo Yönetimi Sistemi”nin yanısıra “Taşıma Yönetimi Sistemi ve Rota Optimizasyonu ile müşterilerine daha geniş bir ürün portföyü ile hizmet vermektedir.

 

Logiwa ile ilgili daha fazla bilgi için www.logiwa.com.tr adresini ziyaret ediniz.

 

About us

Logiwa is a Chicago based B2B SaaS warehouse and inventory management solutions company. Logiwa is a cloud-based warehouse and inventory management software that solves the warehouse management and order fulfillment needs of retail and e-commerce businesses worldwide.

 

Logiwa combines our cutting-edge technology with state-of-the-art optimization techniques to help your business scale to new heights. We are proud to have empowered hundreds of warehouses around the world for more than a decade. By helping our customers connect better to their warehousing needs, Logiwa not only increases sales but also helps build better relationships with their customers across all platforms. Our customers love the groundbreaking technology of Logiwa because it is faster than any other software in the market.

 

 Logiwa offers built-in integrations to many marketplaces and shopping carts such as Amazon, eBay, Shopify, Magento, Bigcommerce, WalMart and more. We also offer integrations with shipment carriers such as USPS, FedEx, UPS, and Shipstation, as well as accounting systems such as Quickbooks and Xero. Logiwa is the most interconnected inventory management software in the market.

 

Our clients love Logiwa WMS because of our 100% real-time accuracy in warehouse management and order fulfillment through barcode scanning. Plus, they can pick, pack and ship real-time, hassle-free.

 

To learn more about Logiwa, please visit www.logiwa.com