DeFacto Perakende Ticaret Anonim Şirketi

Tekstil, Giyim, Hazır Giyim, Moda Tasarım, Perakende

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://www.defacto.com.tr/

Adres

-

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

2003

Hakkımızda

2003 yılında kurulan ve 2004 yılında ilk mağazasını açan DeFacto, kısa bir zamanda Türkiye’de hazır giyim ve moda sektörünün lider markaları arasında yerini aldı. Bugün yurt içinde ve yurt dışında toplam  352 mağazası ile sektörde Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük ikinci şirket olarak yoluna devam ediyor. Her yıl minimum 500.000 iş başvurusu alan ve 40% büyüyen DeFacto, 2016 yılı itibariyle genel merkezde 1000’in üzerinde, Türkiye ve yurt dışında ise toplam 9.000’den fazla kişiye kariyer fırsatı yaratıyor.

Kısa zamanda edindiği tecrübe ve hızlı büyüme ivmesi, DeFacto’nun yurt dışı pazarlara açılmasını teşvik etti. Kurulduğu günden beri global moda markası olma vizyonuyla hareket eden DeFacto, ilk yurt dışı mağazasını 2012 yılının Şubat ayında Kazakistan’da açtı.

DeFacto bugün Kazakistan, Irak, Mısır, Belarus, Gürcistan, Rusya, Kosova, Fas, Arnavutluk, Azerbaycan, Suudi Arabistan ve KKTC’de birer olmak üzere toplam 62 mağazanın her biri için kendi kültürüne ve yaşam tarzına uygun koleksiyonlar hazırlıyor. Ayrıca tasarım ürünlere ek olarak inovasyon ve ar-ge yatırımları ile hayata geçirilen DeFacto Inova ve DeFacto Eco gibi ürün grupları ile müşterilerine inovasyon ve geri dönüşüm alanında farklılaşmış ürünler sunmaya devam ediyor.

Ulaşılabilir moda endüstrisinin öncü oyuncularından biri olan DeFacto mağazalarıyla 50 ülkede, e-ticaret ile de 100 ülkede faaliyet göstermeyi hedefliyor.

DeFacto’da Kariyer

2018 yılında 16.000 çalışan sayısına ulaşacak,

Merkez Müdür ve Yönetici kadrosunun %57’si içeriden atanan,

Merkez kadro için işe alımlarda kadronun %32’si yeni mezun olan,

2016 yılında aldığı “Great Place to Work” ödülüyle taçlanan DeFacto’da; 

Mutluluğu önemseyen, sadece mutluluk için çalışan bir ekip ve Mutluluk Müdürü var... +1 mutluluk!
 
Kadrolu spor eğitmeni, spor salonu ve kaliteli yaşam danışmanı ile sağlıklı bir yaşam var... +1 sağlık!
 
Hobilerinizi geliştiren, destekleyen ve Mutluluk Elçisi olarak katkı sağlayabileceğiniz kulüpler var... +1 hayat!
 
Yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz ve fikirlerinizi önemseyen bir Inovateam var... +1 yaratıcılık!

DeFacto’lu Olmak; 

Esnek Çalışma Saatleri: Sabah 07:00-09:00 saatleri arasında giriş, akşam 17:00-19:00 saatleri arasında çıkış ile tüm genel merkez çalışanları çalışma saatlerini kendisi belirleyebiliyor.
Servis: İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasını kapsayan birçok noktası için geniş bir servis ağı hizmet veriyor.
Mutlu Cuma: Tüm genel müdürlük çalışanlarına Cuma sabahları açık büfe kahvaltı sunuluyor. Hafta içi her gün ise güne güzel bir başlangıç için sandviç, poğaça ve açma gibi kahvaltılıklar ikram ediliyor. Ayrıca her gün saat 16:30’da tatlı ve meyve gibi ara öğün atıştırmalıklarıyla sağlıklı beslenme destekleniyor.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler;

