İstanbul Şehir Üniversitesi

Üniversiteler

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemek Kartı
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 550-749

Web Site

https://www.sehir.edu.tr/tr

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Kuruluş Yılı

2008

Adres

Orhantepe Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, No: 21, Dragos, 34865 Kartal/İstanbul

Hakkımızdaİstanbul Şehir Üniversitesi

Kuruluşundan bu yana öncülük ettiği nitelikli akademik faaliyetler, uluslararası standartlardaki interdisipliner eğitim anlayışı, güçlü akademik kadrosu ve geniş öğrenci yelpazesi ile İstanbul Şehir Üniversitesi 2008 yılında kuruldu, 2010-2011 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti. 6 fakülte, 3 enstitü ve meslek yüksekokuluyla faaliyet gösteren üniversitemiz Kartal/Dragos yerleşkesinde akademik faaliyetlerini sürdürüyor. 
İstanbul Şehir Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Hukuk, İletişim, İşletme ve Yönetim Bilimleri, İslami İlimler fakültelerinin çatısı altında; Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Edebiyat, Felsefe, Hukuk, Sinema ve Televizyon, Halkla İlişkiler, İşletme, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Girişimcilik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Ekonomi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İslami İlimler bölümleri bulunuyor.
Ek olarak İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi 2015 yılı Haziran ayı itibariyle toplam 70 proje ve 20 milyon TL'yi aşan portföye sahip Türkiye'nin ilk Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programını açmıştır. TTO hizmetlerini  www.teknolojiturkiye.com.tr  ve İstanbul girişimcilik ekosistemi için oluşturulan portal www.investistanbul.com.tr  adresindentakip edebilirsiniz.
İstanbul Şehir Üniversitesi’ndeki ilgili tüm bilgilere  www.sehir.edu.tr  web sitesinden ulaşabilirsiniz.