PHILIP MORRIS SA 

Şirket Bilgileri

http://www.philipmorris.com/ 

PHILIP MORRIS INTERNATIONAL

Philip Morris International uluslararası bir sigara şirketidir. PMI’da 77.000'den fazla kişi çalışmaktadır ve ürünlerimiz 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. 2009 yılında birleşik devletlerin dışında uluslararası sigara pazarının %15.4'ünün sahibi konumunda olan şirketimizle ilgili daha fazla bilgi edinebilmek için www.pmi.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

PHILIP MORRIS / SABANCI ŞİRKETLERİ

Philip Morris International ülkemizde köklü bir geçmişe sahiptir. 1984 yılında bazı ürünlerin Tekel tarafından ithal edilerek ülke genelinde pazarlanmasıyla Türkiye pazarına giren Philip Morris International, ülkemizin önde gelen holding şirketlerinden Sabancı Holding ile kurduğu Philip Morris / Sabancı ortaklığında, iki ayrı firma olarak faaliyetlerini devam ettiriyor: Sigara üretimi konusunda faaliyet gösteren Philsa ve satış pazarlama çalışmalarını yürüten Philip Morris SA.

PHILSA

Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Philsa, Philip Morris International ile Sabancı Holding arasında 1991 yılında imzalanan ortaklık anlaşması sonucu kuruldu. Şubat 1992'de İzmir Torbalı'da temeli atılan Philsa sigara üretim tesisleri aynı yılın Aralık ayında üretime başladı. %75 Philip Morris International, %25 Sabancı Holding ortaklığı ile kurulan Philsa'nın sabit sermaye yatırımı 450 milyon doların üzerindedir. Kendi alanlarında son derece iyi yetişmiş 750 çalışanıyla 640,000 metrekare arazi üzerine kurulu tesislerinde ham tütün, entegre olarak tüketime hazır hale getirilir.

PHILIP MORRIS SA

Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış A.Ş.

Üretimin ardından ürünlerin tüketiciyle buluşmasını sağlamak amacıyla 1994 yılında, yine %75 Philip Morris International, %25 Sabancı Holding ortaklığı ile Philip Morris SA kuruldu. Türkiye çapında Philsa'da üretilen sigaraların dağıtım ve satış hizmetini veren Philip Morris SA, satış örgütü ve merkez ofisteki toplam 850 çalışanı, Türkiye genelinde 90'ını aşkın distribütörü 1300'nin üzerinde distribütör kanalı satış temsilcisi ile Türkiye'nin en büyük satış örgütlerinden biridir. Türkiye çapında distribütörlerin yanısıra tam 5 bölgede de doğrudan dağıtım yapan Philip Morris SA satış örgütü 1450 araçlık bir filo ile her gün, ülke çapında binlerce kilometre yol katederek binlerce satış noktası ziyareti yapıyor ve yaklaşık 160.000 noktaya ürünlerini ulaştırıyor.

STRATEJİMİZ

İşimizi hızla büyütmek

Sağlığa zararın azaltılması için sürekli çalışmak

Çevik bir organizasyon kurmak 

 İŞVEREN OLARAK PHILIP MORRIS / SABANCI ŞİRKETLERİ

Çalışanlarına;

- uluslararası kariyer                               - farklı alanlarda deneyim

- yüksek kaliteli ve esnek eğitim              - ödüllendirme sistemleri

- ilk günden iş sorumluluğu                      - rekabetçi ücretlendirme

- başarı bazlı ilerleme

imkanlarını sağlar. Çalışanlara, kendi sınırlarını aşmaları, kendilerine ve şirkete olan katkılarını arttırmaları amacıyla iddialı sorumluluklar verilir. Bu sorumlulukları yerine getirebilmeleri için de kişiler, eğitim programları  ve deneyimli amirlerin koçluğuyla desteklenir.

