Akplas Plastik Kalıp Sanayi A.Ş

Beyaz Eşyalar, Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Bayram Yardımı
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Erzak Yardımı
  • Yakacak
  • Giyim Yardımı

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1984

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Mavi Yaka : 550-749

Web Site

http://www.akplas.com.tr/

Adres

Beylikbağı Mah. Memişoğlu Cad. 0326/ 2 Sok No : 4 Gebze / Kocaeli

HakkımızdaAkplas Plastik Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti.

Plastik sektörüne 1989 yılında İstanbul'da adım atan AKPLAS, kısa zaman içinde Türkiye'nin öncü kuruluşu Arçelik ile çalışmaya başlamıştır. Halen Kocaeli-Gebze'de 6500 m2 alanda , tasarımdan mamul teslimine kadar her aşamada hizmet sunmaktadır.

Ana üretim şeklimiz; Plastik Enjeksiyon Kalıp Tasarımı ve üretimi, Plastik Enjeksiyon Şekillendirme, Metalik Boyama, Serigrafi Tampon Baskı ve bunlara bağlı montaj işleridir.

Başlıca müşterilerimiz; Arçelik ÇMI (Çamaşır Makinesi İşletmesi), Arçelik –LG (Klima), Arçelik CMI ( Sutem ), Arçelik-BMI ( Ankara-Bulaşık Makinesi ),INDESIT , VALEO Electrical Systems(Polanya,Fransa,Macaristan) (Automotive),Hoffmann and Denso.

Firmamızda; çamaşır makineleri ön kontrol panel grubu, Çamaşır-Bulaşık deterjan kutusu grubu, ev tipi klima parçaları, elektrik motor fanı ve kapakları ile otomotiv sektöründe kullanılan çeşitli plastik parçalar üretilmektedir.

Hammadde girişinden mamul çıkışına kadar her adımda uygulanan, laboratuar deneyleri, ürünlere yönelik denetim ve ürün ömür testleri gibi kontrol sistemleriyle mamul kalitesi güvence altına alınmaktadır.

2003 yılında 2000 ton plastik hammadde işlenmiş olup, 2004 yılında 3100 ton plastik işlenmiştir.Üretimimizin % 60'ı başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilmektedir..

Sunduğumuz kalite ve hizmetin tek değerlendiricisinin müşterimiz olduğu bilinciyle yüksek verimlilikte, istenen zamanda, en uygun kalite ve maliyette ürün sunarak sürekli gelişmek ve büyümek prensibimizdir.

TEMEL PRENSİPLERİMİZ

Evrensel kalite ve standartlarda ürün ve hizmet sunarak, kalite, güven ve saygınlıkla beraber anılmak hedefimizdir.

Müşteri memnuniyeti;

Müşteri memnuniyeti bizim için kalite demektir. Müşterilerimiz için değer oluşturmak, beklentileri yüksek performansta karşılamak, sadece satış değil satış sonrası hizmetlerde de müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir.

Gelişme bizim için kaynak oluşturmaktır;

Çalışanlarımızın refah düzeyinin arttırılması, ekonomik büyümenin sağlanması, tasarruflarla oluşturulan kaynakların akılcı kullanımı büyümemiz ve gelişmemiz anlamına gelmektedir. Mühendislik ekonomisini etkin kullanan firmamız aynı zamanda insan kaynaklarının gelişimine verdiği önemle iş ahlakı ve verimli çalışma ilkelerine her zaman uymayı bir yaşam tarzı olarak benimsemiştir.

En iyi olmak için çalışıyoruz;

Kalitede, hizmette, kaynakların etkin kullanımında, yan sanayi olarak konumumuzda en değerli kaynağımız çalışanımızdır. Çalışanlarımızın gelişmelerine imkan tanıyarak, onların güç ve yaratıcılıklarıyla hedeflerimizi her zaman daha yükseğe taşıyoruz.

Personel Politikamız;

Takım çalışmasının gücüne inanarak, ekiplerden oluşan organizasyon yapımız gücümüzün kaynağıdır.

Çalışanlarımızın yeteneklerini geliştirerek her önerilerini değerlendirmenin ve eşit fırsatlar sunarak motivasyonlarını yüksek tutmanın, bizim global rekabet ortamında en iyiler arasında olmamızı sağlayacağının bilincindeyiz.