ATEL TEKNOLOJİ VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.

Savunma Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Kaza Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1997

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.atel.com.tr

Adres

Çankaya/Ankara

Hakkımızda

  

ATEL TEKNOLOJİ VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.
 

Hakkımızda

1997’de, Ankara’da kurulan ATEL TEKNOLOJİ VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş, halen Savunma Sanayi Elektronik Harp ve Karşı Tedbir Sistemleri, Elektronik Güvenlik ve Haberleşme Sistemleri, Elektronik Komponent Tedarik ve Dağıtımı, ve Mobil Takip Sistemleri  alanlarında tasarım, üretim ve pazarlama faaliyetleri yapmaktadır.
 
Özellikle 2000’li yıllarda başlayan RF Karıştırma / Köreltme Sistemleri konusundaki Ar-Ge çalışmalarını yine kendi bünyesinde katma değerli ürünlere dönüştürerek, 2007 yılında Savunma Sanayinin kullanımına sunmuş, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında önemli başarılar elde etmiştir.
 
ATEL, geliştirdiği teknolojileri projelerine dâhil ederek, iç ve dış pazarlarda saygın müşterilerine doğru, verimli ve sonuç odaklı ürünleri sunmak amacıyla üzerinde çalıştığı her projeye değer katmayı ve mükemmele ulaşmayı hedeflemiştir. Genel Müdürlüğü Ankara’da bulunan ATEL, deneyimli personeli ile birlikte yurtiçi ve yurtdışı yaygın iş ortağı ağı ile müşterilerine başarıyla hizmet vermektedir.
 

Faaliyet Alanlarımız:
 
ATEL AR-GE Merkezi: Elektronik Harp Sistemleri, RF Karıştırma / Köreltme Sistemleri, Konum Tabanlı Takip Sistemleri, Telemetri ve Kontrol Sistemleri alanlarında savunma sanayi şirketleri için sistem ve alt sistem geliştirilmesi.
 
Savunma Sanayi; Savunma Sanayi alanında; gelişmiş teknolojilerin ışığında, iyi eğitilmiş kadrosuyla, dünya çapında rekabete açık, teknolojik üstünlüğü olan ürünleri tasarlayarak üreten, ülkemizin savunmasına katkı sağlayan %100 yerli, milli bir teknoloji şirketidir. Konularında uzman ekiplerinin, uzun yıllara dayanan bilgi birikiminin ve sahip olduğu yoğun iş deneyiminin sentezini, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketlere ürün ve hizmet olarak sunmaktadır.
 
Elektronik Güvenlik ve Haberleşme Sistemleri : Telsiz Haberleşme ve Erken Uyarı - Acil Durum Çözümleri: Erken uyarı alarm, siren ve acil durum bildirim sistemlerinin (sabit ve mobil) tasarımı ve uygulaması. Limanlarda, Hava alanlarında, fabrikalarda, enerji santrallerinde, barajlarda, sınırlarda, kampüslerde ve benzeri büyük ve küçük ölçekli tesislerde kullanılmaktadır.
 
Elektronik Komponent Tedarik ve Dağıtımı; Savunma sanayine yönelik kritik komponentlerin tedarik ve dağıtım hizmeti, elektronik kart üretimi.
 
Mobil Takip Sistemleri; RFID ve GPS tabanlı kişi, araç, emtia takip uygulamaları ve IoT çözümleri.