İddialı ve hırslı çalışma temposu içinde iş ve özel hayat dengesinin önemine inanan Philip Morris Sabancı şirketleri hem takım ruhunu pekiştirmek hem de sosyal yaşam kalitesini artırmak için çalışanlara destek verir.

Aynı hobiye sahip çalışanların bir araya gelerek oluşturdukları sosyal kulüp etkinlikleri, şirketin ve üyelerin ortak katkılarıyla yıllardır sürmektedir. Philip Morris Sabancı bünyesindeki yelken, kayak, su altı dalış, gezi, fotoğraf ve benzeri kulüpler, farklı alanlarda son derece keyifli sosyal organizasyonlar düzenleyerek çalışanların hobilerini yapmalarına da imkan sunmaktadır.

 

 PHILIP MORRIS SA İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 20
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Specification Engineer İzmir PHILSA
Specification EngineerPHILSA
We are looking for a Specification Engineer to be employed in our factory located in Torbalı İzmir. The incumbent of this position will be: ·        Establishing and validating product specifications; accurate and timely,·        Maintaining material changes and transitions throughout the product life cycle,·        Collaborating with the Operations functions for specification related activities,   ·        Providing information to budget cycles, product related projects,·        Maintaining and continually improving relevant systems and procedures.Candidates should have:·        University degree in Engineering,·        Preferably experienced in pharma or food related industries,·        Good command of written and spoken English and Turkish, ·        Good command of MS Office applications, ·        Demonstrate strength at collaboration, learning, communication and agility,·        For male candidates, military service completed or deferred at least 2 years .
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Product Services Engineer İzmir PHILSA
Product Services EngineerPHILSA
We are looking for a Product Services Engineer to be employed in our factory located in Torbalı İzmir. The incumbent of this position will be: ·        Collaborating with Marketing and Operations functions for product launches and changes,·        Leading projects; e.g. new product feature, improvement, concept and performance validation trials,·        Coordinating and supporting adherence to PMI and market specific requirements,·        Maintaining and continually improving relevant systems and procedures.Candidates should have: ·        University degree in Engineering,·        Preferably experienced in pharma or food related industries,·        Good command of written and spoken English and Turkish, ·        Good command of MS Office applications, ·        Demonstrate strength at collaboration, learning, communication and agility,·        For male candidates, military service completed or deferred at least 2 years .
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Distribution Center (DC) Warehouse Supervisor Ankara PHILIP MORRIS SA
Distribution Center (DC) Warehouse SupervisorPHILIP MORRIS SA
We are looking for a Distribution Center (DC) Warehouse Supervisor to be employed in Ankara, who will manage Philip Morris SA DC warehousing operations by establishing and utilizing an operational strategy according to the forecasted volume; in order to handle & store the finished goods in-line with Philip Morris International (PMI) Quality & Logistics standards and in the most cost-efficient manner, and maintain their timely delivery to the field (direct delivery and Key Accounts); while maximizing internal / external customer satisfaction level, and ensuring compliance with local legislations and PMI practices & policies. Candidates should have:University degree preferably in Engineering, Business Administration, Economics, etc.Minimum 5 years of experience; at least 3 years being in Supply Chain and preferably supervisory exposure in a multinational environment,Perfect command of English, Good command of MS Office applications, Good at problem solving, priority setting, communication, and conflict management,Male candidates should have completed their military service.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru - Philsa İzmir PHILSA
Genel Başvuru - PhilsaPHILSA
PHILSA, üretim şirketimiz, 1993 yılından beri İzmir Torbalı'daki fabrikamızda sigara üretimini yapmaktadır. PHILSA ailesine katılmak istiyorsanız güncel özgeçmişiniz ve çalışmak istediğiniz alanı belirten bir ön kapak yazısı ile birlikte bu ilana başvuru yapabilirsiniz. Genel Başvuru ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Operatörü Yetiştirme Programı İzmir PHILSA
