Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.

İlaç Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 07.30 - 17.00

Kuruluş Yılı

1963

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda



Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.

 

“1928 yılında Ali Raif ve Şeriki adıyla kurulan firma, 1963 yılında Muzaffer Turhan tarafından ilaç sanayinde faaliyet gösterecek şekilde yeniden organize olmuştur. 1983 yılından bu yana şirket Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. adı altında faaliyetini sürdürmektedir.

Ülkemizin önde gelen ilaç firmaları arasında yer alan Ali Raif İlaç, tüm çalışmalarında insana saygıyı, güvenilirliği, başarıyı ve yenilikçiliği prensip edinmiştir. Ali Raif İlaç, kuruluşunun ilk yıllarında çok uluslu şirketlerin lisansları ile ilaç üretip pazarlarken, bitmiş ilaç ithalatı, eşdeğer ilaç üretimi ve pazarlaması alanlarında da faaliyetlerini ve organizasyonunu genişletmiştir.

Ali Raif, eşdeğer ilaç ruhsatlandırma, üretim ve pazarlamasına başladıktan sonra, ihracat olanakları da buna paralel olarak gelişmeye başlamıştır. Gürcistan ile başladığı ihracat faaliyetleri 2003 yılında AB ülkeleri ile devam etmiş, 2005 yılından itibaren önemli bir ivme kazanmıştır.

Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan, Moldova, Kosova ihracat yaptığı ülkeler arasındadır.

Kardiyovasküler, diyabet, gastrointestinal, analjezik antienflamatuar, antigribal, antihistaminik, merkezi sinir sistemi, kas-iskelet sistemi, kadın hastalıkları, Antiviral, sindirim sistemi, osteoporoz, antihipertasnif, transplantasyon, antiparazit gibi terapötik alanlarda, formları ile birlikte yaşama değer katan  194’e yakın ilacı vardır.

Şirketin merkez ofisi ve üretim tesisleri İstanbul İkitelli'de olup, ayrıca Türkiye genelinde 10 bölge ofisi bulunmaktadır.”