PHILIP MORRIS SA 

Şirket Bilgileri

http://www.philipmorris.com/ 

PHILIP MORRIS INTERNATIONAL

Philip Morris International uluslararası bir sigara şirketidir. PMI’da 77.000'den fazla kişi çalışmaktadır ve ürünlerimiz 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. 2009 yılında birleşik devletlerin dışında uluslararası sigara pazarının %15.4'ünün sahibi konumunda olan şirketimizle ilgili daha fazla bilgi edinebilmek için www.pmi.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

PHILIP MORRIS / SABANCI ŞİRKETLERİ

Philip Morris International ülkemizde köklü bir geçmişe sahiptir. 1984 yılında bazı ürünlerin Tekel tarafından ithal edilerek ülke genelinde pazarlanmasıyla Türkiye pazarına giren Philip Morris International, ülkemizin önde gelen holding şirketlerinden Sabancı Holding ile kurduğu Philip Morris / Sabancı ortaklığında, iki ayrı firma olarak faaliyetlerini devam ettiriyor: Sigara üretimi konusunda faaliyet gösteren Philsa ve satış pazarlama çalışmalarını yürüten Philip Morris SA.

PHILSA

Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Philsa, Philip Morris International ile Sabancı Holding arasında 1991 yılında imzalanan ortaklık anlaşması sonucu kuruldu. Şubat 1992'de İzmir Torbalı'da temeli atılan Philsa sigara üretim tesisleri aynı yılın Aralık ayında üretime başladı. %75 Philip Morris International, %25 Sabancı Holding ortaklığı ile kurulan Philsa'nın sabit sermaye yatırımı 450 milyon doların üzerindedir. Kendi alanlarında son derece iyi yetişmiş 750 çalışanıyla 640,000 metrekare arazi üzerine kurulu tesislerinde ham tütün, entegre olarak tüketime hazır hale getirilir.

PHILIP MORRIS SA

Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış A.Ş.

Üretimin ardından ürünlerin tüketiciyle buluşmasını sağlamak amacıyla 1994 yılında, yine %75 Philip Morris International, %25 Sabancı Holding ortaklığı ile Philip Morris SA kuruldu. Türkiye çapında Philsa'da üretilen sigaraların dağıtım ve satış hizmetini veren Philip Morris SA, satış örgütü ve merkez ofisteki toplam 850 çalışanı, Türkiye genelinde 90'ını aşkın distribütörü 1300'nin üzerinde distribütör kanalı satış temsilcisi ile Türkiye'nin en büyük satış örgütlerinden biridir. Türkiye çapında distribütörlerin yanısıra tam 5 bölgede de doğrudan dağıtım yapan Philip Morris SA satış örgütü 1450 araçlık bir filo ile her gün, ülke çapında binlerce kilometre yol katederek binlerce satış noktası ziyareti yapıyor ve yaklaşık 160.000 noktaya ürünlerini ulaştırıyor.

STRATEJİMİZ

İşimizi hızla büyütmek

Sağlığa zararın azaltılması için sürekli çalışmak

Çevik bir organizasyon kurmak 

 İŞVEREN OLARAK PHILIP MORRIS / SABANCI ŞİRKETLERİ

Çalışanlarına;

- uluslararası kariyer                               - farklı alanlarda deneyim

- yüksek kaliteli ve esnek eğitim              - ödüllendirme sistemleri

- ilk günden iş sorumluluğu                      - rekabetçi ücretlendirme

- başarı bazlı ilerleme

imkanlarını sağlar. Çalışanlara, kendi sınırlarını aşmaları, kendilerine ve şirkete olan katkılarını arttırmaları amacıyla iddialı sorumluluklar verilir. Bu sorumlulukları yerine getirebilmeleri için de kişiler, eğitim programları  ve deneyimli amirlerin koçluğuyla desteklenir.

İddialı ve hırslı çalışma temposu içinde iş ve özel hayat dengesinin önemine inanan Philip Morris Sabancı şirketleri hem takım ruhunu pekiştirmek hem de sosyal yaşam kalitesini artırmak için çalışanlara destek verir.

Aynı hobiye sahip çalışanların bir araya gelerek oluşturdukları sosyal kulüp etkinlikleri, şirketin ve üyelerin ortak katkılarıyla yıllardır sürmektedir. Philip Morris Sabancı bünyesindeki yelken, kayak, su altı dalış, gezi, fotoğraf ve benzeri kulüpler, farklı alanlarda son derece keyifli sosyal organizasyonlar düzenleyerek çalışanların hobilerini yapmalarına da imkan sunmaktadır.

 

