Genel Bilgiler

http://www.turkergroup.com

Türker Grup

TÜRKER GRUBU

1987 yılında Sabedin Türker tarafından kurulan Türker Şirketler Grubu, ikisi yurt dışında olmak üzere toplam sekiz şirketten oluşmaktadır.

Tüm lojistik faaliyetleri,  merkezi İSTANBUL - Samandıra’da bulunan 50.000 m2 alana kurulu tesislerinden yönetilmektedir.

Lojistik faaliyetlerini; uluslararası kara taşımacılığı, gümrüklü ve gümrüksüz depolama ve yurt içi dağıtım hizmetleri olmak üzere üç ana kolda sürdürmektedir.

ULUSLAR ARASI KARA TAŞIMACILIK FAALİYETLERİ

Uluslar arası kara taşımacılığı faaliyetlerinde, üstün teknolojik özelliklere sahip modern araçları kullanmayı ilke edinmiş, her geçen yıl filosunun daha çevreci, güvenli ve daha ekonomik konumunu sürdürme amacında olan şirketin filosunda  90 m3 den 120 m3 e kadar çeşitli kapasite ve özelliklerde römork ve yarı römork araçlar mevcuttur. 

Ortalama yaşı 3,5 yıl olan, yaklaşık 500 araçtan oluşan filonun tüm periyodik bakım ve onarımları Grup Şirketlerinden, TÜRKSER Otomotiv Servis Çözümleri tarafından gerçekleştirilir.

Filosundaki römork ve yarı römork araçlar, Avrupa Birliği Yeşil ve Güvenli TIR Standartlarına uygun olarak hizmet vermektedir.   

Uluslararası kara nakliyesinde yapılan taşıma tipleri;

Komple Taşımalar

Grupaj Taşımalar

Süreli Taşımalar

Soğuk Hava Taşımaları (ATP FRC Sertifikalı  Frigorifik yarı römorklar ile)

Rulo Saç Taşımaları

Ağır Nakliye ve Proje Taşımaları (Low-Bed ve Flat-Bed araçlar ile)

Oto Taşımacılığı

Dökme Yük Taşımacılığı (30’ ölçüsünde konteynerler ile)

Askılı Tekstil Taşımacılığı

ADR Sınıfı Yük Taşımacılığı şeklindedir.

ANTREPO VE DEPO FAALİYETLERİ

İstanbul - Samandıra tesislerinde, Haydarpaşa ve Erenköy Gümrüklerine bağlı antrepolar, soğuk hava deposu, ihracat deposu ve raflı sistem depoları bulunmaktadır.

Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde toplam 20.000 m2 alan üzerine kurulu Şubesinde, Bursa Giriş ve Bursa Tekstil İhtisas Gümrüklerine bağlı antrepoları, ihracat deposu ve dağıtım araçları ile müşterilerine lojistik hizmet sunmaktadır.

İstanbul - Büyük Bakkalköy’de toplam 138 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan Türker Lojistik Center projesi hayata geçirilmeye başlamıştır. 4.000 m2 lik alanda hizmet verecek olan gümrüklü antrepo inşası tamamlanmakta olup, 10.000 m2 alan üzerine 9,5 m iç net yüksekliğe sahip raflı sistem depo kurulumu için projelendirme çalışmaları başlamıştır.

YURT DIŞINDA KURULU ŞİRKETLER

İtalya Bologna’da kendi adını taşıyan ve bir İtalyan kuruluşu olan şirket, depoları ve geniş araç park alanları ile İtalya’daki operasyonel faaliyetleri merkez ile online şekilde yürütmektedir.

Bulgaristan’da TÜRKER kuruluşu olan T.F.T  şirketi hem Balkan hem de  Avrupa ülkelerine 25 adet Bulgar plakalı öz mal aracı ile uluslar arası kara taşımacılık hizmeti vermektedir.

YURT DIŞI PARTNERLER

Almanya’da Cargo Line ile yapılan partnerlik anlaşması sonucu 52 noktada depolama ve dağıtım hizmeti verilmektedir. Ayrıca, Avrupa’nın tüm ülkelerinde lokal acentalar aracılığı ile kurulmuş bir hizmet ağı bulunmaktadır.

HİZMET VERİLEN SEKTÖRLER

OTOMOTİV,

İLAÇ,

GIDA,

BEYAZ EŞYA

YEDEK PARÇA

TEKSTİL

DERİ

DEMİR ÇELİK

MAKİNA

ELEKTRONİK

KİMYA

MOBİLYA DEKORASYON

ORMAN ÜRÜNLERİ

İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ

Devamını Oku Gizle


Türker Grup İş İlanları

Firmaya ait ilan şuan için yok Ancak yeni ilan çıktığında ilk sen haberdar olmak istiyorsan firmayı takip etmen yeterli.