KOTEKNA GÖZETİM A.Ş.

Tüketici Ürünleri, Maden ve Metal Sanayi, Demir- Çelik, Tarım Ürünleri, Çevre Laboratuvarı

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yemek Kartı
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1974

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 1-24

Mavi Yaka : 25-49

Web Site

-

Adres

Kosuyolu Mahallesi, Katip Salih Sokak, No. 85 34718 Kadıkoy – Istanbul TURKEY

Hakkımızda

 
 

ULUSLAR ARASI TİCARETTE GÖZETİM ŞİRKETLERİNİN ÖNEMİ

VE

KOTEKNA GÖZETİM A.Ş.

 

Gözetim kısaca mal ve hizmet alım satımında alıcı ile satıcı arasında düzenlenmiş olan anlaşma koşullarına uygun üretim ve/veya teslimat yapılıp yapılmadığının tarafsız bir kurumca saptanması olarak tarif edilebilir.

 

Gözetim şirketleri dünya ticaretinde değişik ülkelerde bulunan üreticilerin, satıcıların, alıcıların ve bu ticarette aracı olanların kendi çıkarlarını korumaları için  tarafsız ve konusunda uzmanlaşmış bir gözlemciye gerek duymaları sonucunda ortaya çıkmış olup, günümüzde hızla gelişip hemen hemen tüm dünyaya yayılan uluslararası ticaretin gittikçe karmaşık ve acımasız bir duruma gelen şartlarında özellikle güvenilir gözetim şirketlerine olan ihtiyaç artmıştır. Günümüzde bir gözetim şirketinin uluslararası piyasada kabul görmesi için son derece güvenilir olması, tam bir tarafsızlıkla hareket etmesi, konularında uzmanlaşmış bir kadroya sahip olması ve dünya çapında teşkilatlanmış olması temel şartlardır.

 

1983 senesinde faaliyete geçen ve Türkiye’nin  önde  gelen  uluslararası gözetim  şirketlerinden  biri  olan  KOTEKNA  GÖZETİM  A.Ş.   100 ülkedeki 150 ofisi ve yaklaşık 4.000 çalışanı ile hizmet veren dünyaca tanınmış, COTECNA  INSPECTION  S.A. İSVİÇRE gözetim şirketinin Türkiye'deki ortak  kuruluşudur.

 

Merkez ofisi İstanbul'da olan şirketimizin Ereğli, İskenderun, İzmir, Gemlik ve Mersin de kendi büro ve organizasyonları bulunmakta olup metal  ürünleri, tekstil, zirai  ürünler, kimya  ve  petrokimya, kömür, ferro alaşımlar, makina ve techizat, orman ürünleri ve  denizcilik  surveyleri  konularında birinci sınıf hizmet vermektedir. Böyle geniş bir ofis ve eleman kadrosuna sahip olması, değişik konularda muhtelif ülkelere değişik alıcılar adına büyük miktarlarda, transit ve yükleme öncesi gözetim   yapması dolayısı ile şirketimiz  gerek ülkemizde gerekse yurt dışında haklı bir saygınlık ve güvenilirlik kazanmış bulunmaktadır.

 

Şirketimiz ayrıca, ilgili devletlerle yapılan anlaşmalara göre, ANGOLA, BURKİNA FASO, KONGO, NİJER, SENEGAL, TOGO, NİJERYA ve TANZANYA' ya ihraç edilen tüm malların gözetimi için Türkiye' deki resmi ve tek yetkili gözetim şirketidir.

 

Şirketimiz ve faaliyetleri hakkında tamamlayıcı bilgi almak isteyenler her zaman ve  tereddüt etmeden bizimle temas kurabilirler.

 

Saygılarımızla,

 

Serdar AKSOY

Genel Müdür