ETK Kablo A. Ş.

Elektrik & Elektronik, Kablo ve Tel, Telekomünikasyon

Sosyal ve Yan Haklar

  • Bayram Yardımı
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Cumartesi: 09.00 - 13.00

Kuruluş Yılı

1979

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Mavi Yaka : 100-149

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda

ETK KABLO SAN. VE TİC. A.Ş.

 

1979 Yılında telefon kabloları üretmek üzere kurulan fabrikamız; çağdaş teknoloji ve yönetim tekniklerini kullanarak, tamamıyle bilgisayar kontrollü makinaları ile konusunda uzman ve deneyimli personeli ile günümüzde zayıf akım kablo üretici ve ihracatçı firmalarının en önde gelen isimlerinden biri olmuştur. ETK KABLO olarak, Harici Telefon Kabloları, Dahili Telefon Kabloları, Elektronik Kontrol Kabloları, Kumanda Kabloları, Yangın İhbar Kabloları, Coaxial Kablolar, Data / LAN Kabloları, Fiber Optik Kablolar’ın üretimini ve 65 ülkeye ihracatını yapmaktayız.
 
Üretimimiz, İstanbul – Sancaktepe’ deki ( Samandıra )  50.000 metrekare arazi üzerine kurulu, 15.000 metrekare kapalı tesis üzerinde yapılmaktadır. ETK KABLO 170 kişi çalışan kadrosu, yüksek cirosu, sürekli olarak 65 ülkeye gerçekleştirilmekte olan ihracatı, geniş ürün yelpazesi, Bakır ve Fiber Optik Kablo üretimindeki yüksek kapasite, en son teknoloji ile çalışan hızlı hatlarıyla, sektörün en köklü ve tanınmış firmalardan biri haline gelmiştir. Firmamız 2007 yılından beri her yıl başarılı ihracat çalışmaları ve yurda döviz kazandırıcı faaliyetleri nedeniyle İstanbul Ticaret Odası tarafından ödüllendirilmektedir.
 
ETK KABLO gelişen ve değişen teknolojiyi takip ederek 2002 yılında fiber optik üretim tesisini kurmuştur. Günümüzde Fiber optik kablo üretimindeki yüksek kapasite, en son teknoloji ile çalışan hızlı hatlarıyla fiber optik kablo üreticileri arasında ilk sıralara yükselmiştir.  289 Optik Fiber Sayısına kadar, 9/125 (G652.B, G652.D)-SM, 62.5/125 (OM2 ve OM3)-MM ve 50/125-MM olmak üzere Merkezi Tüplü, Çok Tüplü, Zırhlı, Çift Kılıflı, Havai, ADSS, Aleve Dayanıklı, Yer altı ve Büz Tipi gibi değişik yapılarda, çeşitli ülke ve proje şartnamelerine uygun özellikte “Loose Tube” ve ‘’ Tight Buffer’’ Fiber veri iletim kabloları üretmektedir.  Fiber hattımızda 2009 yılı başında gerçekleştirdiğimiz upgrade çalışmaları ile fiber kablo üretim hattımızda yenileme ve kapasite artırımı yoluna gidilmiştir. 280 metre/dakika olan tüp hat hızımızı 450 metre/dakikaya çıkmış, yapılan bu son çalışmalar sayesinde Türkiye’de tek tüpün içerisinde 24 fiberli kabloyu üretebilen ilk ve tek tesis haline gelinmiştir. Ayrıca, son dönemde ETK KABLO olarak ürün portföyümüze kattığımız bakır ve fiber optik aksesuar ve bileşenleri ile üretmekte olduğumuz kabloları Konektör, adaptör ve diğer aksesuarları ile birleştirerek, pasif bileşenler anlamında müşterilerimize birbirleri ile uyumlu çalışan, uçtan uca yüksek performanslı ve garantili çözümler sunmaya başlanmıştır.
 
Mevcut olan ISO 9000 Kalite Belgemiz, ISO 14001 Çevre Belgemiz, ISO 18001 Ohsas Belgemiz, Türk Standartları Enstitüsü Belgelerimiz, Türk Telekomünikasyon A.Ş. yeterlilik Belgemiz ve ürettiğimiz pek çok kablo çeşidi için aldığımız -Cat6 Data kablolarımız için aldığımız 3P ( Third Party Testing ) ve pek çok ürünümüz için GOST belgeleri gibi - uluslar arası geçerliliği olan kalite belgelerimize ek olarak, portföyümüze yeni eklediğimiz ürünler için 2008 yılı içerisinde uluslararası test laboratuarlarından aldığımız UL (Underwriters Laboratories) sertifikalarımız ile birlikte, kalite standardımızı yurtiçinde ve yurtdışında belgelendirmiş bulunuyoruz.  Firmamızda uluslararası ve yerli standartlara göre üretilen ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnameleri ve taleplerine yönelik de üretim yapılabilmektedir. Ürünlerimiz, üretimin her aşamasında modern test cihazları kullanılarak test edilir ve yüksek kaliteli ürünün müşteriye ulaştırılmasında azami özen ve gayret gösterilir. ETK KABLO olarak, satış sonrası hizmetlerinin doğru yürütülmesini ve geliştirilmesini sağlamak başlıca çalışma prensiplerimizin arasında yer almaktadır.