Kütahya Porselen 

Şirket Bilgileri

www.kutpo.com.tr

KÜTAHYA PORSELEN SAN. A.Ş.

 

Türkiye'nin yaşayan en köklü Porselen Sofra Eşyaları üreticisi olma özelliğini taşıyan Kütahya Porselen 1973 yılında Türkiye 'nin Seramik başkenti Kütahya 'da kurulmuştur.

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş., başlangıçta çok ortaklı halk şirketi olarak kuruldu. Ortakları Sümerbank, Vakıfbank, DESİYAB, Sınai Kalkınma Bankası, Esbank, İş Bankası ve Kütahya Belediyesi olan Kütahya Porselen, 1984 yılında sermaye artırımına yöneldi ve gerekli olan garantör ücreti Gürallar Şirketler Grubu tarafından temin edildi. Şirketin aynı tarihte bankalar hisseleri Gürallar Şirketler Grubuna devr edildi, finansman-yatırım eksikleri tamamlandı.

Kapasitesini ilk etapta, yılda 3200 ton 'dan 7500 ton 'a çıkartan Kütahya Porselen, üretim kapasitesini 2002 yılında 10.000 ton 'a çıkartmıştır.

160.000 m2 kapalı alana sahip Kütahya Porselen San. A.Ş. adı altında Kütahya Ambalaj ve Kütahya Seramik olmak üzere porselen fabrikası ile birlikte toplam üç fabrika yer almaktadır.

28 yıllık tecrübesi, 1300 'den fazla çalışanı ile Türkiye 'nin en büyük dünyanın sayılı porselen sofra eşyaları üreticilerinden biri olan Kütahya Porselen, yer ve duvar seramiği üretiminde de 14.500.000 metrekare ile ülkemizin en büyük üçüncü kapasitesine sahiptir.

Bağlı bulunduğu Gürallar Şirketler Grubu, Porselen sektöründe Kütahya Porselen ve Güral Porselen; Seramik sektöründe Kütahya Seramik; Cam sektöründe Art & Craft; Turizm sektöründe Club Ali Bey, Club Ali Bey Park, Club Ali Bey Belek; Ambalaj sektöründe Kütahya Ambalaj, Kiremit sektöründe Gürallar Kiremit Sanayi, Makine sektöründe Gürallar Makine ile faaliyet göstermektedir.

Kütahya Porselen sofra eşyaları üretim kapasitesini Porselen ve Naturaceram markaları adı altında toplam 60 milyon parça olarak ifade edebiliriz.

Bu kapasite başta ülkemiz olmak üzere yedi kıta da 42 ülke 'de doğrudan veya dolaylı olarak tüm dünyanın hizmetine sunulmaktadır.

İhracatın büyük çoğunluğu kalite beklentisi ve satın alma gücü yüksek AB ve ABD 'ye yapılmaktadır.

Günümüzde dünyanın marka olmuş, moda olmuş tüm üreticileriyle işbirliği içinde olan ve onlar adına üretim yapabilen bir fabrikanın kalitesi, tasarımı ve desenleri hakkında değerlendirmeyi sizlere bırakıyor, daha görsel ve daha detaylı açıklamalar için sizleri mağazalarımıza bekliyoruz.

Kütahya Porselen son yıllarda kaliteye yaptığı yatırımın karşılığını özellikle ihracatta görmeyi hedeflemekte ve arzulamaktadır. Başka bir deyişle ihracat ağırlıklı bir gelecek hedeflemektedir.

Bunun yanında mağazacılıkta da ( yurt içi ve yurt dışı ) yoğun bir çalışma içindedir. Kütahya Porselenin amacı daha iyi tanınan, daha geniş bir tüketici grubuna hizmet veren, performansı ve karlılığını geçmişin ötesine taşıyan bir noktaya getirmektir.

Kalite beklentisi ve satın alma gücü yüksek AB ülkelerine ve ABD 'ye yönelik çalışmalarına ağırlık vermektedir. Bu kapsamda özellikle teknolojik yatırımlarını tamamlayarak uygun ürün konusunda yakaladığı trendi, yoğun bir tanıtım çalışmasıyla ülkemizde ve tüm dünyada daha bilinir hale getirmeyi çalışmaktayız.

Ürün kalitesinde gelinen noktayı lojistik ve müşteri hizmetleri konusunda da üst noktalara taşıyarak servis kalitelerini AB ülkeleri ve ABD normlarına uygun hale getirmekteyiz.

Kurumsal yapısı, genç, dinamik, eğitimli kadrosuyla başta insan olmak üzere tüm alanlarda yatırımlarına sürekli devam eden Kütahya Porselen San. A.Ş. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve Münih Menkul Kıymetler Borsası vasıtasıyla karlılığını tüm dünyanın ortaklığına açmıştır.

Saygılarımızla,
KÜTAHYA PORSELEN A.Ş.

 


Kütahya Porselen İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 1
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Spa Müdürü Afyon NG Afyon Wellness & Convention Otel
Spa MüdürüNG Afyon Wellness & Convention Otel

Üniversite Mezunu,
Tercihen Uluslararası zincir otellerde en az 3 yıl spa müdürlüğü yapmış,
Spa hizmetlerinin satışı ve günlük satış aktivitelerinin düzenlenmesi konusunda deneyim sahibi,
Spa yönetimi, ekiplerin oluşturulması ve eğitimi konusunda tecrübeli,
Wellness'ı yaşam biçimi haline getirmiş,
Dünyadaki wellness trendlerini takip eden,
Yeni wellness konseptleri geliştirebilecek,
Çok iyi düzeyde İngilizce bilen,
Organizasyon ve takip yeteneği gelişmiş,
Afyon' da ikamet edebilecek,
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2014 Kariyer.net