 PHILIP MORRIS SA İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Saha Satış Sorumlusu Ankara, İstanbul(Avr.)... PHILIP MORRIS SA
Saha Satış SorumlusuPHILIP MORRIS SA
Saha Satış Sorumlusu ilanımız sene boyu açık olacak bir pozisyon olup, başvuran aday bilgileri, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve organizasyonel ihtiyaçlar doğrultusunda ileride oluşacak pozisyonlar için değerlendirmeye alınacaktır.İstanbul, İzmir ve Ankara Bölge Müdürlüklerimizde ürünlerimizin satış ve dağıtımında görevlendirilmek üzere "Saha Satış Sorumluları" aramaktayız.  Tercihen Üniversite Mezunu   Tercihen 1-2 yıl sahada satış pozisyonlarında deneyim sahibi, satış alanında kariyer hedefleyen  Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen   İnsan ilişkileri ve problem çözme becerileri kuvvetli   Müşteri odaklı ve takım çalışmasına yatkın   B tipi sürücü belgesine sahip ve aktif sürüş deneyimi olan   Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik/Elektronik Teknisyeni İzmir PHILSA
Elektrik/Elektronik TeknisyeniPHILSA
İzmir Torbalı'daki fabrikamızda çalışmak üzere üretim, iş güvenliği ve kalite gereklerinin yerine getirilmesi için elektronik bakım ve proses kontrolünü yapacakElektrik/Elektronik Teknisyeni arıyoruz.Teknik Lise veya Teknik Yüksekokul; Elektrik, Elektronik, Mekatronik, Otomasyon Kontrol Sistemleri bölümü mezunu,En az 5 yıl Elektrik/Elektronik/Mekatronik/Otomasyon  Teknisyeni olarak deneyim kazanmış,Makina yazılımları, Siemens S5, Siemens S7, Allen Bradley  rslogix 5000, Beckhoff Twincat yazılım dillerinden en az birini çok iyi seviyede bilen,Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için) Görev Tanımı:Üretim makinelerinin tüm yazılımsal değişikliklerini yapmak, Üretim ekipmanlarının ve makinelerin elektrik/elektronik sistemlerin kurulumunu ve değişiklikleri yapmak,Üretim ekipmanlarının ve makinelerin elektrik/elektronik sistemlerinin periyodik bakım, arıza onarımlarını yapmak,Verimlilik, kalite ve iş güvenliği amaçlarını gerçekleştirmek için ilgili kişilerle işbirliği yapmak,Yedek parça ihtiyaçlarını önermek ve kullanımlarının etkinliğini izlemek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Operatörü İzmir PHILSA
Üretim OperatörüPHILSA
• Endüstri Meslek Lisesi, Teknik Lise veya MYO; Makina, Motor, Metal veya Torna Tesviye bölümü mezunu• En az 3 yıl sanayide Makina Operatörü veya Bakımcı olarak deneyim kazanmış• Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
INKOMPASS Internship Program Ankara, İstanbul(Avr.)... PHILIP MORRIS SA
INKOMPASS Internship ProgramPHILIP MORRIS SA
Do you want to DISCOVER yourself, LEARN portable skills from real business projects, and experience OPPORTUNITIES for building a unique business network?Then Philip Morris / Sabancı's personalized internship program INKOMPASS is for you!
Stajyer        İlan Detayı
Kalite Güvence Teknisyeni İzmir PHILSA
Kalite Güvence TeknisyeniPHILSA
İzmir Torbalı'daki fabrikamızda analitik laboratuarımızda görevlendirilmek üzere alttaki özelliklere sahip Kalite Güvence Teknisyeni aramaktayız.·         Teknik Yüksekokul veya Üniversite mezunu (tercihen Kimya Bölümü)·         Tercihen akıcı İngilizce yazma ve konuşma becerisi·         SAP, PLM gibi sistemlerin kullanımına hakim olmak·         İyi düzeyde excel ve powerpoint bilgisi·         İyi düzeyde problem çözme becerisi ve analitik düşünce·         İyi düzeyde iletişim becerisi (yazılı ve sözlü), takipçi, proaktif, pozitif·         Ekip çalışmasına uygun?
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Güvence Teknisyeni İzmir PHILSA
Kalite Güvence TeknisyeniPHILSA
İzmir Torbalı fabrikamızda Üretim Kalite Güvence Departmanı bünyesinde görev alacak aşağıdaki özelliklere sahip ‘Kalite Güvence Teknisyeni’ aranmaktadır.          Endüstri Meslek / Teknik Lise mezunu,         Tercihen Kalite Güvence alanında tecrübeli,         İngilizce bilgisine sahip,          MS Office uygulamalarını kullanabilen,         İletişim becerileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Zincir Mağazalar Temsilcisi (ENGELLİ) Ankara, İstanbul(Avr.)... PHILIP MORRIS SA
Zincir Mağazalar Temsilcisi (ENGELLİ)PHILIP MORRIS SA
Şirketimizde saha satış alanında görevlendirilmek üzere, aşağıda belirtilen yetkinliklerde ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı, sağlık raporu ile belgelenmiş en az %40 oranında engel raporu bulunan adayların başvurularını bekliyoruz.Pozisyonun görev tanımı aşağıdaki gibi olacaktır:Bölgesindeki zincir mağazalar sorumluluğunu üstlenip diğer saha ekipleri ile koordinasyon içinde çalışmak.Aylık, haftalık ve günlük olarak planlanan mağaza ziyaretlerini hedeflenen sayıda gerçekleştirmek.Ziyaret kapsamında bulunan mağaza personeli ile profesyonel ilişkiler kurmak ve geliştirmek.Ziyaret kapsamında bulunan mağazalarda ürün beslemesi ve raf yönetimi yapmak.Mağaza içinde ürün bulunabilirliğini sağlamak, sipariş yönetimine destek vermek ve stok takibini ürün bazında yapmak.Mağaza içi aktivite planlarını uygulamak. Adayların aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekmektedir:Tercihen Üniversite Mezunu Tercihen Satış Destek/ Merchandising alanında deneyimli Tercihen Hızlı Tüketim sektöründe tecrübesi olan MS Office programlarını kullanabilen Kişilerarası ilişkiler ve problem çözme becerileri güçlü, yüksek müşteri odaklılığa sahipB sınıfı ehliyet sahibi ve ticari araç kullanma yetkisi olan Aktif sürüş tecrübesine sahip Şehir içi ve şehir dışı seyahat engeli olmayan Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı