Duran Doğan Basım ve Ambalaj San. A.Ş.

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda

 

Duran Doğan Basım ve Ambalaj San. A.Ş.
 

 

Türkiye karton  ambalaj sektörünün  en eski ve tecrübeli iki  firması Duran Ofset ve Doğan Matbaası’nın 2005 yılında birleşmesi sonucu Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. son derece güçlü bir yapı ile yeniden doğmuştur.   

 

Duran Ofset, 1953 yılında Ali Duran Matbaası adı ile kurulmuştur. Zamanla yenilikçi ve çeşitli  ürün profili ile ambalaj sektöründe tanınan firma, 1975 yılında da Anonim Şirket haline dönüşerek 1991 yılında halka açılmıştır.

 

Doğan Matbaacılık  1934 yılında Acemyan Ailesi tarafından kurulmuştur . Doğan Matbaası 70 yılı aşan tecrübesi ile  uluslararası müşterilerine her zaman en  kaliteli çözümleri sunmuştur.

 

Bu iki firma 2005 yılında sektördeki lider karton  ambalaj üreticisi olmak amacıyla tecrübe ve bilgilerini birleştirme kararı almış ve uygulamışlardır. Halen tesislerinde 320 kalifiye eleman çalışmaktadır.

 

Duran Doğan’ın müşteri profili, kendi konularında kaliteli ürünleri ile öne çıkmış, ambalaj konusunda da son derece seçici firmalardan oluşmaktadır. Şirket içi iletişim ve müşterilerle olan ilişkiler tüm dünyada kabul edilmiş SAP kurumsal kaynak planlama yazılımıyla gerçekleşmektedir. OMP planlama yazılımı kullanarak üretim sahasındaki tüm makineler eş zamanlı olarak takip edilmektedir. Bu yazılım sayesinde siparişlerin üretimi en verimli ve kısa terminle otomatik olarak planlanmaktadır.   

 

28.000 m2 kapalı alanda kurulu Duran Doğan’ın tesislerinde endüstriyel tasarımından hijyen şartlarında üretim prosesine kadar müşterinin tüm taleplerinin karşılanacağı bir ortam yaratılmıştır. Üretim ISO 9001 ve BRC/IOP sistemlerine uygun yapılmakta ve  kapalı alanların tamamı 24 saat sabit nem ve ısı değerlerinde tutulmaktadır.

 

20.000 ton kaliteli karton işleme kapasitesinin % 60’ı hepimizin yakından tanıdığı uluslar arası önemli markalara ihraç edilmektedir.  Duran Doğan’ın ürettiği bir karton ambalaj, dünyanın herhangi yerindeki  bir markette, duty free’de, alışveriş merkezinde mutlaka karşınıza çıkmaktadır.