Türker Grup 

Şirket Bilgileri

http://www.turkergroup.com

Türker Grup

TÜRKER GRUBU

1987 yılında Sabedin Türker tarafından kurulan Türker Şirketler Grubu, ikisi yurt dışında olmak üzere toplam sekiz şirketten oluşmaktadır.

Tüm lojistik faaliyetleri,  merkezi İSTANBUL - Samandıra’da bulunan 50.000 m2 alana kurulu tesislerinden yönetilmektedir.

Lojistik faaliyetlerini; uluslararası kara taşımacılığı, gümrüklü ve gümrüksüz depolama ve yurt içi dağıtım hizmetleri olmak üzere üç ana kolda sürdürmektedir.

ULUSLAR ARASI KARA TAŞIMACILIK FAALİYETLERİ

Uluslar arası kara taşımacılığı faaliyetlerinde, üstün teknolojik özelliklere sahip modern araçları kullanmayı ilke edinmiş, her geçen yıl filosunun daha çevreci, güvenli ve daha ekonomik konumunu sürdürme amacında olan şirketin filosunda  90 m3 den 120 m3 e kadar çeşitli kapasite ve özelliklerde römork ve yarı römork araçlar mevcuttur. 

Ortalama yaşı 3,5 yıl olan, yaklaşık 500 araçtan oluşan filonun tüm periyodik bakım ve onarımları Grup Şirketlerinden, TÜRKSER Otomotiv Servis Çözümleri tarafından gerçekleştirilir.

Filosundaki römork ve yarı römork araçlar, Avrupa Birliği Yeşil ve Güvenli TIR Standartlarına uygun olarak hizmet vermektedir.   

Uluslararası kara nakliyesinde yapılan taşıma tipleri;

Komple Taşımalar

Grupaj Taşımalar

Süreli Taşımalar

Soğuk Hava Taşımaları (ATP FRC Sertifikalı  Frigorifik yarı römorklar ile)

Rulo Saç Taşımaları

Ağır Nakliye ve Proje Taşımaları (Low-Bed ve Flat-Bed araçlar ile)

Oto Taşımacılığı

Dökme Yük Taşımacılığı (30’ ölçüsünde konteynerler ile)

Askılı Tekstil Taşımacılığı

ADR Sınıfı Yük Taşımacılığı şeklindedir.

ANTREPO VE DEPO FAALİYETLERİ

İstanbul - Samandıra tesislerinde, Haydarpaşa ve Erenköy Gümrüklerine bağlı antrepolar, soğuk hava deposu, ihracat deposu ve raflı sistem depoları bulunmaktadır.

Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde toplam 20.000 m2 alan üzerine kurulu Şubesinde, Bursa Giriş ve Bursa Tekstil İhtisas Gümrüklerine bağlı antrepoları, ihracat deposu ve dağıtım araçları ile müşterilerine lojistik hizmet sunmaktadır.

İstanbul - Büyük Bakkalköy’de toplam 138 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan Türker Lojistik Center projesi hayata geçirilmeye başlamıştır. 4.000 m2 lik alanda hizmet verecek olan gümrüklü antrepo inşası tamamlanmakta olup, 10.000 m2 alan üzerine 9,5 m iç net yüksekliğe sahip raflı sistem depo kurulumu için projelendirme çalışmaları başlamıştır.

YURT DIŞINDA KURULU ŞİRKETLER

İtalya Bologna’da kendi adını taşıyan ve bir İtalyan kuruluşu olan şirket, depoları ve geniş araç park alanları ile İtalya’daki operasyonel faaliyetleri merkez ile online şekilde yürütmektedir.

Bulgaristan’da TÜRKER kuruluşu olan T.F.T  şirketi hem Balkan hem de  Avrupa ülkelerine 25 adet Bulgar plakalı öz mal aracı ile uluslar arası kara taşımacılık hizmeti vermektedir.

YURT DIŞI PARTNERLER

Almanya’da Cargo Line ile yapılan partnerlik anlaşması sonucu 52 noktada depolama ve dağıtım hizmeti verilmektedir. Ayrıca, Avrupa’nın tüm ülkelerinde lokal acentalar aracılığı ile kurulmuş bir hizmet ağı bulunmaktadır.