Üretim Operatörü Yetiştirme ProgramıPHILSA
İzmir Torbalı'daki fabrikamızın üretim hatlarında gelecek ihtiyaçlarımıza yönelik olarak yetiştirilmek üzere İŞKUR İş Başı Eğitim Programı kapsamında takım arkadaşları arıyoruz.Genel Nitelikler2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Makina, Elektrik, Elektronik, Mekatronik ve Kimya bölümleri yeni mezunuUluslararası bir firmada kariyer hedefi olan, Hızlı öğrenebilen, kendini sürekli geliştirebilen, takım çalışmasına yatkın, Yoğun gelişim ve çalışma programına ayak uydurabilecek ve vardiyalı çalışabilecek,Analitik problem çözme yetkinliklerine sahip, Askerlik hizmeti en az 2 yıl tecilli olması (Erkek adaylar için)  Not: Görüşmeye gelecek adayların İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı içeriğini biliyor olması mülakatlarımızın daha verimli geçmesini sağlayacaktır.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Administrative Assistant İzmir PHILSA
Administrative AssistantPHILSA
We are looking for an Administrative Assistant for our factory in Torbalı, Izmir, who will be performing the full secretarial function for one or more executives in order to assist in ensuring smooth and efficient running of the department’s business.  Qualification:University degree Minimum 3 years of experience Fluency in both written and spoken English is a must Very good command of MS Office applications.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Saha Satış Sorumlusu Ankara, İstanbul(Avr.)... PHILIP MORRIS SA
Saha Satış SorumlusuPHILIP MORRIS SA
Saha Satış Sorumlusu ilanımız sene boyu açık olacak bir pozisyon olup, başvuran aday bilgileri, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve organizasyonel ihtiyaçlar doğrultusunda ileride oluşacak pozisyonlar için değerlendirmeye alınacaktır.İstanbul, İzmir ve Ankara Bölge Müdürlüklerimizde ürünlerimizin satış ve dağıtımında görevlendirilmek üzere "Saha Satış Sorumluları" aramaktayız.  Tercihen Üniversite Mezunu   Tercihen 1-2 yıl sahada satış pozisyonlarında deneyim sahibi, satış alanında kariyer hedefleyen  Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen   İnsan ilişkileri ve problem çözme becerileri kuvvetli   Müşteri odaklı ve takım çalışmasına yatkın   B tipi sürücü belgesine sahip ve aktif sürüş deneyimi olan   Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş (Erkek adaylar için)Görev Tanımı:  Sorumlu olduğu bölge içindeki bayileri ziyaret ederek satış yapmak   Bayilere yeni ürünlerle ilgili bilgilendirme yapmak   Bayilerle ticari ilişkiler kurmak ve geliştirmek   Aylık satış planlarını etkin şekilde uygulamak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Process Development Supervisor İzmir PHILSA
Process Development SupervisorPHILSA
Candidates should have:University degree in preferably Electrical &Electronic Engineering, Mechatronics Engineering,3 years of experience in Automation, Software Programming, Production Willing to pursue a technical career  Knowledge on automation preferably on PLC (Rockwell, Siemens S5 - S7), Scada software (Win CC)Knowledge of work hazard and safety procedures Know-how and experience on Autocad , Solid Works design. Communication and leadership skills Strong team-work and cooperation skills with analytical skills in PHILSA and in PMI.Result orientation and good presentation skills Fluency in spoken and written English Good command of MS Office Applications Completed or deferred military service (For male candidates) No restriction to travel abroad and work in shifts
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik/Elektronik Teknisyeni İzmir PHILSA
Elektrik/Elektronik TeknisyeniPHILSA
İzmir Torbalı'daki fabrikamızda çalışmak üzere üretim, iş güvenliği ve kalite gereklerinin yerine getirilmesi için elektronik bakım ve proses kontrolünü yapacakElektrik/Elektronik Teknisyeni arıyoruz.Teknik Lise veya Teknik Yüksekokul; Elektrik, Elektronik, Mekatronik, Otomasyon Kontrol Sistemleri bölümü mezunu,En az 5 yıl Elektrik/Elektronik/Mekatronik/Otomasyon  Teknisyeni olarak deneyim kazanmış,Makina yazılımları, Siemens S5, Siemens S7, Allen Bradley  rslogix 5000, Beckhoff Twincat yazılım dillerinden en az birini çok iyi seviyede bilen,Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için) Görev Tanımı:Üretim makinelerinin tüm yazılımsal değişikliklerini yapmak, Üretim ekipmanlarının ve makinelerin elektrik/elektronik sistemlerin kurulumunu ve değişiklikleri yapmak,Üretim ekipmanlarının ve makinelerin elektrik/elektronik sistemlerinin periyodik bakım, arıza onarımlarını yapmak,Verimlilik, kalite ve iş güvenliği amaçlarını gerçekleştirmek için ilgili kişilerle işbirliği yapmak,Yedek parça ihtiyaçlarını önermek ve kullanımlarının etkinliğini izlemek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Information Services System Analyst İzmir PHILSA
