İlko İlaç Sanayi ve Tic A.Ş

İlaç Sanayi

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.ilko.com.tr

Adres

Veysel Karani Mah. Çolakoğlu Sok. No: 10, Rings Rezidans, Kat: 7-8-9, 34885, Sancaktepe/İstanbul

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Hakkımızda

İlko İlaç’ın kökleri, Türkiye’nin ikinci nesil eczacılarından merhum  Mustafa Öncel’in 1960’lı yıllarda majistral ilaç üretimi ile başlayan eczane eczacılığına ve sonrasında ilaç sektöründeki yatırımlarına dayanmaktadır. Bu çerçevede İlko İlaç 50 yılı aşkın birikim ve tecrübenin ışığında; güçlü Ar-Ge yapısı, tüm majör tedavi alanlarını kapsayan ileri teknolojiye dayalı ve katma değerli geniş ürün portföyü, biyoteknoloji ve tüketici sağlığı alanındaki faaliyetleri ile global bir oyuncu olma hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.


İlko İlaç Üretim Tesisleri Konya’da bulunmakta ve Anadolu’da yapılan en büyük ilaç sanayi yatırımı özelliği taşımaktadır. Yıllık 120 milyon kutuya ulaşma altyapısına göre dizayn edilmiş Üretim Tesisleri, EU GMP ve ISO13485 belgelerine sahiptir. İlko İlaç’ın Ar-Ge faaliyetleri iki farklı merkezde yürütülmektedir.  Küçük moleküller üzerine çalışan İlko Argem Ar-Ge MerkeziAnkara Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin ilk biyoteknolojik ilaç Ar-Ge Merkezi olan İlko Argem Biyoteknoloji Merkezi ise İstanbul Teknopark’ta bulunmaktadır. Bu merkezdeilk aşamada ağırlıklı olarak kanser ve kansere bağlı hastalıklara yönelik olarak biyoteknolojik ürünler üzerine çalışılmaktadır. İlko İlaç 40’a yakın ülkede ürün ruhsatlandırma ve ihracat faaliyetleri sürdürmektedir.

 

İLKO İlaç 2013 yılında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Türkiye’yi biyoteknolojik pazarın bir oyuncusu haline getirmek üzere adım atarak; Güney Kore menşeili biyoteknoloji firması Genexine ile ortak İLKOGEN firmasını kurmuştur. İLKOGEN, Türkiye'nin ilk biyoteknolojik ilaç araştırma - geliştirme, üretim ve uluslararası pazarlama yatırımı olma özelliğini taşımaktadır.


Sağlığı bir bütün olarak ele alan yaklaşımı çerçevesinde İlko İlaç, oluşan yepyeni ihtiyaçlara doğru çözümler üretmek ve Tüketici Sağlığı alanına da farklı bir soluk getirmek üzere Wellcare markasını yaratmıştır. Wellcare; farklı kategorilerde; sağlık otoritelerinden onaylı,  inovatif, klinik etkinliği kanıtlanmış, bilimsel ve güvenilir,  tamamlayıcı tedavi ürünleriyle; yaşam döngüsünün her aşamasında, sağlık problemlerine çözüm sunmayı ve yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir.


İlko İlaç, küresel ilaç endüstrisinin geleceği ve insanlığa sağlayacağı artı değer hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.