EUROPEN ENDÜSTRİ İNŞAAT SAN. VE TİC.A.Ş

Cam Sanayi, Plastik ve Ürünleri, Yapı, Yapı Malzemeleri, Kapı - Pencere Sistemleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1955

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 75-99

Mavi Yaka : 550-749

Web Site

www.europen.com.tr

Adres

-

HakkımızdaŞuanda 650 çalışanı ile PVC Kapı ve Pencere sektörüne ve Cam sektörüne hizmet veren grup firmalarımıza ait bilgileri aşağıda bulabilirsiniz: 

1- HATİPOĞLU PLASTİK YAPI ELEMANLARI SAN. TİC. A.Ş.

Hatipoğlu Profil 1997 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olup, Türk PVC pencere ve kapı sistemleri pazarının lider firmalarından biri haline gelmiştir. 

Kapı ve Pencere alanında Avrupa'nın önde gelen yapı marketlerinin en önemli tedarikçisi olan firmamız, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde 50.000 m² kapalı toplam 75.000 m² alan üzerinde kurulu çağdaş ve modern tesislerinde, yılda 40.000 ton EUROPEN markalı PVC pencere profilleri üretimi gerçekleştirmektedir.Günde 2.500 adet kapasiteli PVC Pencere, Kapı ve Panjur sistemlerinin üretimi ile de Türkiye'nin en büyük kapı pencere tesisidir.

Europen ve beraberinde 4 markayı bünyesinde barındıran kuruluş Avrupa standartlarında kaliteyi hedef alış, titiz üretim anlayışı ve kusursuz müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, kuruluşundan itibaren yurt içindeki pazar payını hızlı bir şekilde büyütmüş Avrupa ve ortadoğuda ise hatırı sayılır bir üne kavuşmuştur.

EUROPEN PVC pencere profilleri, uzun süren çalışmalar sonucunda, Türkiye mimarisine uygun ve uyumlu olacak şekilde Türk ve Avusturyalı mühendislerin ortak çalışmasıyla tasarlanmıştır.

2-HATİPOĞLU CAM A.Ş.

Köklü bir kuruluş olan Hatipoğlu Cam ticari faaliyetlerine 1955'li yıllarda başlamıştır.

Bu yıllarda düz cam satışı ile faaliyet gösteren firmamız planlı ve ilkeli çalışmasıyla hızla büyüyerek önce Eskişehir'de sonra da Türkiye'de konusunda önde gelen firmalardan biri olmuştur.

1960'lı yıllarda Türkiye Şişe ve Cam fabrikalarının ilk tesisi olan Çayırova Cam Fabrikasının kurulmasıyla firmamız bu fabrikanın ilk bayilerinden biri olmuş ve ticari faaliyetlerini sürdürmüştür.

Cam konusundaki birikimi ve çift camdaki gelişen pazarı gören firmamız 1984 yılında Türkiye'deki ilk Isıcam tesislerinden biri olan Hatipoğlu Cam Sanayi A.Ş. yi kurarak faaliyetlerine bu şekilde devam etmiştir.

2003 yılındaki yatırımları ile temperli cam imalatına da başlayan firmamız kaliteden ödün vermeksizin Türkiye'deki ısıcam ve temperli cam üreten ve en saygın projelerde tercih edilen sayılı firmalardan biri olmuştur.

Bugün firmamız 8500 m2'si kapalı olmak üzere 20000 m2 büyüklüğündeki Eskişehir tesislerinde özel nitelikli ısıcam ve temperli camın kullanıldığı tüm sektörlerde hizmet vermekte ve aynı zamanda kurduğu araç filosu ile gerekli dağıtımı bünyesinde gerçekleştirebilmektedir.

3- MAKSİMUM DIŞ TİCARET A.Ş.

Hatipoğlu Plastik A.Ş ve Hatipoğlu Cam A.Ş.'nin ürünlerini dünyaya pazarlayan firmamızdır.