Information Services System AnalystPHILSA
Desired Skills and Experience;At least a bachelor's degree in computer science, information technology, industrial engineering or related field,Min 3 years of experience in Information Services domain, preferably in factory environmentExperience in IOT/Industry 4.0 is a plus LES/MES experience is a plus Ability to engage with multi-functional stakeholders, operate and deliver in a complex environment,Very good written and verbal communication skills in English, Analytical minded, customer focused, team oriented,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru - Philip Morris SA Adana, Adıyaman... PHILIP MORRIS SA
Genel Başvuru - Philip Morris SAPHILIP MORRIS SA
Philip Morris SA, merkezi İstanbul'da bulunan pazarlama ve satış şirketimiz, 1994 yılından bu yana 8 bölge müdürlüğümüz (İstanbul Çamlıca, İstanbul Güneşli, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Samsun, Antalya) kanalıyla Türkiye genelinde ürünlerimizin satış ve dağıtımını yapmaktadır. Philip Morris SA ailesine katılmak istiyorsanız güncel özgeçmişiniz ile birlikte bu ilana başvuru yapabilirsiniz. Genel Başvuru ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
HR Services Executive İstanbul(Avr.), ... PHILIP MORRIS SA
HR Services ExecutivePHILIP MORRIS SA
Candidates should have / be:·        University degree·        At least 2 years of experience in HR Operations·        Excellent written and verbal communication skills in English·        Strong communication & interpersonal skills and attention to detail·        Collaborative, team player, customer oriented and quick learner·        Advanced level of MS Office applications·        Completed or deferred military service for 2 years (For male candidates)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Supply Planning Analyst İzmir PHILSA
Supply Planning AnalystPHILSA
Requirements; ·         University degree (Management, Engineering Departments)·         3-5 years of experience in Supply Chain sub-functions preferably in a multi-national company·         Fluency in both written and spoken English·         Very good command of MS Office applications. SAP knowledge is an asset·         Strong drive for achievement and strong analytical thinking ability·         Excellent communication skills·         Flexibility to travel, internationally mobile·         Completed or deferred military service for 2 years (For male candidates)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Environmental, Health, Safety&Security Engineer İzmir PHILSA
Environmental, Health, Safety&Security EngineerPHILSA
We are looking for an Environmental, Health, Safety, & Security Engineer in Izmir, who will develop, implement, maintain and improve safety and security activities and programs that ensure compliance with the relevant legislation and protection of company personnel and assets.Develop and implement health, safety, environment (and security programs); create and sustain a climate of environmental, health, safety (and security) consciousness within the company.To ensure that design and operational activities in are in line with Turkish Health, Safety, Environmental and Security regulation requirements and PMI standards.Analyze and evaluate the workplace hazards by conducting risk assessments, inspections and audits and monitor the technical certification of all new equipment and safety systems.Carry out regular health, safety, environment (and security) audits to ensure that employees, facilities and assets are properly protected.Develop and maintain security and civil defense programs that satisfy Company policies and ensures compliance with relevant legislation.Establish and maintain positive contacts with Health, Safety, Environmental (and Security) institutions, government agents and local authorities.Candidates should have:A university degree on engineering sciences. In possession of A or B-Grade OHS certificate-preferable Min 5 years working experience on environmental, health, safety, (and preferable also security) in a reputable company.Working experience with ISO 14001, and OHSAS 18001 systems Perfect command of English Very good command of MS Office applications Mobile and able to travel Male candidates should have completed their military service
