Bursalı Grubu /

Tekstil, Turizm, Gayrimenkul, Emlak İşleri, İthalat - İhracat

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

1980

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Mavi Yaka : 1000-1499

Web Site

www.bursaligrubu.com

Adres

-

Hakkımızda

1955 yılında Süleyman Bursalı tarafından manifatura mağazasıyla temelleri atılan ve yapılan başarılı çalışmalarla bugünlere gelen Bursalı Grubu, yoluna ilk günkü inanç ve azimle devam etmektedir. 3 kuşaktır tekstil sektöründe faaliyet gösteren Bursalı Grubu, 2000'li yılların başından itibaren yeni sektörlere girmiştir.
 
Başarılı yönetimi ile yurt ölçeğindeki şirketleri bünyesinde bulunduran ve yaklaşık 1.000’i aşkın kişinin istihdam edildiği bir kurum haline gelen Bursalı Grubu, günümüzde Tekstilin yanı sıra, Dış Ticaret, Turizm ve Gayrimenkul Geliştirme/İnşaat sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
 
Bursalı Grubu şirketleri, faaliyet gösterdikleri alanlarda, gerek üretim kaliteleri, gerekse vizyon ve felsefeleri ile belirleyici konumda olmayı amaç edinmiş, sürekli ilerleyerek üretime, kaliteye, ihracata ve istihdama katkılarını artırmak için giderek daha büyük ve güçlü olmayı hedeflemişlerdir.
 
Kurucusu Süleyman Bursalı’nın "Hayattaki en büyük miras dürüstlüktür" ilkesi, Bursalı Grubu’nun başarısının kaynağı olmuştur.
 

BURSALI TEKSTİL
1980 yılında dört adet dokuma tezgâhı ve altı personel ile havlu üretim kapasitesiyle Bursa'dan yola çıkan Bursalı Tekstil, bugün 50.000 m2 kapalı alana sahip tesislerde, yıllık 10.000 ton pamuk ipliği ithalatı ve üretimi ile birlikte, 5.400 ton havlu üretimi kapasitesine sahiptir.
Bursalı Tekstil üretim tesislerinde; ham pamuktan pamuk ipliğine, iplikten dokumaya, boyahane ve konfeksiyona kadar tam entegre şekilde üretim yapılmaktadır.
Ham pamuğun seçiminden başlayan kalite süreci, üretimin her aşamasında proses kontrolü ve nihai üründeki kalite kontrolü ile sonuçlanmaktadır. Bursalı Tekstil etiketi taşıyan tüm havlu ve bornozlarda, Bursalı Tekstil adı altında kiralanan tesislerde üretilen iplik kullanılmaktadır. Üretim fazlası olan ipliklerin, hemen hemen Türkiye’deki bütün tekstil üreticilerine ham ya da kendi boya tesislerinde boyanmış bir şekilde ticareti yapılarak, satışların arttırılması hedeflenmektedir.
Bursalı Tekstil, tamamen modern teknoloji ve otomasyon ile entegre tesislerde gerçekleştirdiği üretim kapasitesi ve mevcut kalitesiyle, havlu ve bornoz üretiminde şirket vizyonunu bütünleştirip, teknolojideki gelişmelere paralel, yıllık periyotlarla geleceğe yatırım yapmaktadır.
Bursalı Tekstil, kurulduğu günden bu yana geçen süre içerisinde, dünyanın en kaliteli havlu ve bornoz üreten firmalarından biri haline gelerek, markasını ve kalite imajını tüm sektöre kabul ettirmiştir.
Bursalı Tekstli; ABD, Kanada, Almanya, İngiltere, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Dubai başta olmak üzere, 20'den fazla ülkeye gerçekleştirdiği dış satım sonucu, ülkemize önemli ölçüde döviz kazandırmaktadır.
 

