Groupama Sigorta ve EmeklilikA.Ş.

Sigortacılık, Elementer, Sağlık, Hayat ve Emeklilik

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.00

Kuruluş Yılı

2006

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Bayram Yardımı
  • Yiyecek Yardımı
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 450-549

Web Site

http://www.groupama.com.tr/

Adres

-

Hakkımızda

  
Fransa’nın en büyük mütüel sigorta şirketi olan Groupama, tarım ve sağlık sigortalarından evde bakım sigortalarına uzanan pek çok alanda lider konumda bulunuyor. Groupama; Fransa dışında, İtalya, Slovakya, Türkiye, Yunanistan, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Çin, Vietnam ve Tunus olmak üzere 10 ülkede faaliyet gösteriyor. Groupama’nın 13 milyon müşterisi ve 32.600 çalışanı bulunuyor. Grup, sigortacılık ve bankacılık alanlarında müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre şekillendirilmiş ürün ve hizmetler sunuyor.
Groupama, Türkiye’deki faaliyetlerine 1991 yılında Güneş Sigorta’nın yüzde 36 hissesini alarak başladı. Daha sonra, 2006 yılında Başak Emeklilik ve Başak Sigorta’yı, 2008 yılında Güven Hayat ve Güven Sigorta’yı satın aldı. 2009 yılında Başak ve Güven şirketlerinin faaliyetlerini ‘Groupama Sigorta A.Ş.’ ve ‘Groupama Emeklilik A.Ş.’ markaları altında birleştirdi. Groupama Emeklilik A.Ş. aynı zamanda Milli Reasürans A.Ş.’nin yüzde 5,8 ile en büyük üçüncü hissedarıdır.

Groupama, Türkiye en çok tercih edilen lider sigorta şirketi olmanın yanı sıra, yenilikçi ve yaratıcı çözümleriyle, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerinin ve paydaşlarının beklentilerini en üst seviyede karşılamayı hedefleyen, elementer, hayat ve bireysel emeklilik branşlarında Türkiye’nin önde gelen sigortacılık gruplarından biridir.”