ELKON Beton Santralleri

İş Makineleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • Bayram Yardımı
  • Yiyecek Yardımı
  • Yakacak

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

1975

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.elkomix.com

Adres

-

Hakkımızda
ELKON, 15 Mayıs 1975 yılında İstanbul'da kurulmuş olup, günümüze kadar olan üretim süreci içerisinde beton santrallerinin, çekilir tip beton pompalarının, konveyör sistemlerinin ve değişik sınai tesislerin dizaynını, üretimini, montajını, devreye alınmasını ve satış sonrası hizmetlerini başarı ile gerçekleştirmiştir. ELKON ürün yelpazesindeki 50 ayrı modelde beton santralini ve 2 ayrı modelde çekilir tip beton pompasını dünyanın 95 ayrı ülkesine başarı ile ihraç etmektedir.

Elkon, yaptığı modern yatırımlarla faaliyetlerini şu an İstanbul Esentepe'de bulunan 1200 m² büyüklüğündeki merkez ofisinde ve Çerkezköy'de toplam 65.000 m² alana sahip 4 ayrı fabrikasında uzman kadro ile modern üretim teknolojileri kullanarak yürütmektedir.

ELKON, yaptığı başarılı ihracatlar ile Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 2011 yılı verilerine göre "En Büyük 1000 İhracatçı Firma" arasında 552. sırada, 2012 yılı verilerine göre 345. sırada ve 2013 yılı verilerine göre 341. sırada yer alarak sektördeki liderliğini sürdürmüştür. Sektöründe açık ara lider olan ELKON, sürekli teknolojik gelişmelerin takipçisi olmuş, kurduğu İnovasyon departmanları ve gerçekleştirdiği birçok ilk ile sektöründe öncü firma olmuştur.

İnovasyon konusundaki başarısını, yurtdışında aldığı ALTIN ZEUS (Rusya) tasarım ödülüne ilave olarak ELKOMIX-35 QUICK MASTER Kompakt Beton Santralı ile DESIGN TURKEY 2010 Endüstriyel Tasarım Ödüllerinde Yatırım Ürünleri dalında aldığı ÜSTÜN TASARIM ÖDÜLÜ ve dünyanın en büyük mobil santrali olan ELKON MOBILE MASTER-150 ELEPHANT Tam Otomatik Mobil Beton Santrali ile DESIGN TURKEY 2012 Endüstriyel Tasarım Ödüllerinde Yatırım Ürünleri dalında aldığı İYİ TASARIM ÖDÜLÜ ile belgelemiştir. ELKON sahip olduğu ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi (NSF ve TUV), CE, GOST-R ve UKRSERPO belgeleri ile kalitesini garanti etmektedir.

Bugüne kadar 6 kıtada 95'ten fazla ülkede 2500 adetten fazla beton santrali kuran ELKON, 2012 yılında satışını gerçekleştirdiği 259 adet beton santrali satışı ile sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın en büyük beton santrali üreticisi konumundadır.

Rusya'da kurduğu 800'ü aşkın beton santralı ile gerçek bir rekora imza atan ELKON, kaliteye, ileri teknolojiye, uluslararası yüksek standartlara ve %100 müşteri memnuniyetine verdiği özel önem sayesinde beton santrali üretiminin kalbi olarak nitelendirilen ve beton santrali imalatı sektöründeki birçok firmayı barındıran Avrupa ülkelerine hızlı bir giriş yapmış ve bu ülkelerde çok kısa sürede çok sayıda beton santralı kurup devreye almıştır.