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Environmental, Health, Safety&Security Engineer İstanbul(Avr.), ... PHILIP MORRIS SA
Environmental, Health, Safety&Security EngineerPHILIP MORRIS SA
We are looking for an Environmental, Health, Safety, & Security Engineer in Istanbul, who will develop, implement, maintain and improve safety and security activities and programs that ensure compliance with the relevant legislation and protection of company personnel and assets.Develop and implement health, safety, environment (and security programs); create and sustain a climate of environmental, health, safety (and security) consciousness within the company.To ensure that design and operational activities in are in line with Turkish Health, Safety, Environmental and Security regulation requirements and PMI standards.Analyze and evaluate the workplace hazards by conducting risk assessments, inspections and audits and monitor the technical certification of all new equipment and safety systems.Carry out regular health, safety, environment (and security) audits to ensure that employees, facilities and assets are properly protected.Develop and maintain security and civil defense programs that satisfy Company policies and ensures compliance with relevant legislation.Establish and maintain positive contacts with Health, Safety, Environmental (and Security) institutions, government agents and local authorities.Candidates should have:A university degree on engineering sciences. In possession of A or B-Grade OHS certificate-preferable Min 5 years working experience on environmental, health, safety, (and preferable also security) in a reputable company.Working experience with ISO 14001, and OHSAS 18001 systems Perfect command of English Very good command of MS Office applications Mobile and able to travel Male candidates should have completed their military service
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Zincir Mağazalar Temsilcisi (ENGELLİ) Ankara, İstanbul(Avr.)... PHILIP MORRIS SA
Zincir Mağazalar Temsilcisi (ENGELLİ)PHILIP MORRIS SA
Şirketimizde saha satış alanında görevlendirilmek üzere, aşağıda belirtilen yetkinliklerde ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı, sağlık raporu ile belgelenmiş en az %40 oranında engel raporu bulunan adayların başvurularını bekliyoruz.Pozisyonun görev tanımı aşağıdaki gibi olacaktır:Bölgesindeki zincir mağazalar sorumluluğunu üstlenip diğer saha ekipleri ile koordinasyon içinde çalışmak.Aylık, haftalık ve günlük olarak planlanan mağaza ziyaretlerini hedeflenen sayıda gerçekleştirmek.Ziyaret kapsamında bulunan mağaza personeli ile profesyonel ilişkiler kurmak ve geliştirmek.Ziyaret kapsamında bulunan mağazalarda ürün beslemesi ve raf yönetimi yapmak.Mağaza içinde ürün bulunabilirliğini sağlamak, sipariş yönetimine destek vermek ve stok takibini ürün bazında yapmak.Mağaza içi aktivite planlarını uygulamak. Adayların aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekmektedir:Tercihen Üniversite Mezunu Tercihen Satış Destek/ Merchandising alanında deneyimli Tercihen Hızlı Tüketim sektöründe tecrübesi olan MS Office programlarını kullanabilen Kişilerarası ilişkiler ve problem çözme becerileri güçlü, yüksek müşteri odaklılığa sahipB sınıfı ehliyet sahibi ve ticari araç kullanma yetkisi olan Aktif sürüş tecrübesine sahip Şehir içi ve şehir dışı seyahat engeli olmayan Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Supply Chain Professional Ankara, İstanbul(Avr.)... PHILSA
Supply Chain ProfessionalPHILSA