BURSALI DIŞ TİCARET
Bursalı Grubu bünyesindeki tekstil işletmesinin ürünlerini iç ve dış piyasalara pazarlamak için 1992 yılında kurulan Bursalı Dış Ticaret, kısa zamanda sektörde lider konuma gelmiştir.
Pamuk ipliği, boyalı iplik, dokunmuş ve boyalı kumaş, havlu ve bornoz alanında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Bursalı Dış Ticaret, grup bünyesindeki tekstil işletmesinin Ar-Ge çalışmalarına da müşteri talepleri doğrultusunda yön vermektedir.
Müşterileriyle olduğu gibi, çalışanlarıyla da dürüstlüğe ve güvene dayalı bir ortam oluşturan Bursalı Dış Ticaret, kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak için bilgi ve teknolojisini sürekli geliştirmektedir.
Güçlü mali yapısı ve profesyonel yönetimi ile sektördeki diğer şirketler arasından sıyrılan Bursalı Dış Ticaret, yurtdışındaki tedarikçilerin de tercihi olmaktadır. İç ve dış piyasalarda sürekli yeni pazar arayışlarında bulunan Bursalı Dış Ticaret, çalışanlarının oluşturduğu sinerji sayesinde, verimliliğini sürekli artırmaktadır.
 

BURSALI OTELCİLİK VE TURİZM
Gülümser Hatun Termal, “Kütahya Belediyesi Mega Projesi” kapsamında, 6000 dönüm üzerinde, “Türkiye’nin ilk kez projelendirilmiş Termal Turizm Kompleksi ve Golf Sahası” olma özelliğine sahip, bölgesinde 53 dönüm arazide sağlık üzerine bir hayat kurdu.
Gülümser Hatun Termal, 53.000 metrekare arazi üzerinde; sosyal tesis, termal tesis, 13 blok ve 364 daireden oluşan hisseli gayrimenkuller ile Kütahya Termal Otelcilik Özel Sağlık Hizmetleri ve Turizm San. Tic. A.Ş. güvencesinde sizler ile buluşuyor.
Ayrıca, 64 odalı özel dekorasyonlu butik otelimiz, sosyal tesislerinde bulunduğu binanın üst katlarında sizlere hizmet vermektedir.
 

BURSALI GAYRİMENKUL
Şirketimiz, grubun gayrimenkul geliştirme yatırımlarını ve inşaat projelerini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş olup, bugüne kadar başta Bursa olmak üzere, Türkiye’nin birçok şehrinde ARMAKENT/BEŞEVLER, KAYI PLAZA/BİLECİK, ELİT YAŞAM EVLERİ / DEMİRTAŞ gibi takdir edilen projeler gerçekleştirmiş ve ülkemizin refahı için başarılı projelerine yenilerini ekleyerek, yatırımlarına tüm hızıyla devam etmektedir.

 
 
KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

Vizyonumuz
Faaliyet gösterdiği konularda sürekli gelişme anlayışı ile kaliteli ürün ve
hizmetler sunan öncü, dinamik ve lider şirketlerden biri olmak. 

Misyonumuz
Müşteri odaklı hizmet anlayışını benimseyen, güvenilir, verimli ve yenilikçi
bir şirket olmak.

Değerlerimiz 
· Yenilikçi 
· İleri Görüşlü 
· Müşteri ve Kalite Odaklı
· Güvenilir ve Dürüst
· Çalışkan
· Takım Çalışmasına İnanan
· İnsanlara Değer Veren ve GüvenenİNSAN KAYNAKLARI VE BURSALI TEKSTİL AKADEMİ
 
Günümüzde, insan kaynakları yönetimi sürekli olarak yenilik talep eden ve bunun sonucunda, hiç durmadan değişen ve gelişen bir alan haline gelmiştir. Bu bilinçle; sektöründeki lider ve farklı konumunu devam ettiren Bursalı Tekstil ,Türkiye ve Dünya pazarındaki yerini koruyup geliştirebilmesinin, sahip olduğu insan kaynağının gelişiminin sürekli kılınması ile mümkün olacağı bilinci ile hareket ediyor. Bu vizyon ile hareket eden Bursalı Tekstil, insan kaynakları alanındaki uygulamalarına yenilerini eklemeyi ve var olan uygulamaları sürekli olarak geliştirmeyi ilke edinmiştir. 

