ÇELİKEL ALÜMİNYUM DÖKÜM İMALAT SAN.VE TİC.A.Ş.

Üretim / Endüstriyel Ürünler

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1968

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.celikel.com.tr

Adres

TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 1.Cad. 14. Sok. No:6 Şekerpınar / Çayırova - KOCAELİ

Hakkımızda

1968 Yılından itibaren Alüminyum Döküm üzerine imalata başlayan firmamız, gelişen üretim teknolojisi ile birlikte Türkiye’de kendi sektöründe ilklerden olan,

yaklaşık %70 ihracat rakamıyla ağırlıklı olarak Otomotiv ve Beyaz eşya sektörüne parça üretmektedir.

İnsanlarımız ve Şirket Kültürümüz
ÇELİKEL Alüminyum olarak zengin kurumsal kültürümüzün ve bu kültürü özümsemiş sıradışı personelimizin en büyük gücümüz, en önemli varlığımız ve biricik avantajımız olduğuna inanıyoruz. Yarım asrı bulan sektörel deneyimimizin ve sunduğumuz yaratıcı-yenilikçi çözümlerin ardında, iş ahlâkı, dürüstlük, kalite, müşteri odaklılık, girişimcilik ve mükemmeliyetçilik gibi bizi tanımlayan temel kurumsal değerleri hep birlikte oluşturduğumuz yetenekli, tutkulu ve adanmış çalışanlarımız var. 
 
Açıklığı ve iletişimi temel alan esnek ve dinamik bir çalışma ortamında kurum kültürümüzün olmazsa olmaz unsuru olan işgörenlerimizle birlikte gelişiyor; farklılığı ve yaratıcı fikirleri kucaklarken her bireyi daha iyi bir işleyişin mimarı olmaları yönünde teşvik ediyoruz. Ve bu kurumsal anlayış uyarınca eğitimli ve katılımcı işgücünü paha biçilmez bir varlık kabul ediyor; bütün çalışanlarımıza güvenli, sağlıklı, ergonomik koşullarda becerilerini geliştirme ve bir ekiple beraber kolektif değer yaratma imkânı sağlıyoruz. 
 
Sektörün nabzını tutan Ar-Ge etkinliklerimiz ve sıcağı sıcağına takip ettiğimiz teknolojik gelişmelerle bir yandan ürün kalitemizi ve yatırımlarımızı arttırırken, diğer yandan müşteri ilişkilerimizi sürekli daha verimli kılma gayretindeyiz. Zira bizim için en büyük başarı, hem çalışanlarımıza hem de müşterilerimize yapıcı katkılarda bulunabilmek ve değer odaklı bir üretim anlayışını hayata geçirebilmek…
 
Etik İlkelerimiz
Firmamız, 50 yıllık sektörel deneyimin yarattığı “İş Ahlâkı”, marka değeri ve ILO sözleşmelerinden doğan bütün yaptırım ve uygulamalar çerçevesinde hizmet vermeyi ilke edinmiştir. 
 
ÇELİKEL Alüminyum olarak BİZ,
 
Tüm iş süreçlerimizde; çalışanlarımız ve paydaşlarımızla kurduğumuz bütün ilişkilerde şeffaflık, açıklık ve dürüstlük ekseninde hareket etmeyi öncelikli etik ilke kabul ederiz.
 
Şirketimize ait ve rekabet açısından dezavantaj yaratabilecek bilgileri; ticari sırları, henüz kamuya açıklanmamış mâli ve diğer bilgileri; personel özlük haklarına ilişkin bilgileri ve üçüncü şahıslarla akdedilen “gizlilik anlaşmaları” çerçevesindeki bilgileri titizlikle koruruz.
 
Firmamıza mensup her bir bireyi, potansiyel ya da gerçek çıkar çatışmaları doğurabilecek ilişkilerden ve durumlardan uzak tutmayı amaçlarız. Çalışanlarımızın şirket içindeki konumlarından istifade ederek kurumsal anlamda iş ilişkisi içerisinde bulunduğumuz kişi veya kuruluşlardan şahsi çıkar sağlamasına müsaade etmeyiz. 
 
Yasal sorumluluklarımızın yanı sıra müşterilerimize, çalışanlarımıza, hissedarlarımıza, tedarikçilerimize, çözüm ortaklarımıza, rakiplerimize, topluma, şahıslara ve ÇELİKEL Markası’na karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye özen gösteririz.