We are looking for team members in Supply Chain to be employed in our factory in Izmir, headquarters in İstanbul or our distribution centers in İstanbul, İzmir, Ankara, who will work in following sub departments;Purchasing Supply Chain Planning Logistics Warehouse & Distribution All applications will be kept in the candidate database and will be assessed in the event of suitable positions for your qualifications.Thank you for your interest in our company. Job Description:This is a generic job description. Details might change according to specific positions. Requirements:University degree in preferably Engineering, Business Administration or EconomicsApproximately 1 year of experience in supply chain, purchasing, logistics and/or warehouse & distributionExcellent written and verbal communication skills in English Strong drive for achievement, problem solving and analytical thinking capabilityHigh level of communication, team-work and cooperation skills Good command of MS Office applications. SAP knowledge is an asset Completed or deferred military service for 2 years (For male candidates)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Territory Executive Adana, Ankara, ... PHILIP MORRIS SA
Territory ExecutivePHILIP MORRIS SA
We are looking for Territory Executives who will work in the field within their defined territory as part of our regional sales teams. Candidates should have:Bachelor’s degree from a reputable university 1 year of sales experience is an asset Good written and verbal communication skills both in English and Turkish Dynamic, result and action oriented individual with problem solving skills Strong interpersonal skills with high impact and influence High customer focus and teamwork spirit Eager to build a sustainable career in sales Willing to locate in different cities of Turkey  with no restriction to travelValid driving license and solid driving experience Completed or deferred military service for 2 years (for male candidates)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Leaf Processing Engineer İzmir PHILSA
Leaf Processing EngineerPHILSA
We are looking for a “Leaf Processing Engineer” to be employed in our Factory in Torbalı, Izmir. The incumbent of this position will;Manage and communicate optimal processing best practices allocated markets of responsibility. Analyze reported market data, communicate trends and results to management and where necessary initiate timely corrective actions.Ensure product accountability and present analysis. Establish budget indicators by market/country.Analyze supplier product generations and yields through regular monitoring of reports; carry out mass balance evaluations to support conclusions where possible.Carry out Supplier Performance Profile Audit’s in processing facilities to ensure that all PMI Processing requirements are fully achieved.Qualify new suppliers’ stemmery facilities or stemmery modification improvements to ensure PMI requirements can be achieved or improved. Identify areas of improvement within tobacco suppliers processing facilities in order to ensure final PMI product integrity and compliance. Candidates should have:University degree in Engineering (Preferably Industrial or Mechanical Engineering)3 - 4 years of experience in production and/or supply chain Exposure in lean techniques, auditing, production line improvements and/or data & statistical analysisStrong analytical and communication skills Excellent command of English Excellent command of MS Office Applications Mobile and flexible to travel worldwide
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Secretary Ankara PHILIP MORRIS SA
Senior SecretaryPHILIP MORRIS SA
We are looking for a Senior Secretary to join our Corporate Affairs team in our liaison office in Ankara. The incumbent of this position will provide administrative support to the team including preparing external and internal correspondence, advanced meeting and event coordination, filing, phone handling, travel arrangements, managing petty cash office charges, preparing expense reports, checking invoices and following up on payment, and office management.  The candidates should have/be:A university degree Minimum 4-5 years of relevant experience (Previous experience in a Legal Assistant role or in a similar role considered an asset)Excellent verbal and written communication skills, including a strong command of the English language. Strong proof reading, grammar and editing skills.Proven ability to work with a high degree of accuracy, attention to detail and commitment to deadlines.Excellent organizational skills and follow up capabilities. Exceptional phone presentation and skills. General understanding and knowledge of corporate organizations, business dynamics, and/or government/state structures, key contacts and their representatives. A collaborative nature and team-oriented approach. Advanced ability to use Microsoft Office applications. Advanced knowledge on SAP and e-requisition.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı