GÜRBAŞLAR GRUP

Otomotiv, Tekstil, Emlak Geliştirme, Hayvancılık, Sigortacılık

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1978

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda

                                           GÜRBAŞLAR GRUP
 
Gürbaşlar Grup ticaret hayatına 1978 yılında başlamış, 1980 yılında otomotiv alanındaki faaliyetler ile grubun temelleri atılmıştır. Bugün otomotiv, gayrimenkul geliştirme, tekstil, sigortacılık ve hayvancılık alanlarında 6 şirketle faaliyetlerini sürdüren grubun, farklı sektörlerde iştirakleri de bulunmaktadır.
 
GÜRBAŞLAR OTOMOTİV (www.gurbaslar.com.tr)
30 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin öncü otomotiv bayileri arasında yer alan Gürbaşlar Otomotiv, Anadoluhisarı’ndaki merkezinde Ford marka araçların satışını yapmakta, servis ve yedek parça hizmeti vermekte, ayrıca ikinci el otomobil satışı da yapmaktadır. Ford ağının en önemli iş ortaklarından biri olan şirket, toplam Ford araç satışlarında önemli bir paya sahiptir.
 
ENTERPRISE RENT A CAR (www.enterprise.com.tr)
1957 yılında ABD’de kurulan Enterprise, 85 ülkede 9000 ofisi ile global anlamda hizmet veren dünyanın en büyük araç kiralama şirketidir. Kurulduğu tarihten itibaren hizmet kalitesi, hizmet ağı ve sektörüne yaptığı yatırımlarla hızla büyüyerek genişleyen Enterprise Rent-A-Car markası kısa sürede dünya çapında büyüme göstermiştir. Enterprise, 93 bin çalışanı, 1. 7 milyonu aşan araç sayısı ile dünyanın en büyük araç kiralama markasıdır. Enterprise, Forbes Top 500 Özel Şirketler Listesi’nde 16. sırada yer almaktadır. Ayrıca dünyanın en prestijli müşteri memnuniyeti anketi J.D. Power and Associates sonuçlarına göre de son 6 yıldır araç kiralama sektöründe lider marka Enterprise olmuştur. Sektöründe dünyanın en büyüğü olan Enterprise Holding, 2007 yılında National ve Alamo markalarını bünyesine almıştır.
Yes Oto Kiralama A.Ş, 1990 yılında kurulmuş olup, şu anda Enterprise Holding bünyesinde bulunan Enterprise Rent-A-Car, Alamo ve National Car Rental markaları Yes Oto Kiralama A.Ş tarafından Türkiye’de 27 ilde 51 ofis ile temsil edilmektedir. Ayrıca, Enterprise Rent A Car’ın Türki Cumhuriyetler ve Irak’taki tüm hakları Yes Oto Kiralama A.Ş’ye aittir. Başlıca İş Ortakları; Miles & Smiles, Akbank / Wings – Axess, Cinemaximum, D-Smart, Digiturk, Halkbank / Paraf & Parafly, Anadolu Jet, CLK Boğaziçi, Mars Cinema Club, Edenred / Ticket, Zorlu World, Tatil Sepeti, Back –UP'tır.
 
KAVİ YAPI (www.kaviyapi.com)
Kavi Yapı, İstanbul Basın Ekspres yolundaki Home Art projesini, öngörülenden 6 ay önce bitirerek 2010 yılında teslimat yapmıştır. Çerkezköy’deki aylık 900 ton kapasiteli kömür enerji üretim tesisini 5 ayda bitirip hizmete açmıştır. Son olarak Güneşli’de 191 konutluk Home Aves projesini bitirmiş ve yakın zamanda yeni projelere imza atmak üzere yatırımlarını sürdürmektedir.
 
AKBAŞ TEKSTİL (www.akbastekstil.com)
Çerkezköy’de 15 bin m2 kapalı, 25 bin m2 açık alanda kurulan Akbaş Tekstil bünyesinde, kasar, boya ve apre işlemleri yapılmaktadır. Akbaş Tekstil, tekstilin tüm terbiye işlemlerini son teknoloji ürünü makine parkıyla özenli bir şekilde yerine getirmekte, ISO 9001 çerçevesinde tekstil terbiye sektöründe standardizasyonu sağlamak için çalışmaktadır. Şirket, organik kumaş boyama sertifikasına da sahiptir.
 
GÜRBAŞLAR SİGORTA (www.gurbaslarsigorta.com)
1996 yılından bu yana sigortacılık alanında da faaliyet göstermekte olan şirketimiz; Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Ak Sigorta, Güneş Sigorta, Halk Sigorta, Eureko Sigorta, Mapfre Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik gibi sektörün önde gelen güçlü sigorta şirketlerinin acenteliğini bünyesinde toplamış olup, sigorta şirketi sayısını ihtiyaca göre artırmaya devam etmektedir. Kurumsal ve bireysel müşterilerin tüm sigorta ihtiyaçlarına genç ve uzman kadrosu ile profesyonel çözümler üretmektedir. Her yıl toplam prim üretiminde sigorta şirketlerinin Türkiye sıralamasında yer alan şirketimiz, 20 yılı aşkın tecrübesi ile tüm elementer sigorta branşlarında faaliyet göstermenin yanı sıra Hayat, Sağlık ve Tarım sigortalarında da uzmanlaşmıştır.
 
DOST HAYVANCILIK
Kırklareli Lüleburgaz’da 100.000m2 alan üzerinde 1.000 adet büyükbaş kapasiteli süt hayvancılığı yapmaktadır. Son teknoloji otomasyonlar ile dünya standartlarında hijyen ve kalitede süt üretmektedir.