Seçme ve Yerleştirme

Bursalı Tekstil ailesinde, personel seçme-yerleştirme süreciyle; şirketimizin vizyonu, misyonu, hedefleri ve kurum kültürünü kapsayan değerlerimize ve işin gerektirdiği özel yetkinliklere en uygun adayları adaletli şekilde ailemize kazandırmak hedeflenmektedir. 

Firmamıza başvurular, internet yoluyla veya tüm işletmelerimizde bulunan iş başvuru formlarının adaylar tarafından doldurulmasıyla iletilebilir. İletilen tüm başvurular, insan kaynakları veri tabanımıza kaydedilir. Pozisyon açığı olduğu takdirde uygun adaylarla irtibata geçilir ve sınava davet edilir. Sınav neticesinde başarılı adaylar ile mülakatlar gerçekleştirilir. Ayrıca pozisyona göre adaylara;

-İngilizce Seviye Tespit Sınavı,
-Kişilik Testi,
-Pozisyon Bazlı genel yetenek testi yapılmaktadır.

İşe alım süreci olumlu devam eden adaylardan,  iş yaşamlarında kendileriyle birlikte çalışmış ve görüş alabileceğimiz kişilerin isimleri ve iletişim bilgilerini referans olarak istenir. Referans araştırmalarını da tamamladıktan sonra, süreci olumlu sonuçlanan adayımıza teklifimiz sunulur.Performans ve Kariyer Yönetimi

Çalışanlarımızın performanslarını sürekli ve etkin bir biçimde takip edebilmek, çalışanlarımızın performansını etkin bir biçimde ölçebilmek, terfileri sistematik ve performansa dayalı bir şekilde yapabilmek açısından performans değerlendirme sistemimizin etkinliği büyük önem taşımaktadır.

Belirli görevlerdeki personelimizin performansı  değerlendirilir. Yöneticiler sorumlu olduğu personelin performansı değerlendirilirken önyargısız ve objektif bir değerlendirme yapmaktadır. Performans değerlendirmelerimiz işletme karnesi sonuçlarıyla entegre bir formatta yapılmakta ve bu şekilde çalışanlarımıza takım performansının da önemi vurgulanmaktadır. Değerlendirmelerimiz bireysel yetkinlikler, bireysel hedefler ve kurum hedefleri olmak üzere üç aşamada yapılmaktadır.

*Performans değerlendirmeyi sadece performans değerlendirme formunu doldurmak değil, bir süreç olarak görüyoruz.
*Performans değerlendirmenin personelinizi güçlendirdiğini, onun verimliliğini arttırdığını biliyoruz.
*Personelinize performansı hakkında geri bildirimde bulunurken, önce güçlü sonra geliştirmesi gereken yönlerini anlatıyoruz.
*Gerçekçi ve objektif oluyoruz.
*Kariyer planlamalarını performanslarına göre belirliyor ve yüksek performans gösteren personellerimizi terfi ettiriyoruz.

 
Bursalı Tekstil Akademi ve Eğitim-Geliştirme

Firmamızın gelenekselleşmiş kültür ve değerlerinin çalışanlarımız tarafından en iyi şekilde özümsenip sahiplenilmesini, onların mesleki ve kişisel gelişimlerinin üst düzeyde olmasını, bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlara uygun donanımlı, verimli, müşteri ve sistem odaklı çalışanlar olmalarını sağlamak amacıyla oluşturduğumuz “Bursalı Tekstil Akademi”  İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından uygulanmaktadır.

Dinamik bir organizasyonel yapının dinamik çalışanlardan geçtiğini her zaman benimseyen firmamız, “Bursalı Tekstil Akademi” ile birlikte kurum kültürümüzün bir parçası olarak geleceğin yöneticilerini kendi içimizden yetiştirirken tüm çalışanlarımızın yetkinliklerini de arttırmaktadır. Kariyer planlama sistemimizle de doğrudan bağlantılı olan “Bursalı Tekstil Akademi”nin en önemli amaçlarından biri tüm çalışanlarımızı geleceğe hazırlamaktır.