HİZMET VERİLEN SEKTÖRLER

OTOMOTİV,

İLAÇ,

GIDA,

BEYAZ EŞYA

YEDEK PARÇA

TEKSTİL

DERİ

DEMİR ÇELİK

MAKİNA

ELEKTRONİK

KİMYA

MOBİLYA DEKORASYON

ORMAN ÜRÜNLERİ

İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİTürker Grup İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Finance Specialist İstanbul(Asya) Türker Grup
Finance SpecialistTürker Grup
Türker Logistics is looking for a talented colleague for 'Finance Specialist', position. Candidates who have the following qualifications are strongly encouraged to apply:- University degree in Business Administration, Finance, Accounting,- Min. 5 years of experience in Accounting or Finance,- Good knowledge of MS Office Applications,- Good knowledge of accounting softwares, NETSİS knowledge is a plus,  - Fluent in speaking and writing English, fluency in Italian language is a plus,- Analytical thinking, strong communication skills; written and verbal, within all levels of the organisation,- Being able to combine operational functionality and strategic thinking,- No military obligation for male candidates,-  Accomadation in Kartal, Maltepe, Pendik, Samandıra, Sultanbeyli
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Depo Sorumlusu İstanbul(Asya) Türker Grup
Depo SorumlusuTürker Grup
Firmamızın Büyükbakkalköy yerleşkesinde görevlendirmek üzere Stok Kontrol ve Depo Sorumlusu arayışımız bulunmaktadır.En az Meslek lisesi veya Meslek Yüksek Okulu Mezunu,NETSİS Programını Kullanabilen, Kamyon / Tır / Treyler yedek parçaları konusunda bilgi sahibi,Tercihen 2 yıl stok kontrol tecrübesi olan, Dikkatli, titiz ve disiplinli çalışmayı benimsemiş, Takım çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış, Satın alma konusnda görev almış (Tercih Sebebidir.),İstanbul ili Kartal - Maltepe - Pendik - Sultanbeyli - Samandıra bölgelerinde ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tedarikçi Lojistik Koordinatörü İstanbul(Asya) Türker Grup
Tedarikçi Lojistik KoordinatörüTürker Grup
Türker Lojistik Firmamızın Büyükbakkalköy yerleşkesinde görevlendirilmek üzere Dış Tedarikçi Operasyon Uzmanı arayışımız bulunmaktadır.,Tercihen Üniversite mezunu,MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen,(Özellikle Excel), Yabancı dil bilgisi tercih sebebidir,Planlama ve organizasyon yönü kuvvetli, proaktif, hızlı, düzenli ve programlı çalışma disiplinine sahip, çözüm odaklı,Analitik düşünce yapısına sahip ve raporlama konusunda tecrübeli,Lojistik Yönetim Sistemi ve satınalma konularında tecrübesi olan, tempolu ve dinamik bir ortamda çalışabilecek,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Minimum 2 yıl deneyimli,Kartal-Maltepe-Pendik-Sultanbeyli-Samandıra bölgelerinde ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Pazarlama Uzmanı İstanbul(Asya) Türker Grup
Pazarlama UzmanıTürker Grup
Türker Lojistik Firmamızın Büyükbakkalköy yerleşkesinde görevlendirilmek üzere Pazarlama Uzmanı arayışı bulunmaktadır.• Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümünden mezun,• İngilizce, İtalyanca, Almanca, Fransızca dillerinden birini iyi seviyede bilen,• Uluslararası Lojistik / Nakliye Pazarlama / Depolama  ve Satışı yapabilen, (Minimum 2 yıl deneyim-Tercih Sebebidir.),• Tercihen mevcut müşteri potansiyeli olan (Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya)(Tercih Sebebidir.),• İletişimi Güçlü, Dışa Dönük, Yaratıcı, Analitik düşünebilen, Takım çalışmasına yatkın,• Lojistik Yönetim Sistemi ve satınalma konularında tecrübesi olan, (Tercih Sebebidir.)• Diksiyonu Düzgün, Prezantabl.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı