Dostel Makina San. ve Tic. A.Ş.

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaDostel Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş

 

Dostel Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş, 1970 yılında kurulmuş olup, halen Gebze Organize Sanayi bölgesindeki binasında faaliyet göstermektedir.

Dostel Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. has been founded in 1970 and currently continue to its activities in its own plant in the Gebze Organized Industrial Estate

Kurulduğundan beri Otomotiv sanayine hizmet veren Dostel sac şekillendirme ve kalıp konularında uzmanlaşmıştır.

Dostel, serving to the Automotive Industry since from its establishment has become specialized in the fields of sheet metal forming and dies.

QS 9000 kalite standartları çerçevesinde yapılanmasını tamamlamış ürün ve hizmetlerinde bu standartları işler hale getirmiştir.ISO 16949 kalite standartı çalışmalarını başlatmıştır.

Dostel has completed its structuring within the framework of QS 9000 quality standards and have made these standards operative in its products and services, also has started structuring ISO 16949 quality standards

Halen Otomotiv anasanayilerinden olan OTOSAN(FORD),AIOS (ISUZU),HONDA ve TOYOTA firmalarına hizmet veren Dostel bugün için 200'ün üstünde farklı parça üretmektedir.Amacımız müşterilerimizin isteklerini ve taleplerini karşılamak, güncel gelişmeleri yakından takip etmek, her gün daha iyi, daha hızlı ve daha kaliteli üretmektir.İnanıyoruz ki gelişim, insanın önemini farkeden ve teknolojiyi insan için kullanan firmalar için geçerlidir.

Dostel, presently serving to OTOSAN (FORD), AIOS (ISUZU), HONDA and TOYOTA firms that are the main industries in the automotive sector producing more than 200 different parts. Our goal is to meet the requests and demands of our customers, to follow closely actual developments, to produce better, faster and higher quality. We believe that the firms that are aware of human values, using the technology for the benefit of humanity, deserve development and growth.

Hedefimiz sürekli gelişmeyi sağlayarak müşteri memnuniyetini en yüksek seviyelere taşımaktır.

Our target is to preserve our diligent, reliable manufacturer status before our customers and to continue to be one of the leading firms of the sector.