Alarko Turizm Grubu

Turizm

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

0

Hakkımızda

Alarko Turizm Grubu

Alarko Turizm Grubu’nun misyonunda, yaşam tarzlarında kaliteye ve eğilimlere duyarlı kitlelerin beklentilerini aşan hizmet ve ürün konseptleri sunmak hedeflenmiştir. Grup, faaliyet sahasını geniş anlamıyla “leisure management” olarak tanımlamakta;

 

-       Farklı konseptler üretme

-       Üretilen konseptleri üstün biçimde pazarlama

-       Servis kalitesini mükemmelleştirme

-       Bu ürün ve faaliyetler üzerinden istisnai artı değer yaratma

 

üzerine oturtmaktadır. Bu misyon çerçevesinde halihazırda otel, spor/rekreasyon tesisi, spa ve sinema sektörlerinde faaliyet gösterilmektedir.

 

Bu bağlamda Turizm Grubu bünyesinde yer alan Hillside Beach Club Tatil Köyü, Hillside Su Hotel, Hillside City Club-Etiler  Hillside City Club-Trio ve Hillside City Club-İstinye Spor & Rekreasyon Merkezleri, Sanda Spa Zinciri, Cinecity Sinemalar Zinciri ve grubun yayın organı Hillsider dergisi, her biri kendi alanlarında lider ve sektörlerinin trendlerini belirleyen konumda işletmelerden oluşan büyük bir grup sinerjisi oluşturmaktadır ve yeni tesislerle büyüme yönündeki çalışmalarını da yoğun biçimde sürdürmektedir.

 

HILLSIDE BEACH CLUB - Fethiye

Fethiye’de, özel Kalemya Koyu’nda kurulu olan ve 1994 yılından beri Turizm Grubu tarafından yönetilen birinci sınıf tatil köyü Hillside Beach Club, turizm sektöründe farklı ve öncü yaklaşımlarıyla dikkat çekmektedir.

 

100.000 m²’ye yayılan tesis, Dalaman Havaalanı’na 55 km., Fethiye’ye ise 6 km. uzaklıkta yer almaktadır. Tümünde deniz manzarası, klima, mini bar, müzik yayını, TV ve telefon bulunan 330 odaya sahip olan Hillside Beach Club; 750 kişilik restaurantı, barları, çarşısı, çocuk kulübü ve Sanda Day SPA’sı ile her sezon Nisan başından Ekim ayının sonuna kadar yaklaşık 25.000 kişiyi ağırlamaktadır.

 

HILLSIDE SU HOTEL – Antalya

5 yıldızlı Hillside Su Hotel 2003 yılının Mayıs ayında faaliyete geçmiştir. Tasarım ağırlıklı bir şehir oteli olarak tasarlanan Hillside Su Hotel, dünyaca ünlü Design Hotels Grubu’nun Türkiye’de çalışmayı seçtiği ilk konsept otellerinden biridir. Özel olarak tasarlanmış 294 odasıyla Hillside Su, Antalya-Konyaaltı’ndaki Beach Park projesiyle de önemli bir sinerji yaratmaktadır.  

 

HILLSIDE CITY CLUB – Etiler

Alkent-Etiler’de faaliyet gösteren Hillside City Club müşterilerine eğlenceyle sporun başarıyla kaynaştırıldığı seçkin bir ortam sunmaktadır. Bünyesinde; kapalı spor alanları, 5 tenis kortu, açık yüzme havuzu, açık basketbol sahası, 3 salonu ile Wings CineCity Sinemaları ve Sanda Day Spa bulunmaktadır.

 

 

 

 

HILLSIDE CITY CLUB – Trio

Alarko Turizm Grubu tarafından işletilen Hillside City Club-Trio, 23.500m2 ‘lik ferah alanında sadece bir spor merkezi değil, aynı zamanda şehrin stresinden kaçıp nefes alınabilecek bir yaşam alanı yaratmıştır. Eylül 2003’te hizmete başlayan Hillside City Club-Trio; spor alanları, tenis ve squash kortları, kapalı basketbol sahası, açık-kapalı yüzme havuzları ile sportif olanakların yanı sıra, spa, masaj, sauna, buhar odaları ile birçok alternatifi bir arada sunmaktadır. Her türlü ayrıntının düşünüldüğü modern mimarisi içinde, 7 salonlu Wings Cinecity Sinemaları ve Sanda Spa da mevcuttur.

 

HILLSIDE CITY CLUB – İstinye                 

Hillside City Club'ların üçüncü halkası olarak 2007 yılında faaaliyet

göstermeye başlayan Hillside City Club-İstinye, 2009 yılında "Avrupa'nın En İyi Alışveriş Merkezi" seçilen İstinyePark'ın içinde 6000m2 alanda  kurulmuştur. Açıldığı günden itibaren üye talebi artan Hillside City Club İstinye; gym, DJ eşliğinde cardio, Türkiyenin en zengin ders programının uygulandığı stüdyolar, express gym, Pilates Club gibi spor alanları ile birlikte 1000 m2 alanıyla İstanbul'un en kapsamlı Sanda Spa'sı ile misafirlerini iyi hissettirmek için her detayı bünyesinde barındırmaktadır.

 

 

CINECITY SİNEMALARI

4 lokasyonda 26 salonuyla hizmet veren ve Türkiye’yi “butik sinema” anlayışı ile tanıştıran grubun Cinecity markası altındaki sinemalar zinciri, konforu ve kaliteli hizmet anlayışı, özgün uygulamaları ve misafir memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile konuklarına ayrıcalıklar sunmaktadır.