Müzik, Tiyatro, Dans, Sosyal Sorumluluk, Fotoğrafçılık, Gezi, Satranç Kulüpleri ve Tenis, Kürek, Futbol, Aikido, Yoga gibi spor aktiviteleri, profesyonel eğitmenler ve danışmanlar tarafından ücretsiz olarak veriliyor.
Alanında uzman kişiler tarafından verilen, genel katılıma açık seminerler ve haftalık olarak tüm çalışanlarla paylaşılan kişisel gelişimi destekleyici makaleler & pratik yaşam önerileri ile çalışanlar kendini geliştirme fırsatı buluyor. Ayrıca koçluk eğitimleriyle geliştirilen kıdemli yöneticiler, çalışanlara mentorluk yaparak kariyer gelişimlerine katkı sağlıyor.
Ayrıca genel merkezde Yaza Merhaba, Yılbaşı, Sevgililer Günü, 23 Nisan Çocuk Bayramı, Dünya Mutluluk Günü ve BBQ gibi özel konseptli birçok eğlenceli parti düzenleniyor.

Mutluluk Alanları;

Açık hava mini golf sahası, Langırt, Bilardo, Masa tenisi, Play Station oyun alanları ile çalışma stresinden uzaklaşıp keyifli molalar verilebiliyor.
Konforlu ve donanımlı spor salonumuzda kadrolu spor eğitmeni ile kişiye özel egzersiz programları yapılmasının yanı sıra, hafta içi de belirli günlerde crunch ve pilates dersleri düzenleniyor. Spor salonunda giyinme odaları, duş kabinleri ve spor öncesi ya da sonrasında gerekli olabilecek tüm malzemeler bulunuyor.
Masa başı çalışma sebebiyle kaslar ve sinirler üzerinde oluşan gerilimin rahatlamasına yardımcı olmak için aroma terapi yağlar ve dinlendirici müzikler eşliğinde profesyonel uzmanlar tarafından masaj hizmeti sunuluyor.
Özel Akdeniz konsepti ile tasarlanan kış & yaz bahçelerimiz ve restoranımız ile öğle yemeği ve dinlenme aralarında keyifli vakit geçirilebiliyor.

Mutlu Kadın Hareketi;

Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi (WEP) Prensiplerini imzalayan DeFacto, kadın çalışanlarına pozitif ayrımcılık konusunda öncü uygulamalarıyla dikkat çekiyor.
Kadınlar için genel merkezde ücretsiz manikür ve kuaför olanakları, doğumdan sonra ekstra üç ay ücretsiz izin, ebeveyn koçluğu, okulun ilk günü ve karne günü izni gibi uygulamalarla başta anneler olmak üzere tüm kadın çalışanlar iş hayatında daha mutlu çalışabiliyor.
Ayrıca tüm genel merkez çalışanı kadınlar, ayda bir defa kendi seçtikleri bir gün “Home Office” çalışma fırsatıyla kendini daha iyi hissedip, özel hayatına da vakit ayırabiliyor.

Sosyal Sorumluluk;

Gönüllülük esasıyla kurulan Sosyal Sorumluluk Kulübü ile (Mutluluk Elçileri Grubu), şu ana kadar AKUT Arama Kurtarma Derneği, Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD), Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi  (GETEM) , Türkiye Omurilik Felçileri Derneği (TOFD), Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV)  ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) gibi kurumlarla birçok proje gerçekleştirildi. 588 kişi ile toplamda 1653 saat gönüllü çalışma gerçekleştiren kulübümüz, yeni projeler için heyecan duyarak çalışmalarına özveri ile devam ediyor.

Her geçen gün yeni takım arkadaşlarıyla ekiplerimizin büyümesi bize heyecan veriyor.

DeFacto’ya +1 değer katarak, geleceğe bizimle depar atmak için iş fırsatlarımızı inceleyebilirsiniz.

DeFacto İnsan Kaynakları